دکتر فرشته جلالپور / جوانسازی پوست / روش های از بین بردن لکه های پوستی
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

روش های از بین بردن لکه های پوستی

رادیوجراحی زیبایی از سطوح بسیار پایین فرکانس رادیویی و جریان های DC به طور همزمان برای انعقاد الکتریکی عروق بدون خشک شدن بافت اطراف استفاده می کند و در نتیجه لکه ها را برای همیشه از بین می برد. این درمان خود محدود شونده و مختص عروق است که منجر به حداقل واکنش پوستی می شود. انرژی رادیویی زیبایی بر درم تأثیر منفی نمی گذارد، باعث ایجاد اسکار نمی شود یا هیچ واکنش منفی عمده دیگری ایجاد نمی کند.

لکه های پوستی چیست؟

لکه هر گونه تغییر رنگ، لکه یا علامت روی پوست را توصیف می کند. لکه ها انواع مختلفی دارند و هر کدام علت خاص خود را دارند. اگرچه بیشتر لک‌ها مانند اسکار آکنه دلیلی برای نگرانی نیستند و نیازی به درمان ندارند، برخی ممکن است نشانه یک بیماری جدی‌تر مانند سرطان پوست باشند.

مویرگ های شکسته و وریدهای عنکبوتی به عنوان “تلانژکتازی” طبقه بندی می شوند. نام های مختلفی با این ضایعات مرتبط است. اصطلاح زیبایی شناسی “پوست کوپروز” به مویرگ های گشاد شده اشاره دارد. مویرگ های زیر چشم یا اطراف بینی و همچنین روی گردن یا بالای سینه لکه های عروقی هستند که قابل درمان هستند. نقاط قرمز گرد گاهی اوقات “خال خون” نامیده می شود و می تواند تقریباً در هر جایی از بدن ظاهر شود.

علل بروز لکه‌های پوستی

به نظر می رسد وراثت محبوب ترین نظریه باشد. خاطر نشان می شود که افرادی که پوست روشن دارند، بیشتر در معرض تلانژکتازی هستند، در حالی که رنگ های زیتونی بیشتر مشکلات کمی دارند.درباره تزریق فیلر زیر چشم برای از بین بردن گودی و سیاهی بخوانید.

سایر نظریه های کمک کننده عبارتند از: سن، هورمون ها، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، مصرف الکل و سایر شرایط پزشکی مستعد کننده. ضربه به پوست نیز ممکن است باعث ایجاد تلهژکتازی شود. این لکه های هر چه که باشند، می توانند به راحتی و بدون استفاده از لیزر برای همیشه از بین بروند.

پوست خود را از شر لکه های ناخواسته خلاص کنید

برچسب های پوستی، خال ها، زگیل ها، ضایعات عروقی یا هر گونه رشد پوستی دیگر به روشی کم تهاجمی. مرکز سلامت زنان پیشرفته اکنون یک دستگاه انقلابی دارد که از رادیو جراحی زیبایی برای از بین بردن سریع و آسان لک‌های ناخوشایند استفاده می‌کند. این درمان در مقایسه با سایر دستگاه های الکترونیکی که معمولاً باعث ایجاد اسکار و هیپو یا هیپرپیگمانتاسیون می شوند، نتایج بهتری به همراه دارد. در مقایسه با لیزر درمانی سنتی، درمان ما نتایج مشابهی را بدون درد شدید، کبودی یا هزینه های بالای درمان ایجاد می کند.

درمان برای موارد زیر کاربرد دارد:

 • خال ها
 • زگیل
 • برچسب های پوستی
 • لکه ها
 • برآمدگی های ناخوشایند پوستی
 • مویرگ های شکسته
 • رگ‌های عنکبوتی
 • مزایای رادیو جراحی زیبایی:
 • بدون خونریزی
 • بدون جای زخم
 • بدون درد
 • بدون تورم بعد از عمل

روش های از بین بردن لکه های پوستی

جراحی اسکار آکنه

 متخصصان پوست اغلب این جراحی جزئی را برای درمان اسکارهای آکنه بسیار قابل توجه و کمتر برجسته کردن آنها انجام می دهند. جای زخم باقی مانده باید با گذشت زمان محو شود. در طول این روش، متخصص پوست شما ممکن است جای زخم شما را بلند کند تا آن را به سطح نزدیکتر کند و کمتر قابل توجه باشد. این می تواند به افرادی که دارای چند اسکار آکنه افسرده هستند کمک کند. متخصصان پوست همچنین می توانند برای کاهش جای جوش های آکنه، جراحی اسکار آکنه را انجام دهند.

