دکتر فرشته جلالپور / تزریقات زیبایی / کارآیی تزریق ژل بر روی نواحی بدن
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

کارآیی تزریق ژل بر روی نواحی بدن

امروزه برای پر کردن صورت، جبران چربی های از دست رفته پوست و از بین بردن خطوط صورت از تزریق ژل استفاده می شود.

این روش که روشی سریع و نتیجه بخش برای رسیدن به صورتی زیبا و بدون خطوط عمیق است، از سوی بسیاری از خانم ها و آقایان، مورد استقبال قرار گرفته است.

ژل، ماده ای حجم دهنده است که اغلب از مواد هیالورونیک اسید ساخته شده که در حالت طبیعی در پوست انسان هست و  برهمین اساس پوست به عنوان یک ماده خودی آن را می پذیرد و با آن سازگار می شود.

ژل ها یا فیلرها بر روی نواحی صورت مانند گونه، چانه ، فک ، شقیقه‌، دور لب و لب‌ های نازک و خطوط عمیق اخم تزریق می شود. این ژل ها در برخی از اوقات بر روی سفت شدن پوست دست که شل و آویزان شده نیز کارآیی دارد.

تزریق ژل بر روی گونه

افراد با افزایش سن، گونه هایشان دچار تورفتگی می شود. برخی از افراد نیز به صورت ذاتی گونه هایی صاف دارند که به داشتن گونه های برجسته علاقه مندند. تزریق ژل گونه برای همه این افراد روشی بسیار مناسب است.

معمولا متخصص پوست، مو و زیبایی با تزریق دو تا سه CC فیلر یا ژل می تواند زیبایی را بر روی صورت شما چندین برابر کند. تزریق ژل گونه علاوه بر متقارن کردن صورت، شادابی را به پوست فرد می افزاید.

معمولا ژل گونه تا 18 ماه ماندگاری دارد.

تزریق ژل چانه

چانه ها یکی از شاخصه های زیبایی بر روی صورت افراد است. برخی که به دلیل افزایش سن، حجم گونه های خود را از داست داده اند و یا به صورت فیزیکی و ارثی چانه هایشان عقب است، کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل چانه هستند.

ژل با پر کردن بافت های بین کلاژن و آلاستین به حجیم شدن چانه و طراوت پوست آن کمک زیادی می کند.

ماندگاری ژل چانه بین 6 تا 18 ماه تخمین زده می شود و این تغیر زمانی براساس فیزیک صورت، وضعیت پوست صورت و میزان تورفتگی چانه است. به طور معمول تزریق یک تا دو CC بر روی چانه مناسب است.

تزریق ژل بر روی چانه

تزریق ژل فک

متقارن کردن فک و زاویه سازی صورت یکی از فاکتورهای مهم برای رسیدن به زیبایی بیشتر صورت است.

فک آقایان معمولا پهن تر و دارای استخوان های قویتری است. اما خانم ها چون صورت ظریفتری دارند، با افزایش سن پوست صورتشان در ناحیه فک بیشتر از آقایان دچار افتادگی می شود. همچنین افرادی که فک هایشان، زاویه مناسبی در صورتشان ندارد و با یک خط آرواره کامل متولد نشده اند، تزریق ژل فک برایشان توصیه می شود.

تزریق ژل فک، از حساسیت بالایی برخودار است و چون فک در طرفین صورت از فاکتورهای تقارن صورت به شمار می آید، متخصص پوست مو و زیبایی ضمن مهارت و شناخت عمیق آناتومی صورت باید به صورت دقیق استخوان های فک را با انجام تزریق بالا ببرد و حجیم کند تا تقارن صورت نیز حفظ شود.

تزریق ژل شقیقه

با افزایش سن، پوست دور چشم ها و پلک ها زودتر از دیگر نواحی صورت تحت تاثیر قرار می گیرند. شقیقه ها نیز به دلیل اینکه در نزدیکی چشم ها قرار دارند ممکن است دچار تورفتگی شوند و عدم توازن در صورت را به همراه بیاورند.

خوشبختانه با تزریق ژل بر روی شقیقه ها، تغییرات اساسی و برگشت تقارن و جوانسازی صورت به طرز نامحسوسی اتفاق می افتد. همین دلیل برای آنهایی که به دنبال تغییرات طبیعی بر روی صورت خود هستند، بسیار کاربرد دارد.

تزریق ژل شقیقه ها که جرو عمل های کم تهاجمی زیبایی به شمار می آید، بر روی همه افراد امکانپذیر است.

