دکتر فرشته جلالپور / جوانسازی پوست / دکتر پوست خوب کیست؟
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

دکتر پوست خوب کیست؟

پوست یک اندامی است که در بسیاری از گونه های افراد متفاوت است. در کل پوست بخشی از دستگاه پوششی بدن است.

پوست چیست؟

با توجه به مطالعات و تحقیقات انجام شده می توان پوست را یک مانع بین بدن و محیط اطراف نامید. پوست به عنوان یک اندام شناخته شده است که یکی از مهم ترین کارایی هایی که این اندام دارد محافظت  از سلامتی بدن است.

از دیگر نقش های مهم این اندام می توان به تنظیم دمای بدن از طریق گرگرفتگی و تعریق هنگام گرم شدن و برجسته شدن محل رویش مو اشاره کرد. استخوان ها برای سلامتی خود نیاز به ویتامین D دارند که پوست می تواند این ویتامین را از نور خورشید تولید کند.

دکتر فرشته جلالپور- کاشت ابرو
دکتر فرشته جلالپور- کاشت ابرو

مراقبت از پوست در برابر آفتاب

یکی از مهم ترین راه های مراقبت از پوست این است که میزان قرار گیری پوست در معرض نور خورشید را کاهش دهیم. اگر میزان قرار گیری پوست با افتاب کم باشد برای پوست ضرری ندارد چه بسا می تواند مفید هم باشد ولی قرار گیری بیش از اندازه می تواند مشکلات پوستی ایی به وجود بیاورد.

مشکلات پوستی ایی که در اثر قرار گیری بیش از انداره ی پوست با افتاب به وجود می آید می توان به آفتاب سوختگی، سرطان پوست، پیری زودرس و ایجاد چین و چروک ها و لکه های پوستی اشاره کرد.

مراقبت از پوست در برابر نور افتاب فصل تابستان بسیار ضروری است زیرا پرتوهای فرابنفش وجود در نور افتاب در این فصل بسیار قوی تر از سایر فصل ها است و برای پوست ضرر دارد.

اگر پوست بر اثر قرار گیری در معرض افتاب دچار افتاب سوختگی شده است می توان از ژل های الوئه ورا برای بهبود بخشیدن به التهاب از آن استفاده کرد.

اگر فرد به دلایل مختلف یا شرایط کاری مجبور باشد که مدت زمان طولانی ایی زیر افتاب قرار بگیرد می توان از کلاه های نقاب دار یا کرم های ضد افتاب استفاده کند تا از میزان برخورد نور خورشید با پوستش را کاهش دهد.

قرار گیری بیش از اندازه در برابر نور خورشید مشکلاتی را به وجود می اورد که یکی از این مشکلات ایجاد چین و چروک بر روی پوست است.

با بالا رفتن سن ایجاد چین و چروک بر روی پوست صورت کاملا امر طبیعی ایی است اما قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث به وجود امدن این مشکل می شود. وجود چین های پنجه کلاغی در افرادی که از عینک افتابی استفاده نمی کنند بیشتر است. این خطوط در دو طرف چشم قرار می گیرد و باعث نازک شدن پلک ها می شود. پلک ها محافظ خوبی از چشم ها در برابر آفتاب هستند.

برای بهبود چین چروک هایی که به وجود امده راه حل هایی وجود دارد که به چند مورد آن می پردازیم:

  • تزریق ژل یا تزریق چربی
  • میکرودرم ابریژن یا هیدرودرم
  • RF فراکشنال یا RF کوانتراج
  • تزریق بوتاکس

لک های پوستی

اگر پوست صورت شما دائما در معرض نور خورشید باشد لک های تیره ایی بر صورت ایجاد می شود که برای فرد به مرور زمان ناخوشایند است. برای جلوگیری از به وجود امدن این لک ها می توان از لباس های مناسب و کرم های ضد افتاب استفاده کرد.

برای بهبود بخشیدن به این لک ها می توانیم از روش های مختلفی مانند: لایه بردای و استفاده از کرم های روشن کننده، لیزر CO2 فرکشنال، لیزر های Q-SWITCH، لیزر های اربیوم یاگ و میکرودرم ابریژن استفاده کرد.

ندول یکی از ضایعات پوست

عملکرد های پوست

پوست می تواند عملکرد های مختلفی در بدن داشته باشد که ادامه به چند مورد آم می پردازیم:

محافظت از بدن در مقابل محیط خارج

یکی از مهم ترین کارایی پوست را می توان به حفاظت از بدن در مقابل محیط خارج اشاره کرد. پوست می تواند به عنوان سد در مقابل ورود عوامل بیماری به بافت های بدن مانند ویروس ها و باکتری ها عمل کند.

