دکتر فرشته جلالپور / تزریقات زیبایی / بهترین دکتر برای تزریق ژل در تهران
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

بهترین دکتر برای تزریق ژل در تهران

یکی از عمل های زیبایی که کاربردهای زیادی دارد و مانند عمل تزریق چربی به پوست طرفداران زیادی را به خود جلب کرده، تزریق ژل است. امروزه افرادی زیادی برای انجام دادن تزریق ژل به “بهترین دکتر برای تزریق ژل در تهران” تا بتوانند با اطمینان کامل این عمل را انجام دهند. شاید برای این دست از افراد اطلاع پیدا کردن از هزینه تزریق ژل و مراقبت های بعد از آن از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی که دکتر فرشته جلال پور در اختیار ما قرار داده است را با شما به اشتراک بگذاریم.

بهترین دکتر برای تزریق ژل در تهران

بهترین دکتر برای تزریق ژل در تهران

کاربردهای تزریق ژل

تزریق ژل در پوست به منظور پر کردن چین و چاله های عمیق در پوست انجام می شود. از جمله نواحی که می توان از تزریق ژل استفاده کرد می توان به خط خنده، خط و خطوط عمیق در ناحیه اخم و همچنین چین های عمیق در ناحیه اطراف چشم است. اما نکته ای که وجود دارد این است که این تزریق باید توسط “بهترین دکتر برای تزریق ژل در تهران” انجام شود. یکی دیگر از کاربردهای تزریق ژل، برای گونه گذاری بخصوص در خانم هایی که صورت لاغری دارند و یا اینکه صورت آنها نسبت به بدنشان لاغر تر است، می باشد. همچنین از فیلرها برای ضخیم کردن و حجیم کردن لب ها و بهبود دادن به ظاهر زخم هایی که به شکل فرو رفته هستند، استفاده کرد. از دیگر کاربردهای تزریق ژل که این روزها بسیار مورد استقبال واقع شده است، به مواردی مانند تزریق ژل به لب، زیر چشم، پیشانی، سینه، بینی، چانه، اطراف چشم، پشت پلک، زاویه سازی فک، پشت دست ها و … اشاره کرد.

عوامل تاثیر گذار در قدرت پر کنندگی ژل ها

قدرت پر کنندگی ژل ها به عوامل متعددی بستگی دارد که در زیر به آنها اشاره می شود:

 • حجم میزان داروی تزریق شده
 • میزان چین ناحیه مورد نظر و میزان عمق چین پوست فرد
 • تفکیک تزریق
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطب دکتر فرشته جلال پور مراجعه کنید و برای دریافت نوبت قبلی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید: ۲۲۹۳۷۷۵۲ – ۲۲۹۸۸۷۶۸ – ۲۲۹۳۱۷۱۶ همچنین می توانید از صفحه اینستاگرام دکتر فرشته جلال پور بازدید نمایید.

نحوه عملکرد ژل های تزریقی

صافی و جوان بودن پوست در یک چیز مشترک هستند و آن اسید هیالورونیک است. اسید هیالورونیک در بافت پوست کل بدن و در همه نژاد ها وجود دارد. این ماده باعث پر شدن فضای بین الیافت کلاژن و الاستین می شود و آب را در پوست حفظ کرده و باعث حجیم شدن پوست می شود. با بالا رفتن سن، از میزان اسید هیالورونیک کاسته می شود و در نهایت شاهد چین و چروک و شیارهایی در پوست خواهیم بود. هیالورونیک اسید باعث برجسته کردن پوست و بافت های زیرین می شود. از این ژل در صورت و لب ها استفاده می شود.

ژل های مورد استفاده برای لب ها، به دلیل دارا بودن هیالورونیک اسید ( که به طور طبیعی در بدن افراد موجود است ) باعث بروز هیچگونه حساسیتی نمی شود. به مرور زمان این ژل ها ماندگاری شان افزایش می یابد و نیاز به تمدید تزریق ژل کاهش می یابد. در اصل در دفعات بعدی تزریق نیاز به مقدار ژل کمتری است و مدت زمان بین دو تزریق، می تواند افزایش یابد.

