دکتر فرشته جلالپور / تزریقات زیبایی / تزریق بوتاکس زیر بغل
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

تزریق بوتاکس زیر بغل

تعرق برای متعادل سازی دمای بدن انسان است و به کاهش گرمای بدن کمک می کند. اما در برخی از افراد، غدد عرق بیشتر از حد معمول فعالیت می کند. این تعرق زیاد به بوی بدن و ظاهر نامناسب در افراد منجر می شود که باعث نارضایتی فرد و اطرافیانش بشود.

تعرق زیاد که با نام علمی هایپرهیدروز شناخته میشود به دنبال گرما، هیجان و استرس و اضطراب پیش می آید که در دست ها، زیر بغل و پاها اتفاق می افتد. این تعرق با تعریق ناشی از بیماری ها فرق دارد.

بوتاکس زیر بغل یکی از راه هایی است که به در چند سال اخیر به کمک این افراد آمده است که با انجام آن می توانند، تعرق زیاد زیر بغل خود را حل کنند.

تزریق بوتاکس زیر بغل چیست

هایپرهیدروزها

هاپرهیدروزها در دوسته اولیه و ثانویه جای می گیرند. زمانی که تعرق بیش از حد در دست ها، پاها و زیر بغل بوجود می آید به آن هاپرهیدروز اولیه، منطقه ای و یا ناحیه ای گفته می شود. در بسیاری از اوقات برای هاپرهیدروز اولیه هیچ دلیل موجهی به جز دلایل وراثتی، ژنتیکی و یا احساسات شدید روانی نمی توان پیدا کرد.

اما اگر تعریق بیش از حد علاوه بر نواحی دست و پا و زیر بغل در نواحی دیگر بدن نیز اتفاق بیفتد باید در ابتدا دنبال یک بیماری که تعرق زیاد از آن ناشی می شود، بود.

ابتلا به برخی از بیماری ها مانند تیروئید، دیابت، تب بدون دلیل موجه، ایدز، اندوکاردیت (بیماری های عفونی وریدی)، یائسگی، لوسمی، مالاریا، سل، چاقی های بیش از حد، ایدز و … می تواند باعث تعریق شدید بدن شود.

در صورتی که تعرق، ناشی از بیماری باشد، باید در ابتدا بیماری را درمان کرد، پس از درمان بیماری و در صورت عدم رفع تعریق، بوتاکس زیر بغل را می توان انجام داد.

علائم هایپرهیدروزها

زمانی که هایپرهیدروز داشته باشید، یک نشانه یا چند نشانه از مواردی که در پایین به آن ها اشاره می شود شما را گله مند می کند.

بی اثر بودن محصولات ضد تعریق: زمانی که استفاده از محصولات ضد تعریق مثل مام، پودرهای ضد عرق، دئودرانت ها که فعالیت غدد عرقی را کاهش داده یا متوقف می کنند، به داد شما نمی رسند و همچنان به شدت عرق می کنید، بوتاکس زیر بغل را می توانید انجام دهید.

خجالت زدگی از تعریق: همیشه از تعریق زیاد خود احساس شرم می کنید. به دنبال آن خودتان را از شرکت در مهمانی ها و گردهمایی ها منع می کنید.

حمام زیاد: مدام دوش می گیرید. در حالیکه این تعرق به بهداشت شما ربطی ندارد. بسیاری از افراد که زیر بغل شان مدام عرق می کند ممکن است، بسیار دوش بگیرند، اما هیج نتیجه عایدشان نشود و تعریق همچنان ادامه پیدا کند.

خیس شدن مدام لباس: این افراد از پوشیدن لباس های روشن و تنگ فراری هستند. چون آثار تعریق در زمان کوتاهی بر روی لباس هایشان مشخص می شود. حتی از برخی از پارچه ها که ممکن است در برابر خیس شدن آسیب بیشتری ببیند، دوری می کنند.

 

بوتاکس زیر بغل

استفاده از بوتاکس برای درمان تعرق زیاد زیر بغل به عنوان روشی بی خطر با نتیجه گیری سریع، طرفداران زیادی پیدا کرده است. غدد تعریقی با فعالیت پالس های عصبی شروع به فعالیت می کنند. با تزریق بوتاکس، فعالیت این پالس ها متوقف می شود و مانع فعالیت عضلات غدد عرق می شوند.

کاندیدای مناسب تزریق بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل برای همه افراد بالای 18 سال که از تعرق شدید زیر بغل رنج می برند و کیفیت زندگی آن ها را تحت تاثیر قرار داده است، کاربرد دارد. اما در ابتدا باید علت تعریق بررسی شود، سپس بوتاکس زیر بغل انجام داد.