لایه برداری مجدد

پزشک شما ممکن است روش های مختلفی برای لایه برداری مجدد برای کاهش ظاهر زخم های گسترده آکنه توصیه کند. روش ها شامل لایه برداری پوست با لیزر، لایه برداری شیمیایی، درم ابریژن و میکرودرم ابریژن است. لایه برداری مجدد برای اسکارهای آکنه افسرده که تقریباً صاف و نه خیلی عمیق هستند، بهترین کار را انجام می دهد. درباره پلاسماجت بیشتر بخوانید.

فیلرها

 از پرکننده ها می توان برای پرکردن ایمن و موثر چند جای آکنه افسرده استفاده کرد. متخصص پوست شما ممکن است اسکار آکنه را با کلاژن، چربی خود بیمار یا ماده دیگری پر کند. بسیاری از فیلرها نتایج موقتی می دهند که بین 6 تا 18 ماه دوام می آورند. برخی از پرکننده ها دائمی هستند.

میکرونیدلینگ

همچنین به عنوان درمان القای کلاژن شناخته می شود، نیدلینگ بدن شما را تشویق می کند تا کلاژن بیشتری بسازد. متخصص پوست شما یک غلتک استریل سوزن‌دار دستی را روی اسکارهای آکنه افسرده حرکت می‌دهد. این فرآیند پوست شما را سوراخ می کند. همانطور که پوست شما بهبود می یابد، کلاژن تولید می کند. حدود 9 ماه طول می کشد تا کار کند، اما بسیاری از مردم قبل از آن متوجه تغییرات تدریجی می شوند. این درمان برای اسکارهای آکنه افسرده توصیه می شود، اما جای جوش های آکنه برجسته نیست.

لیزر درمانی

لیزر و سایر درمان های نور می توانند اسکارهای برجسته را به طور ایمن و موثر درمان کنند. لیزر رنگی پالسی می تواند به کاهش خارش و درد، کاهش رنگ و صاف کردن جای زخم برجسته کمک کند. برای افرادی که پوست روشن‌تری دارند، نور پالسی شدید نیز ممکن است یک گزینه درمانی باشد. لیزر درمانی برای اسکارهای آکنه افسرده و برجسته عمل می کند. برای شناخت بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران این مقاله را بخوانید.

درمان‌های موضعی

 کرم‌های اسکار، ژل‌ها و پانسمان‌های سیلیکونی برای درمان جای جوش‌های برجسته را می‌توان بدون نسخه (OTC) خریداری کرد. آنها می توانند به کاهش خارش و ناراحتی و همچنین کوچک شدن، صاف کردن و محو شدن جای زخم های برجسته کمک کنند. این محصولات باید به طور مداوم برای بهترین نتیجه استفاده شوند. مهم است که به یاد داشته باشید که هیچ یک از این درمان‌های OTC نمی‌تواند جای جوش‌های برجسته آکنه را به طور کامل از بین ببرد.

مراقبت های بعد از درمان لکه های پوستی

این الکترو درمان هر رگ کوچک را منعقد می کند و باعث می شود خون جریان نداشته باشد. برای ایجاد اختلال در عروق تحت درمان به مدت 24 ساعت باید مراقبت بیشتری انجام شود. با مراقبت مناسب، رگ درمان شده روز بعد تیره تر به نظر می رسد. این طبیعی است و نشانه خوبی است که رگ به درستی و به طور موثر درمان شده است.

سوالات متداول

در انتها می توانید سوالات خود را از دکتر فرشته جلالپور دکتر پوست ، مو و زیبایی در بخش نظرات بپرسید و یا برای مشاهده نمونه کار های بیشتر به پیج اینستاگرام سر بزنید.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
سابسیژن برای رفع لکه های پوستی
سابسیژن برای رفع لکه های پوستی

جوش و آکنه از یادگاری های نه چندان خوشایند نوجوانی و بلوغ است. بیش از 70 درصد از نوجوانان از آکنه و رد باقی مانده آن بر روی...

تزریق فیلر به چانه
تزریق فیلر به چانه

 احتمالاً در مورد پرکننده های پوستی، درمان حجم دهنده محبوبی که برای تزریق لب، فرم دادن به صورت و صاف کردن چین و چروک...

لیفت ابرو
لیفت ابرو

ابرو و پیشانی، اولین نواحی هستند که علائم بالا رفتن سن را نشان می دهند. لیفت ابرو که با عنوان لیفت پیشانی شناخته می شود، با...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.