دکتر فرشته جلالپور / کاشت مو / بهترین دکتر برای کاشت ابرو
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

بهترین دکتر برای کاشت ابرو

ابرو ها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت دارند. با مشاهده افرادی با ابرو های نازک و یا کم پشت به اهمیت این اجزای صورت بیش از پیش پی می بریم.در طول تاریخ متد های مختلفی برای زیبایی بیشتر ابرو ها ارائه شده است . از ابرو های بسیار باریک و تاتو ابرو تا هاشور و… امروزه کاشت ابرو یکی از موثر ترین روش ها برای بهبود فرم و حالت ابرو به شمار می رود.

کاشت ابرو، این شیوه نوین و پرطرفدار این روز ها ابرو ها را به حلت طبیعی تری باز میگرداند و به زیبایی هر بیشتر ان می افزاید. از آن جایی که کاشت ابرو اقدام مهمی است باید نزد پزشک خوب و مناسب انجام شود تا به حالت مطلوب برسد. در طول این مقاله قصد داریم تا بهترین دکتر کاشت ابرو را به شما معرفی کنیم و نکات مهمی که پیش از کاشت ابرو و مراقبت های بعد از ان را به شما ارائه دهیم . در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

مدل های ابرو

کاشت ابرو مناسب چه کسانی است؟

کاشت ابرو اقدام مناسبی برای بهبود ابروهاست که علاوه بر زنان، مردان نیز متقاضی انجام کاشت ابرو هستند.این متد جایگزین روش های قبلی شده و می تواند در ایجاد و بازیابی زیبایی بسیار موثر باشد. کاشت ابرو را می توان در هر سنی انجام داد. بیشتر متقاضیان کاشت ابرو در گروه های زیر قرار میگیرند.

 • کسانی که دچار ریزش موی ابرو شده اند و ابروهایشان درحال خالی و کم پشت شدن است
 • برخی افراد که از ابتدا ابرو های کم پشتی داشته اند و ابروهایشان تراکم کافی ندارد.
 • افرادی که پیشتر تاتو انجام داده اند و حال ابرو های کم پشتی دارند که از ظاهر آن راضی نیستند.

روش کاشت ابرو مانند جراحی کاشت مو است ، جایی که مو از ناحیه اهدا کننده گرفته می شود و به ناحیه ابرو منتقل می شود.

دکتر فرشته جلال پور پوست، مو و زیبایی: همانطور که مستحضر هستید ابرو به عنوان یک قاب چهره شناخته شده است و یکی از مهمترین اجزای زیبایی صورت است.

کما اینکه ممکن است فردی، چشم های زیبایی داشته باشد اما بدون ابرو، چشم ها زیبایی خود را نشان نمی دهند. همینطور ابرو، در نشان دادن حالات چهره و برقراری ارتباط، نقش مهم و کلیدی را بازی می کند.

به همین دلیل حدود 20 سال است که کاشت ابرو بعد از کاشت مو در میان افراد جا افتاده است و با گذشت زمان متدها و تکنیک های بهتر برای داشتن ابروی طبیعی تری نسبت به قبل وجود دارد و افراد جویای انجام این عمل هستند و مراجعات متعددی به کلینیک های مخت

لف می کنند و سوالاتی را در مورد کاشت مطرح می کنند. به همین دلیل ضروری دانستیم در مورد کاشت ابرو توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

توصیه می شود برای کاشت ابرو به بهترین دکتر برای کاشت ابرو در تهران مراجعه کنید.

کاشت ابرو چیست؟

به گفته بهترین دکتر برای کاشت ابرو در تهران: همانطور که می دانید کاشت ابرو، پیوند موی فرد به خودش است که معمولا ناحیه دهنده مو، قسمت پشت سر است. به دلیل اینکه موهای بهتر و طبیعی تری را دارد و کمتر مستعد به سفید شدن هستند. بخاطر این مو را از ناحیه پشت سر برداشت می کنند.

ویژگی مهم ابرو در کاشت ابرو

در کاشت ابرو به موارد مهمی باید توجه کرد تا بتوان نتیجه مطلوبی را بدست آورد .