چه کسانی نباید تزریق ژل انجام دهند؟

تزریق ژل لب برای برخی از افراد محدودیت دارد که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • زنان باردار یا شیرده
 • افراد با سابقه سکته قلبی
 • افراد مبتلا به بیماری دیابت که از انسولین استفاده می کنند.
 • افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی مثل آسم و آلرژی
 • افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی شدید مثل روماتیسم، سندرم نفروتیک و لوپوس
 • افراد با سابقه خود لخته شده و ترومبوز وریدهای عمقی
 • افرادی که به دلیل ابتلا به بیماری های قلبی از داروهای مختلف استفاده می کنند.
 • افرادی که سابقه سکته مغزی داشته باشند.
 • افرادی که از داروهای آسپیرین یا وارفارین استفاده می کنند.

در صورتی که موارد فوق را دارید می توانید با پزشک مشورت کنید تا با تغییر برخی داروها و یا تغییر در سبک زندگی، بتوانید تزریق ژل لب را با کمترین عوارض داشته باشید.

بیشتر بخوانید: مزوتراپی پوست ، کاشت ابرو طبیعی در تهران

اقدامات قبل از تزریق لب

قبل از تزریق لب نیاز است که اقداماتی انجام گیرند که در ادامه به صورت موردی به آن ها می پردازیم:

 • دوری از مصرف دخانیات و سیگار  ( در صورتی که فرد سیگاری باشد، احتمال اینکه روند ترمیم بعد از تزریق کند پیش بروند افزایش می یابد بنابراین توصیه می شود که یک ماه قبل و بعد از تزریق از دخانیات پرهیز شود. )
 • عدم مصرف نوشیدنی های الکلی ( نوشیدنی های الکلی بر روند ترمیم بدن فرد تاثیر منفی می گذارند و همین امر سبب می شود که ترمیم دیرتر اتفاق بیفتد. یک ماه قبل و بعد از تزریق باید از نوشیدنی های الکلی پرهیز شود. )
 • ویتامین ای باعث رقیق شدن خون می شود و همین امر احتمال کبودی را افزایش می دهد.
 • برخی دمنوش ها و گیاهان دارویی باعث رقیق شدن خون می شوند. حتماً در مورد آن ها با پزشک مشورت شود.
 • تزریق ژل لب عمل به نسبت ساده ای است و نیازی نیست که فرد با یک همراه به پزشک مراجعه کند. نیازی به بستری بیمار نیست و فرد بعد از تزریق می تواند مرخص شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 • به مدت سه روز نباید به محل تزریق ژل آب زده شود.
 • بهتر است به مدت 24 ساعت از انجام دادن تمرینات ایروبیک خودداری کنید.
 • بهتر است به مدت چند روز برنامه های کاری و اجتماعی مهم خود را به عقب بیندازید.
 • ممکن است لب ها بعد از تزریق ژل متورم شوند، در صورتی که تا یک هفته بعد از اولین تزریق، نتیجه نهایی حاصل نشد، می توانید بعد از 3 هفته تزریق مجدد انجام دهید.
 • به مدت 3 هفته هیچ ماساژی روی صورت انجام ندهید.
 • بعد از تزریق از کمپرس آب یخ بر روی لب ها استفاده می کنند تا کمترین میزان کبودی ایجاد شود و خونریزی ناحیه کاهش یابد.
 • از نوشیدن و یا خوردن غذاهای داغ پرهیز شود تا کمترین میزان کبودی را تجربه کنند.

