مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

لیفت ابرو

ابرو و پیشانی، اولین نواحی هستند که علائم بالا رفتن سن را نشان می دهند. لیفت ابرو که با عنوان لیفت پیشانی شناخته می شود، با بالا کشیدن ابروها به رفع چین های موجود روی پیشانی و هم چنین بهبود ظاهر پلک فوقانی کمک می کند.

لیفت ابرو با برداشت پوست و چربی اضافی و کشیده شدن عضلات ناحیه پیشانی همراه است. این روش جراحی هم چنین به اصلاح افتادگی ابروها و خطوط عمیق ما بین ابروها نیر می پردازد.

لیفت ابرو
لیفت ابرو

دلایل انجام لیفت ابرو

لیفت ابرو به بهبود چین های پوستی و خطوط ایجاد شده در پی استرس، اثرات نیروی گرانش و یا شرایط ارثی مانند افتادگی ابروها از ابتدا کمک می کند.

لیفت ابرو، از میزان افتادگی و پوست اضافی پلک فوقانی نیز کم می کند.

چه افرادی می توانند از مزایای لیفت ابرو بهره مند شوند؟

لیفت ابرو روش مناسبی برای بالا کشیدن ابرو ها و ایجاد چهره ای بهتر و زیبا تر استاما این روش متفاوت و کار آمد برای همه افراد مناسب نیست. به طور کلی این جراحی به افراد بالای 30 سال توصیه می شد و تا قبل از آن شاید روش مناسبی نباشد. به علاوه در افراد بالای 50 سال به دلیل کاهش خاصیت کش سانی پوست و کاهش کلاژن سازی توصیه نمی شود.

شل شدن و افتادگی پوست در سنین بالا از دیگر دلایل عدم تناسب لیفت ابرو است. به طور کلی انجام لیفت ابرو و لیفت صورت به میزان زیادی به میزان کشسانی پوست و شرایط آن بستگی دارد. افرادی که دارای پوست نازکی هستند و یا چربی کافی زیر پوست خود ندارند گزینه مناسبی برای لیفت نیستد. همچنین کسانی که پوستشان در قسمت فک حالت کیسه ای دارد نیز کاندید مناسب این عمل نیستند.

هدف از لیفت ابرو، کشیده شدن پوست و از بین رفتن چین ها و خطوط روی پیشانی و هم چنین کشیده شدن ابروهای افتاده به سمت بالا می باشد. در صورت لزوم، قسمتی از عضله ای که باعث ایجاد خطوط عمودی ما بین ابروها می شود نیز برداشته خواهد شد.

یکی از اهداف این روش جراحی، جوانسازی چشم ها می باشد.

از جمله نکات مهمی که قبل از جراحی باید مورد بررسی قرار بگیرند، عبارتند از:

  • انتخاب روش جراحی مناسب برای هر بیمار
  • نوع پوست
  • میزان الاستیسیته و کشسانی پوست
  • روند ترمیم در بیمار
  • سن بیمار
  • انتظارات و خواسته های بیمار از انجام این روش جراحی

آیا لیفت ابرو می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد؟

تمامی جراحی ها با خطر و ریسک همراه هستند. به همین خاطر، مهم است که قبل از جراحی و در طول جلسات مشاوره، در خصوص مواردی مانند مزایا و معایب جراحی و هم چنین عوارض احتمالی بحث و گفتگو شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطب دکتر فرشته جلال پور مراجعه کنید و برای دریافت نوبت قبلی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:
۲۲۹۳۷۷۵۲ – ۲۲۹۸۸۷۶۸ – ۲۲۹۳۱۷۱۶
همچنین می توانید از صفحه اینستاگرام دکتر فرشته جلال پور بازدید نمایید.

آمادگی قبل از لیفت ابرو

در طول جلسات مشاوره، پزشک به بررسی سوابق پزشکی بیمار می پردازد. یکی از مهم ترین موارد در میزان موفقیت جراحی، این است که بیمار افکار و اتنظارات منطقی و واقع بینانه ای داشته باشد. به همین خاطر، خواسته های بیمار نیز باید در نظر گرفته شود.

در مرحله بعد، پزشک به بررسی ساختار گردن و صورت، بافت و الاستیسیته پوست بیمار می پردازد.

تصویربرداری هایی به منظور بررسی بیشتر صورت و پیشانی انجام خواهد شد.

علاوه بر اقداماتی که از سوی پزشک انجام می شوند، رعایت یک سری موارد از سوی بیمار الزامی می باشد. از جمله:

  • کنار گذاشتن استعمال سیگار و دخانیات. نیکوتین موجود در سیگار، جریان خون پوست را کاهش می دهد و روند ترمیم را به تاخیر می اندازد. به همین خاطر، توصیه می شود استعمال سیگار از چند هفته قبل و بعد از جراحی، کنار گذاشته شود.
  • از مصرف داروهایی مانند داروهای رقیق کننده خون، مکمل ها و ویتامین های گیاهی باید خودداری شود. این قبیل داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند.

روند جراحی لیفت ابرو

لیفت ابرو می تواند تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام شود.

روش های مختلف لیفت ابرو

در ابتدا، متخصص پوست به بررسی و آنالیز کامل صورت می پردازد و هر گونه افتادگی و چین های پوستی را مورد بررسی قرار می دهد. گزینه های کمی برای لیفت ابرو وجود دارد که عبارتند از

لیفت کلاسیک:

بیمار تحت بیهوشی قرار می گیرد، برشی نزدیک گوش ایجاد می شود که تا قسمت فوقانی پیشانی و گوش خارجی ادامه پیدا می کند. در برخی موارد، ممکن است برش در خط رویش مو زده شود. جراح، پوست پیشانی را به آرامی بالا می کشد، هر گونه پوست و بافت اضافی را بر می دارد و در صورت لزوم، عضلات و ماهیچه ها همتراز خواهند شد.