 • توجه به جهت رشد موها
 • زاویه رشد موها
 • تفاوت واحد های فولیکولی
 • تفاوت چرخه رشد

در هر بخش از ابرو زاویه رشد موها متفاوت است. موهای داخلی ترین نقطه ابرو به سمت بالا رشد می کنند. قسمت تنه ابرو متراکم ترین و پهن ترین قسمت ابروهاست.در ابتدایی ترین قسمت تنه ابرو به سمت بالارو هستند ، در قسمت میانی زاویه موها هم راستا با قوس استخوان ابرو تغییر می کند و در قسمت انتهایی این بخش نیز موهای مرز بالای ابرو به سمت پایین و موهای مرز پایین به سمت بالا رشد می‌کنند.

از قسمتی که خم ابرو شروع می شود تا پایان ابرو، دم ابرو نامیده می شود. رشد موهای این بخش به صورت افقی است که با افزایش سن نازک و کم تراکم می شود.

رشد موها به گونه ای است که درهر فولیکول مو به طور عادی 1 تا 4 تار مو وجود دارد. برخلاف سایر قسمت های بدن موهای ناحیه ابرو اکثرا فقط یک تار مو دارند. بنابراین برای کاشت ابرو اگر هر واحد فولیکولی بیش از 1 تار مو داشته باشد باید با استفاده از میکروسکپ به بخش تک تار تقسیم شود.

کشیدن طرح ابروی مورد نظر مشتری
کشیدن طرح ابروی مورد نظر مشتری

چرا کاشت ابرو انجام می شود؟

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است کسی تصمیم بگیرد که پیوند ابرو انجام دهد ، مانند:

ضربه های جسمی مانند آسیب های صورت و زخم ناشی از حوادثی مانند تصادفات جاده ای، تصادفات صنعتی، سوختگی های حرارتی و شیمیایی.

درمان های جراحی که منجر به از بین بردن فولیکول های ابرو و ایجاد زخم در بافت می شود. رادیوتراپی یا شیمی درمانی برای سرطان نیز می تواند منجر به ریزش موی ابرو شود.

کندن اجباری ابرو و سایر موهای بدن ، معروف به تریکوتیلومانیا.

شرایط مادرزادی که منجر به عدم وجود مو در بدن می شود.

اکثر بیماران ما یا با ابروهایی به طور طبیعی نازک متولد شده اند و یا در نتیجه اضافه چربی با ابروهای پراکنده دست و پنجه نرم کرده اند.

توصیه های قبل از کاشت ابرو
توصیه های قبل از کاشت ابرو

آیا امکان کاشت ابرو روی تتو وجود دارد یا خیر ؟

انجام این کار نه تنها ممکن است بلکه توصیه می شود که برای زیباتر شدن نتیجه نهایی کار نیز اقدام به این کار کنید. این روش های رایج در همه جای دنیا برای زیباتر کردن ابروها انجام می گیرد.

در کاشت ابرو تعداد زیادی گرافت کوچک به صورت فشرده در کنار هم قرار می گیرند. اما خون رسانی در پوست ناحیه ابرو به قدری نیست که تمام گرافت ها زنده بمانند به همین دلیل فاصله های کوچکی در بین موهای ابرو ایجاد می شود.

بهترین دکتر کاشت ابرو

کاشت ابرو عمل دائمی است که می تواند زیبایی فرد را دوچندان کند. این عمل بهتر است توسط پزشک و در کلینیک کاشت ابرو انجام شود. آرایشگاه ها مکان مناسبی برای کاشت ابرو نمی باشند. پزشک ماهر و مناسب با شناختی که از آناتومی صورت و زیبایی شناسی دارد می تواند بهترین حالت را برای کاشت ابرو های طبیعی به شما توصیه کند. پزش با توجه به سابقه ای که دارد و شناخت نواع چهره ها تجربه بیشتری در این زمینه دارد و می تواند راهنمای مناسب تری در انتخاب حالت ابرو باشد. دکتر فرشته جلالپور می تواند در این زمینه انتخاب مناسبی باشد. دکتر فرشته جلالپور با بیش از 11 سال سابقه کاری در حوزه پوست،مو و زیبایی با انجام بیش از 4000 کاشت ابروی موفق از پیشگامان این زمینه محسوب می شود.برای مشاهده نمونه کار های بیشتر از دکتر فرشته جلالپور به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