ماندگاری تزریق ژل

ماندگاری ژل های تزریق شده بستگی به نوع ژل مورد استفاده، متفاوت است. ماندگاری ژل در فردی نسبت به فرد دیگر ممکن است چند ماهی تفاوت داشته باشد. عامل دیگری که در ماندگاری ژل تزریقی تاثیر گذار است، تکنیک مورد استفاده در تزریق ژل است. به عنوان مثال ژل های کلاژن یا هیالورونیک باید در لایه میانی پوست یا درم تزریق شوند. انواع دیگر ژل ها باید از تکنیک های مناسب خودشان برای تزریق کمک بگیرند. به همین دلیل استفاده از یک تکنیک برای همه لب ها و همه ژل ها، کار عاقلانه ای نیست.

برخی از برند های ژل لب به نحوی هستند که بعد از مدتی که ژل لب به طور مکرر تزریق می شود، حالت خود را حفظ می کنند و ماندگاری آن ها افزایش می یابد. ولی کمترین ماندگاری ژل لب در بار اول تزریق است که توصیه می شود میزان ژل بیشتر و به دفعات بیشتری تزریق شود تا ماندگاری تا جای ممکن افزایش یابد.

ماندگاری تزریق ژل

ماندگاری تزریق ژل

هزینه تزریق ژل

هزینه تزریق ژل به عوامل مختلفی از جمله نوع ژل، دوام اثر ژل تزریقی، حجم ژل تزریق شده و ناحیه مورد تزریق بستگی دارد. استفاده از ژل های لب ارزان قیمت نه تنها توصیه نمی شود بلکه خواسته می شود که به شدت از این کار پرهیز گردد. زیرا ژل های نامرغوب می توانند عوارض جبران ناپذیری داشته باشند. در بسیاری از موارد دیده شده است که ژل لب نامرغوب فرم لب را هم به هم می ریزد و به هی وجه جذب نمی شود. در این موارد شاید توصیه به زدن آنزیم شود تا ژل باقیمانده جذب گردد و یا در برخی موارد امکان دارد که نیاز به جراحی باشد تا ژل که به صورت کیست درامده، تخلیه شود. همان طور که می دانید این جراحی هزینه بر است و هزینه آن به هزینه های دیگر افزوده می شود.

بنابراین این نکته را به خاطر داشته باشید که استفاده از ژل های لب ارزان قیمت می تواند عوارض جبران ناپذیر و هزینه های دیگری را متحمل کند. توصیه می شود که از ژل های دارای مجوز استفاده شود که بعد از مدتی جذب می شوند.

سخن پایانی

توصیه می شود برای انجام تزریق ژل حتما به دکتر پوست خوب در تهران مراجعه کنید. از انجام دادن این کار در سالن های زیبایی خودداری کنید. برای جلوگیری از شدت کبودی توجه داشته باشید که از خوردن مسکن هایی مثل ایبوپروفن و آسپیرین خودداری کنید. همچنین مصرف ویتامین ای و برخی دمنوش ها و داروهای گیاهی می توانند باعث رقیق شدن خون شوند. هرچه این مواد بیشتر مصرف شود، احتمال کبودی ناحیه لب افزایش می یابد. بنابراین از دو تا سه هفته قبل از تزریق لب، باید مصرف آن ها کنار گذاشته شود. نوشیدن آب کافی قبل از تزریق توصیه می شود. و در آخر اینکه باید گفت مراجعه کنندگان برای تزریق ژل نباید تنها بر اساس قیمت ژل و فیلر به انتخاب آن اقدام کنند.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
تزریق فیلر به چانه
تزریق فیلر به چانه

 احتمالاً در مورد پرکننده های پوستی، درمان حجم دهنده محبوبی که برای تزریق لب، فرم دادن به صورت و صاف کردن چین و چروک...

تزریق چربی به پوست
تزریق چربی به پوست

با این که بسیاری از مردم بر این باورند که افتادگی پوست و ظاهر شدن چین های پوستی، دلیل پزشکی دارد، اما ما به شما می گوییم که...

راهنمای جامع تزریق ژل لب
راهنمای جامع تزریق ژل لب

زنانی که لب تو پر دارند اغلب از جذابیت بیشتری نسبت به لب های باریک برخوردارند. خوشبختانه، در زمینه های زیبایی که همیشه در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.