در نهایت، ابرو در سطح بالاتری قرار خواهد گرفت.

لیفت آاندوسکوپیک:

روش کم تهاجمی که در اتاق عمل و با برش های کوچک در مو انجام می شود. از ابزارهایی برای آزاد کردن و بالا کشیدن ابروها استفاده خواهد شد. در بیشتر بیماران، مقدار کمی کبودی در ناحیه مشاهده می شود و طول دوره نقاهت به مراتب کوتاه تر از روش کلاسیک می باشد.

لیفت تمپورال:

روش کم تهاجمی که تحت بی حسی موضعی انجام می شود، اما نتایج بسیار خوب با دوره نقاهت کوتاهی را برای بیمار به همراه دارد.

در کل، جراحی لیفت ابرو در حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد.

روش های مختلف لیفت ابرو
روش های مختلف لیفت ابرو

نحوه انجام لیفت ابرو

لیفت ابرو به دو شکل لیفت ابرو با نخ معلق و یا لیفت با نخ ثابت انجام می شود. برای انجام لیفت با نخ می توان از بیهوشی عمومی یا بی حسی استفاده کرد. سپس با توجه به هدف نهایی که فرد از لیفت ابرو مد نظر دارد شیوه لیفت ابرو انتخاب می شود.

لیفت ابرو با نخ معلق

در این روش همانطور که مورد انتظار است. نخ های لیفت وارد پوست شده و آن را بالا کشیده و به اصطلاح لیفت میکنند. ابین روش ماندگاری حدود 1 تا 2 سال دارد و پس از ان می توان مجددا برای لیفت صورت اقدام کرد.

لیفت ابرو با نخ ثابت

این روش مه به نسبت لیفت با نخ معلق ماندگاری بیشتری دارد با روش متفاوتی نیز انجام می شود . در لیفت ابرو با نخ ثابت علاوه بر ورود نخ ها برای لیفت پوست اضافی در قسمت پیشانی برداشته می شود. بعد از این روش میزان کبودی و ترم در پوست زیاد است اما بازدهی آن بشتر و ماندگاری این روش نیز بیشتر است.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از لیفت ابرو

مراقبت ها بعد از هر عملی اغلب بخش مهمی از جراحی هستند و بر نتیجه آن تاثیر به سزایی دارند. برا یآن که نتیجه مطلوب تری از لیفت ابرو کسب کنید لازم است تا مراقبت هایی را پس از لیفت ابرو انجام دهید.

زخم های لیفت بخیه شده  نخ این بخیه ها اگر جذبی نباشد بعد از حدود 1 هفته توسط پزشک کشیده میشود. وجود تورم و کبودی بعد از لیفت ابرو طبیعی است و تا مدتی وجود دارد و سپس از بین می رود . اگر این کبودی ها پس از مدتی بهبود نیافت به پزشک خود اطلاع دهید. استفاده از کمپرس یخ در کاهش کبودی ها موثر است.

پس از انجام لیفت ابرو لازم است تا 24 ساعت از استحمام خود داری کنید و سپس در روز دوم با آب ملایم و فشار کم حمام کنید. دوره نقاهت بعد از لیفت ابرو حدود 2 هفته است و بعد از این مدت می توانید به فعالیت های روزمره خود بپردازید.

معمولا داروهای مسکن برای بیمار تجویز می شود که در صورت بروز درد می توان از آن ها استفاده کرد.

توصیه می شود بیمار تا جایی که می تواند در منزل استراحت و سر خود را بالا نگه دارد. از انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش باید خودداری شود. توجه داشته باشید که در طول سپری شدن دوره نقاهت، نباید هیچ گونه فشاری به بخیه ها وارد شود.

همزمان با طی شدن روند ترمیم و بهبود بخیه ها، ممکن است علائمی مانند بی حسی و یا خارش مشاهده شود که البته به مرور زمان کمتر خواهد شد. اگر بخیه ها پانسمان شده باشند، پانسمان باید هر1 تا 3 روز یک بار عوض شود. بخیه ها نیز هفت تا ده روز بعد از جراحی کشیده خواهند شد.

در کل، این گونه بگوییم که طول دوره نقاهت جراحی لیفت ابرو در حدود دو تا سه هفته خواهد بود و بیمار بعد از دو هفته می تواند به محل کار خود برگردد.

نتایج جراحی لیفت ابرو

با بالا رفتن ابرو، قطعا ظاهر زیباتر و شاداب تری پیدا خواهید کرد، در واقع، جوانسازی چشم ها یکی از اهداف این روش جراحی می باشد.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که لیفت ابرو، نتایج دائمی را به همراه ندارد. همزمان با بالا رفتن سن، عضلات و ماهیچه های صورت افتادگی پیدا می کنند. حتی آسیب های ناشی از نور خورشید نیز می تواند بر روی الاستیسیته پوست تاثیر بگذارد.

پایان

لیفت ابرو که با عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته می شود، روش جراحی زیبایی است که با هدف جوانسازی و لیفت ابروها انجام می شود. با کشیده شدن ابروها به سمت بالا، از چین های روی پیشانی و خطوط عمودی ما بین ابروها نیز کاسته خواهد شد.

امکان انجام لیفت ابرو همزمان با سایر روش های زیبایی مانند لیفت صورت و یا جراحی پلک (بلفاروپلاستی) نیز وجود دارد.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
معجزه لیفت بینی با نخ
معجزه لیفت بینی با نخ

امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی در همه بخش های زندگی به رفاه بیشتر و دستیابی آسان افراد به آنچه می خواهند منجر شده است. افراد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.