همانطور که ترند های مختلفی در بازه ای زمانی مختلف به بازار آمده و سپس از مد افتاده و منقرض شده اند، مدهای بعدی نیز به همین سرنوشت دچار خواهند شد. بهترین انتخاب برای کسب زیبایی و جذابیت حفظ حالت طبیعی چهره است.در این خصوص توصیه میشود ابروهای بیش از حد باریک و یا بیش از حد ضخیم را انتخاب نکنید. کاشت ابروی طبیعی به حالت متعادل انتخاب مناسبی است.

آیا کاشت ابرو دائمی است ؟

پس از کاشت ابرو شما شاهد رشد ابرو ، ریزش ، بازسازی و رویش مجدد ابرو خواهید بود و داشتن ابروهای طبیعی را بار دیگر تجربه خواهید کرد. کاشت ابرو یک روش دائمی برای داشتن ابروهایی مرتب و پرپشت است.

زمان بهبود کاشت ابرو چقدر است ؟

در این روش از تکنیک های تهاجمی کم استفاده می شود بنابراین افراد می توانند تا 48 ساعت پس از کاشت فعالیت های خود را از سر بگیرند . توصیه این است که تا بهبودی کامل از انجام فعالیت ها و حرکات ورزشی سنگین خودداری شود.

معایب کاشت ابرو چیست ؟

 انجام هر کاری ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد ، البته به این معنا نیست که همه افراد پس از کاشت دچار عارضه خاصی می شوند اما ممکن است این موارد برای بعضی از افراد پیش بیاید.

قرمز شدن پوست: وجود لکه های قرمز کوچک اطراف ناحیه کاشت امری طبیعی بوده و ممکن است تا چند روز در حدود 3 الی 4 روز ادامه یابد ،  اما اگر بعد از گذشت این مدت همچنان لکه های قرمز بر روی پوستتان وجود داشت حتما باید به پزشک مراجعه کرده و علت را بررسی کنید.

ظاهر ناخوشایند ابرو: اگر فولیکول های مو در زاویه درست و مشخص کاشته نشوند ، ابرو ها در جهت نامطلوبی رشد می کنند و حالت غیر طبیعی به خود می گیرند. به همین دلیل توصیه ما به شما انتخاب پزشک متخصص در این زمینه است که بتواند قبل از کاشت بررسی های لازم را به درستی انجام دهد تا پس از کاشت ابرو با نتیجه دلخواه خود رو به رو شوید.

داشتن ظاهر غیر طبیعی: به دلیل تفاوت ابروهای طبیعی با موهای کاشته شده ممکن است بلافاصله پس از کاشت احساس کنید ظاهری غیر عادی دارید. در این خصوص لازم است کمی صبور باشید تا پس از گذشت چند روز ابروها به حالت طبیعی خود برگردد.

خطر خونریزی بعد از کاشت ابرو: در این عمل نیز همچون سایر جراحی ها احتمال خونریزی طبیعی است. اما با رعایت مواردی می توانید از این اتفاق جلوگیری کنید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

در خصوص مراقبت های بعد از کاشت ابرو باید گفت:

از مصرف داروهایی که خون را رقیق می کنند همچون آسپرین پرهیز کنید .

درخصوص داروهایی که مصرف می کنید حتما تمامی موارد را به اطلاع پزشک خود برسانید تا با توجه به شرایط شما دارو تجویز کند.

تورم در ناحیه کاشت: بروز تورم یکی از طبیعی ترین عوارضی است که رخ می دهد . برای پیشگیری از تورم تا چند ساعت پس از عمل خم نشوید و همچنین از بلند کردن اشیاء سنگین بپرهیزید.

 

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
کاشت مو شقیقه
کاشت مو شقیقه

ریزش موی جلوی سر و کناره های پیشانی یکی از اتفاقات ناخوشایند اما شایع است. این مسئله هم در زنان هم در مردان دیده می شود و می...