چگونگی انجام بوتاکس زیر بغل

در نزدیک غدد عرق، نواحی که تزریق می خواهد روی آن ها انجام شود، توسط پزشک مشخص می شود. سپس به وسیله سوزنی ظریف و نازک و در عمق پوست تزریق انجام می شود. میزان این تزریق در خانم ها و آقایان معمولا 50 واحد است. اما در نهایت ممکن است، این دوز به تشخیص پزشک و میزان تعرق فرد، تغییر کند.

تزریق بوتاکس زیر بغل بین 10 تا 30 دقیقه به طول می انجامد.

نتیجه بوتاکس زیر بغل

پس از سه روز، افراد نشانه های بهبودی را مشاهده می کنند. البته برای دست یابی به نتیجه موثر باید 7 تا 14 روز صبوری به خرج داد. در صورتی که پس از زمان ذکر شده، همچنان نواحی زیر بغل، عرق می کرد باید پزشک مربوطه را در جریان بگذارید تا در صورت نیاز بوتاکس در نواحی درخواستی مجددا انجام شود.

نتیجه گیری بوتاکس زیر بغل

ماندگاری بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل معمولا تا 6 ماه دوام دارد. البته در برخی از افراد 9 ماه تا یک سال ماندگاری بوتاکس زیر بغل نیز مشاهده شده است. در صورت ادامه بوتاکس با فواصل زمانی معین، اثر بهبودی تا پایان عمر نیز امکان پذیر است.

مزایای بوتاکس زیر بغل

 • نتیجه گیری سریع
 • تضمین نتیجه گیری توسط پزشک ماهر پوست، مو و زیبایی
 • روش غیرتهاجمی زیبایی
 • مدت زمان کم تزریق
 • عوارض جانبی محدود
 • مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA)
 • عدم اختلال در کارکرد اعضای دیگر بدن

در این مقاله می توانید درباره بایدها و نباید های بوتاکس بیشتر بدانید.

عوارض تزریق بوتاکس زیر بغل

عوارض تزریق بوتاکس بسیار محدود است و به ندرت در برخی از افراد و به صورت کوتاه مدت مشاهده شده است.

 • کبودی، التهاب و درد موقت زیر بغل
 • نشانه های حساسیت و قرمزی بر روی پوست
 • سر درد و درد گردن
 • ضعف و بی حسی در عضلات زیر بغل و دست ( این ضعف به صورت موقت مشاهده شده است.)
 • تهوع و استفراغ
 • اختلالات تنفسی
 • مشکل در بینایی

در صورتی که هر یک از نشانه هایی که در بالا گفته شد، به مدت طولانی ادامه پیدا کرد، مراجعه به پزشک الزامی است.

بوتاکس دست و پا

زمانی که تعریق در کف پا و کف دست نیز بدون دلیل مشخص، ایجاد شود، تزریق بوتاکس می تواند به رفع آن کمک زیادی کند. چندین نقطه از کف دست و پا توسط پزشک مشخص می شود و تزریق بر روی آنها انجام می شود. در روزهای ابتدایی پس از تزریق، بی حسی در دست و پا مشاهده می شود که پس از چند روز برطرف می شود.

تزریق بوتاکس دست برای رفع تعرق

هزینه بوتاکس زیر بغل

در مراکز مختلف درمانی براساس نوع پزشک، منطقه جغرافیایی، سطح درمان و انتخاب نوع بوتاکس دیسپورت یا مصپورت این هزینه متفاوت است.

نتیجه

در نهایت، تزریق بوتاکس را به سودای هزینه پایین تر در سالن های آرایشی انجام ندهید. تزریق بوتاکس در عین اینکه ساده دیده می شود، روشی حساس است که نیاز به علم پزشکی دارد. در صورت تمایل و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطب دکتر فرشته جلالپور پزشک پوست مو و زیبایی مراجعه کنید.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
تزریق فیلر به چانه
تزریق فیلر به چانه

 احتمالاً در مورد پرکننده های پوستی، درمان حجم دهنده محبوبی که برای تزریق لب، فرم دادن به صورت و صاف کردن چین و چروک...

تزریق چربی به پوست
تزریق چربی به پوست

با این که بسیاری از مردم بر این باورند که افتادگی پوست و ظاهر شدن چین های پوستی، دلیل پزشکی دارد، اما ما به شما می گوییم که...

راهنمای جامع تزریق ژل لب
راهنمای جامع تزریق ژل لب

زنانی که لب تو پر دارند اغلب از جذابیت بیشتری نسبت به لب های باریک برخوردارند. خوشبختانه، در زمینه های زیبایی که همیشه در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.