این عوامل بیماری زا نهایتا می تواند باعث ایجاد زخم و آسیب دیدگی پوستی شوند و یا از طریق دهان و یا دهن وارد بدن شوند.

جلوگیری از هدر رفتن آب بدن

انسان ها و حیوانات خشکی زی پوست ضخیم تری نسبت به سایر جانوران دارند زیرا افرادی که در بیابان زندگی می کنند دارای پوست ضخیمی هستند تا از خروج آب بدنشان از طریق تعریق جلوگیری کنند.

درک و احساس شرایط بیرونی بدن

پوست یک اندامی است که دارای رشته های عصبی می باشد و همه اطلاعات مربوط به فشار، سرما، گرما، جنس مواد خارجی، درد و لذت را به مغز منتقل می کند. این ویژگی باعث می شود که بدن نسبت به محیط خارجی عکس العمل نشان دهد.

تنظیم دمای بدن

با استفاده از فرایند عرق کردن آب بدن به طور منظم از بدن خارج می شود. وقتی که اب روی پوست قرار می گیرد با انجام عمل تبخیر باعث خنک شدن بدن می شود. در حین عمل تبخیر چون گرم ترین مولکول های آب ابتدا تبخیر می شوند، گرما نیز از بدن خارج شده و دمای بدن کاهش میابد.

انواع پوست و نکات مربوط به آن

پوست به صورت کلی به 5 نوع تقسیم می شود که در ادامه به نکات مربوط به آن ها می پردازیم:

پوست نرمال

این نوع پوست جزو آن دسته از پوست هایی است که نه زیاد چرب است نه زیاد خشک. منافذ پوستی در این نوع پوست ها قابل مشاهده است اما بزرگ یا مسدود نمی باشد. با شستشو این پوست ها نرم و لطیف می شوند و خیلی کم پیش می آید که این نوع پوست ها جوش بزنند.

افرادی که دارای این نوع پوست هستند نیاز به مراقبت خاصی برای پوستشان ندارند ولی باید حتما از محصولات مراقبتی و آرایشی و بهداشتی مناسبی استفاده کرد.

پوست چرب

 چربی ها روی پوست صورت در این نوع پوست ها همواره دیده می شود. افرادی که دارای پوست چرب هستند اغلب پوست ضخیم و براقی دارند. این پوست ها زیاد جوش می زنند و گرد و غبار بیشتری را جذب می کنند. در این پوست ها غده های چربی بیشتر فعال هستند و به همین دلیل منافذ پوستی بیشتر در معرض انسداد و مستعد آکنه است. افرادی که دارای پوست چرب هستند باید حتما روزی دوبار صورتشان را با مواد شستشو دهنده ی مناسب پوستشان و آب بشویند.

پوست خشک

جنس پوست خشک همواره بسیار نازک است. در صورت لمس کردن این افراد می توان کاملا خشکی پوستشان را احساس کرد. این پوست ها دارای منافذ بسیار ریز و بسته می باشد و خیلی به ندرت می توان جوش را بر روی صورت این افراد دید. افرادی که این نوع پوست را دارند باید از کرم های مرطوب کننده استفاده کنند.  

خدمات زیبایی دکتر پوست خوب در هروی و پاسداران

لیزر موهای زائد

لیزر برای از بین بردن موهای زائد از صورت ، پا ، چانه ، پشت ، بازو ، زیر بغل ، خط بیکینی و سایر مناطق مفید است.

از مزایای لیزر موهای زائد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دقت، درستی. لیزرها می توانند موهای تیره و درشت را به طور انتخابی هدف قرار دهند در حالی که پوست اطراف را آسیب نبینند. توصیه می شود برای انجام این کار حتما به بهترین مرکز لیزر موهای زائد مراجعه کنید.

لیزر موهای زائد صورت
لیزر موهای زائد صورت

اندولیفت

اندولیفت یک روش لیزر سرپایی با حداقل تهاجم است که در پزشکی زیبایی اندو-بافت (بینابینی) استفاده می شود. اندولیفت یک درمان جراحی بدون چاقوی جراحی ، جای زخم و بدون درد است که امکان افزایش ساختار پوست و کاهش سستی پوست را فراهم می کند. این نتیجه پیشرفته ترین تحقیقات فن آوری و پزشکی است که بر دستیابی به نتایج عمل لیفتینگ جراحی متمرکز است ، این روش عوارض جراحی سنتی مانند زمان بهبودی بیشتر و میزان بالاتر عوارض جانبی جراحی را ندارد.