کاشت ابروی طبیعی بر روی تاتو
کاشت ابروی طبیعی بر روی تاتو

آیا می توان بر روی تاتو کاشت ابروی طبیعی انجام داد؟   کاشت ابرو طبیعی ابرو ها بخش مهمی از صورت هستند  علاوه بر مزایایی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

31 دیدگاه ها
 1. فریماه

  مقاله خیلی خوبی بود. ممنون

  پاسخ
 2. پگاه

  عالییییییی.

  پاسخ
 3. محدثه

  عالی و جامع بود،همه پرسش هایی ک تو ذهنم بود رو پاسخ دادید شما🌹👌🏻

  پاسخ
  • آرمان

   عالی بود خانم دکتر

   پاسخ
 4. زهرا

  بعد از کاشت ابرو کبودی ایجاد می شود؟

  پاسخ
 5. Amin

  دکتر کارت حرف نداره منکه راضی هستم 😍

  پاسخ
 6. مهرآوا

  سلام ممنون از اطلاعات و مطالب خوبتون

  پاسخ
 7. سعیده قاهری

  من از بیماران خانم دکتر هستم ایشون تو زمینه ی تشخیص بهترینن حرف نداره کارشون

  پاسخ
 8. saba

  من قبلا ابرو هام کاشت انجام دادم ولی خیلی نامناسب و بد شده نمونه کار های شما رودیدم واقعا عالین …میشه مجددا کاشت ابرو انجام بدم و درستش کنم یا نه
  جهت رشد ابرو ها اصلا درست نیست

  پاسخ
 9. کیمیا

  نمونه کار اخر خیلی خوبه خانم دکتر من تا الان مردد بودم ولی الان که نتیجه کارتون میبینم واقعا تصمیم گرفتم انجامش بدم

  پاسخ
 10. کیانا

  بسیار عالی و جامع ممنون

  پاسخ
 11. پریسا

  من قراره برم پیششون .خیلی تعریفشون رو شنیدم😊

  پاسخ
 12. یگانه

  عالی بود مطالب

  پاسخ
 13. محسن صادقی

  ماندگاری چقدر هست؟

  پاسخ
 14. عاطفه

  امکان مشاوره به صورت آنلاین وجود داره ؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ
 15. سمانه پاکزاد

  بانک موی کاشت ابرو کجاست؟

  پاسخ
 16. لیلا خانی

  دکتر جلالپور بی شک یکی از بهترینها هستند کاشت ابرومو ایشون انجام دادن و فوق العاده راضیم

  پاسخ
 17. فاطمه مرادی

  هزینه کاشت ایرو رو لطف میکنید

  پاسخ
 18. سالار

  چقدر عالی 🙏👌🌺 آیا بعد از کاشت ابرو امکان رنگ کردن آن نیز هست؟

  پاسخ
 19. مینا

  من کاشت ابرو انجام دادم پیش شما خانم دکتر واقعا خیلی راضیم

  پاسخ
 20. منیره

  خیلی عالی و مفید بود 👌🏻👌🏻

  پاسخ
 21. شادی

  خیلی جامع و مفید بود ممنونم

  پاسخ
 22. نیما

  خیلی عالی
  ممنون بابت توضیحاتتون

  پاسخ
 23. حامد

  چطور ميتونم ازتون مشاوره آنلاين بگيرم؟
  امكان حضور ندارم
  مسيرم دور هست بهتون

  پاسخ
 24. مینا

  عالی بود جواب خیلی از سوالامو گرفتم

  پاسخ
 25. فاطمه فهیم

  ببخشید من شنیدم تا ۲سال بعد از کاشت نباید ابرو رو رنگ کرد یا مداد کشید. درسته؟

  پاسخ
 26. فاطمه فهیم

  ببخشید من شنیدم تا ۲سال بعد از کاشت نمیشه ابرو رنگ کرد. این واقعیت داره؟

  پاسخ
 27. زیبا

  هزینه کاشت ابرو چقدره ؟

  پاسخ
 28. فرشته میرزایی

  اگر تتو داشته باشیم باید اول پاک شه بعد کاشت انجام بدیم؟

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.