ماندگاری ژل شقیقه ها معمولا بین 9 ماه تا یکسال است.

تزریق ژل لب

افرادی که با افزایش سن و به مرور زمان، لبهایش نازک شده و یا به صورت ذاتی لبهایی نازک دارند و خواهان لب هایی برجسته و قلوه ای هستند، تزریق ژل لب آنها را به آرزویشان می رساند.

زیبایی لب ها بی اغراق نقش مهمی در زیبایی صورت دارد و همچنین تقارن آنها، توازن صورت را به همراه می آورد.

معمولا انجام تزریق ژل لب بر روی لب های تمامی افرادی که بالاتر از 18 سال دارند، امکان پذیر است.

لب به دلیل اینکه از نواحی فعال بدن به شمار می آید، ماندگاری ژل نیز بر روی آن متغیر است. اما معمولا این ماندگاری تا شش ماه ادامه دارد.

تزریق ژل خط لبخند

کاهش کلاژن پوست با افزایش سن، صحبت کردن و خندیدن، خطوط عمیق دور لب را به دنبال دارد و باعث ایجاد خط لبخند می شود.

ژل با دادن حجم مناسب به پوست و آبرسانی باعث کم شدن خطوط و چروک دور لب می شود.

ماندگاری ژل خطوط لبخند از 6 ماه تا دوسال می باشد. در پیش گرفتن رژیم غذایی اصولی، دور بودن از استرس، محافظت از پوست در برابر خورشید و مراقبت از پوست با کرم های آبرسان در ماندگاری طولانی مدت ژل بسیار تاثیرگذار است.

تزریق ژل پیشانی

چین های پیشانی به دو نوع چروک های استاتیک و دینامیک تقسیم بندی می شوند. استاتیک ها زمانی که پوست با بالا رفتن سن نازک تر می شود و حجم خود را از دست می دهد بر روی پیشانی دیده می شوند. دینامیک ها هم به چروک هایی اطلاق می شود که به هنگام خندیدن و اخم کردن بر روی پیشانی مشاهده می شوند.

ژل با انقباض ماهیچه های پیشانی، افزایش حجم و آبرسانی مناسب به پوست این ناحیه باعث باز شدن چروک های پیشانی می شوند. افرادی که با تزریق بوتاکس خطوط پیشانی شان برطرف نشده، به مدت طولانی خطوط عمیق روی پیشانی داشته و یا افرادی که با برطرف کردن خطوط پیشانی می خواهند افتادگی نسبی پلک خود را برطرف کنند، گزینه های مناسبی برای این تزریق به شمار می آیند.

ماندگاری ژل پیشانی معمولا تا 6 ماه است و پس از آن برای برطرف کردن چروک، مجدا باید تزریق انجام شود.

تزریق ژل بر روی پوست دست

پوست دستها با افزایش سن، لاغری و نازک شدن پوست تحت تاثیر قرار گرفته و شل و آویزان می شوند. تزریق ژل علاوه بر آبرسانی، پوست های شل را سفت کرده و به حجیم شدن آن نیز کمک می کند.

ترریق ژل بر روی دست باید با دقت بالایی انجام شود تا عروق و رگ های دست را با مشکل روبرو نکند. ماندگاری ژل دست تا 6 ماه برآورد شده است. البته تزریق ژل دست، طرفداران زیادی ندارد.

نتیجه

تغییرات بر روی صورت به عنوان رکن اساسی در زیبایی افراد، از حساسیت زیادی برخوردار است. افراد با انتخاب متخصص ماهر پوست مو و زیبایی می توانند بر زیبایی صورت خود، اطمینان پیدا کنند. در این مسیر، دکتر فرشته جلالپور متخصص پوست، مو و زیبایی نیز می تواند برای داشتن صورتی متناسب به شما کمک کند.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
تزریق فیلر به چانه
تزریق فیلر به چانه

 احتمالاً در مورد پرکننده های پوستی، درمان حجم دهنده محبوبی که برای تزریق لب، فرم دادن به صورت و صاف کردن چین و چروک...

تزریق چربی به پوست
تزریق چربی به پوست

با این که بسیاری از مردم بر این باورند که افتادگی پوست و ظاهر شدن چین های پوستی، دلیل پزشکی دارد، اما ما به شما می گوییم که...

راهنمای جامع تزریق ژل لب
راهنمای جامع تزریق ژل لب

زنانی که لب تو پر دارند اغلب از جذابیت بیشتری نسبت به لب های باریک برخوردارند. خوشبختانه، در زمینه های زیبایی که همیشه در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.