تزریق فیلر صورت

فیلرها داروهایی هستند که می توان با کمترین تهاجم و در مدت خیلی کوتاه باعث زیباترشدن چهره و ایجاد تقارن در اجزای صورت شد. فیلرها معمولا به حجم دهی صورت کمک می کنند، چین و چروک و خطوط ایجاد شده ناشی از بالا رفتن سن را از بین می برند.

فیلرهای در نواحی مختلف صورت، گردن و دست ها تزریق می شوند. از جمله پر طرفدارترین های آن می توان به تزریق ژل لب اشاره کرد. برای انجام این کار باید به بهترین دکتر برای تزریق فیلر مراجعه کنید.

تزریق فیلر چانه و لب
تزریق فیلر چانه و لب

کاشت و پیوند مو

یکی دیگر از پر طرفدارترین عمل های زیبایی که باعث شده هر ساله افرادی زیادی به تهران سفر کرده و به بهترین دکتر کاشت مو مراجعه کنند، عمل کاشت مو می باشد. در این روش فولیکول های مو از نواحی که دارای تراکم موی مناسب باشند برداشته شده و به نواحی انتقال می یابد که نیاز به تراکم موی بیشتر دارند.

کاشت موی طبیعی چیست

کاشت ابرو

کاشت ابرو روشی است که در میان بانوان طرفداران بسیار زیادی دارد. اما کاشت ابرو در آقایان نیز رواج دارد. به کم پیوند ابرو می توان قسمت های خالی شده در اثر ریزش، جای زخم و بیماری که منجر به از بین رفتن موی قسمتی از بدن شده است، پر کرد.

هایفوتراپی

هایفوتراپی صورت روشی است که به کمک امواج اولتراسوند افتادگی صورت را برطرف کرده و در افرادی مناسب است که صورتی باریک و لاغر دارند و یا اینکه صورت بیش از حد تپل و پری دارند.

هایفوتراپی صورت
هایفوتراپی صورت

تزریق بوتاکس

بوتاکس یکی از کارآمد ترین روش ها برای رفع چین و چروک پوستی است. بوتاکس به این شکل عمل می کند که با فلج کردن موقت عضلات ناحیه از بدن مانع چین افتادن می شود. بوتاکس حتما باید نزد بهترین دکتر تزریق بوتاکس انجام شود.

تزریق چربی

تزریق چربی یکی از روش هایی کم تهاجمی و در عین حال ماندگار برای جوانسازی و حجم دهی پوست در نواحی مختلف بدن است. این روش به دلیل اینکه چربی از بدن فرد گرفته می شود و بعد از طی کردن فرایندی، چربی برداشته شده پاکسازی می شود و به نواحی مورد نظر تزریق می شود.

تزریق چربی را می توان برای افزایش حجم گونه، رفع گودی زیر چشم، برجسته کردن لب ها و چانه، برجسته سازی سینه، برجسته کردن باسن، پر کردن اسکار و جای جوش، جوانسازی دست، رفع شلی و افتادگی پوست و جوانسازی ناحیه تناسلی زنان استفاده کرد.

کاشت ابرو و تزریق چربی
کاشت ابرو و تزریق چربی

دکتر پوست خوب کیست؟

همانطور که گفته شد پوست یکی از بخش های مهم بدن است که اهمیت زیادی از نظر زیبایی و حفظ سلامت برای هر فردی دارد.

هر چقدر پوست سالم تر باشد بدن از از ورود میکروب ها به بدن و عفونت سایر اعضای بدن حفظ می کند. برای درمان مشکلات پوست توصیه می شود به بهترین دکتر پوست مراجعه کنید.

دکتر فرشته جلالپور
دکتر فرشته جلالپور

همچنین برای انجام اعمال زیبایی باید به پزشکی که دارای مهارت کافی باشد و تجربه زیادی در این زمینه داشته باشد مراجعه کرد. به دلیل اینکه اعمال زیبایی پوست دارای حساسیت بالایی است و اگر توسط افراد غیر ماهر و با استفاده از مواد نامرغوب انجام شود ممکن است آسیب های جبران ناپذیری برای فرد به دنبال داشته باشد.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
کاشت مو شقیقه
کاشت مو شقیقه

ریزش موی جلوی سر و کناره های پیشانی یکی از اتفاقات ناخوشایند اما شایع است. این مسئله هم در زنان هم در مردان دیده می شود و می...

سابسیژن برای رفع لکه های پوستی
سابسیژن برای رفع لکه های پوستی

جوش و آکنه از یادگاری های نه چندان خوشایند نوجوانی و بلوغ است. بیش از 70 درصد از نوجوانان از آکنه و رد باقی مانده آن بر روی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.