دکتر فرشته جلالپور / جوانسازی پوست / بهترین دکتر برای کاشت ریش
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

بهترین دکتر برای کاشت ریش

در این مقاله به توضیح کاملی در رابطه با هر آنچه که باید در مورد کاشت ریش و کاشت مو بدانیم، پرداخته ایم. اگر بخواهیم چگونگی و انواع راه های درمان آن را بررسی کنیم ابتدا باید به انواع مختلفی با ویژگی های خاص اشاره نماییم. بهترین راه برای درمان، تشخیص درست و به جا می باشد.

هر آنچه که باید در مورد کاشت ریش و کاشت مو بدانیم

در ادامه می‌خواهیم در رابطه با کاشت ریش و روش های آن توضیح دهیم. به طور کلی این عمل نوعی جراحی برای پر پشت کردن ریش ها می باشد. همواره مردان ریش های خود را یکی از مهم ترین دارایی های خود می دانند.در صورتی که رشد ریش آن ها مناسب نباشد. اعتماد به نفسشان کاسته شده و سعی در کاشت آن خواهند نمود. داشتن ریش های پر پشت از مهم ترین خواسته های یک مرد می باشد.

قبل از این که به کاشتن ریش ها بپردازیم. بهتر است در رابطه با کاشت مو اطلاعاتی را ارائه دهیم. چرا که این دو مقوله بسیار شبیه به هم هستند و تنها تفاوت آن ها ناحیه ی مذکور می باشد.

کاشت مو برای افرادی مناسب است که موی سر کم پشت داشته یا ناحیه‌ای از سر آن ها دچار طاسی شده است. برخی از افراد در نواحی خاصی دچار طاسی می‌ شوند. به همین جهت این عمل را در آن ناحیه ای که ممکن است کنار سر، در جلو یا بالای سر باشد، انجام می‌ دهند.

اگرچه به ندرت پشت سر افراد دچار طاسی می شود. اما ممکن است این عمل در پشت سر افراد نیز انجام گردد. به طور کلی زمانی که شما می ‌خواهید این عمل جراحی را انجام دهید، پوست سر شما را بی حس می ‌کنند. این بی‌ حسی موضعی می باشد و شما نیاز به بیهوش شدن کامل ندارید.

لذا مراقبت های قبل از عمل نمی تواند شامل حال شما باشد. معمولاً طاسی یا ریزش مو به خاطر ژنتیک افراد است. اما برخی از دلایل نیز می‌ تواند موجب کاهش حجم مو و ریزش ریش شود.

از ابتد تا انتهای کاشت ریش
از ابتد تا انتهای کاشت ریش

عوامل مهم و موثر در ریزش ریش

 برخی از افراد به دلیل خالی بودن قسمتی از ناحیه ریش و سبیل خود احساس ناراحتی دارند. این دست از افراد برای رسیدن به جذابیت بیشتر با کاشت ریش و سبیل به پزشک مراجعه می کنند. برخی از عواملی که باعث ریزش ریش می شوند به شرح زیر می باشند:

 • عدم تعادل هورمونی
 • بیماری
 • رژیم غذایی
 • فشار
 • استرس و فشارهای روحی
 • داروها
 • و غیره.

در رابطه با این عمل می خواهیم بدانیم که به چه روشی انجام خواهد شد؟ برای این عمل، روش های مختلفی وجود خواهد داشت.

به طور کلی کاشت ریش به دو روش پیوند شکاف و پیوند ریز انجام خواهد شد. همان طور که از نام آن ها مشخص است. پیوند شکافی با استفاده از شکاف‌های بزرگ صورت می گیرد. این در حالی است که پیوند ریز بدون انجام شکاف بزرگ صورت خواهد پذیرفت.

چه کسانی باید به دنبال عمل کاشت مو باشند؟

در رابطه با این عمل می خواهیم بدانیم چه کسانی می توانند به دنبال آن باشند و برای انجام آن به پزشک مراجعه کنند. به طور کلی افرادی که می توانند عمل کاشت مو را انجام دهند. به شرح زیر هستند:

 • مردانی که دچار طاسی سر با الگوی مردانه شدند.
 • خانم هایی که موهای کم پشتی دارند.
 • افرادی که موهای خود را به خاطر دلایلی چون سوختن، اسید پاشی و غیره از دست داده‌اند.

 همه این افراد با استفاده از این عمل می توانند به اعتماد به نفس خود بیفزایند. اما در این میان افرادی هستند. که نمی توانند از این عمل کمک بگیرند. این افراد شامل موارد زیر می باشند:

 •  زنانی که به طور گسترده دچار طاسی شده و موی بسیار کمی دارند.
 •  افرادی که موی کافی برای اهدا کردن نداشته و نمی ‌توانند سلول های خود را اهدا کنند که آن را در جاهای دیگر جایگزین نماییم.
 • افرادی که به خاطر جراحت یا زخم موهای یک ناحیه را از دست دادند.
 • افرادی که با استفاده از شیمی درمانی موهای خود را از دست داده و کچل شدند.

 به همین جهت شما اگر جزو آن دسته از افراد هستید. می توانید از فواید این عمل بهره مند شوید. لذا باید با مراحل آن آشنا بوده و یکسری شرایط را رعایت کنید. زمانی که شما می ‌خواهید این عمل را انجام دهید. باید تمام مو ها و پوست سر خود را بشویید. سپس آن را خشک کنید.

تمیز بودن و خشک بودن پوست سر برای انجام این عمل بسیار مهم است. بعد از این که شما را توسط برخی از مواد به صورت موضعی بی حس کردند. عمل پیوند فولیکول ها به دو روش اتفاق خواهد افتاد.

در رابطه با ریش ها نیز می توان گفت، به دو طریق کاشت آن ها صورت می پذیرد. در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

کاندید مناسب برای کاشت ریش
کاندید مناسب برای کاشت ریش

روش های کاشت ریش

کاشت ریش به دو روش زیر صورت می پذیرد. قبل از اینکه به توضیح این موارد بپردازیم توصیه می شود برای انجام کاشت مو در نواحی مختلف به بهترین دکتر کاشت مو در تهران مراجعه کنید.

این دو روش به نام هایfut  و fue می ‌باشند. روش اول که در واقع پیوند واحد فولیکولار می باشد. شامل مراحل زیر خواهد بود:

 ابتدا بهترین دکتر  با یک چاقوی بسیار تیز به صورت نواری پوست شما را شکاف می دهد. در طول این پوست فولیکول ها را با فاصله های مشخص قرار می دهد و سپس آن را با بخیه می بندد. سپس جراح قسمت هایی که فولیکول قرار دارد را برش داده و به صورت شکاف های بسیار ریز و ذره بینی آن ها را باز می کند. تا رشد ریش به صورت طبیعی انجام پذیرد.

 در روش دوم که در واقع روش اف یو ای می باشد. جراح شکاف های بزرگ ایجاد نمی کند. بلکه با یک تیغ ریز یا سوزن سوراخ های کوچکی را ایجاد خواهد کرد. و فولیکول های ریش را در آن سوراخ ها پیوند می دهد. این روش مفید تر و مناسب تر نسبت به روش اول است.

مراقبت های بعد از کاشتن ریش

بعد از عمل کاشتن ریش اتفاقاتی به شرح زیر خواهد افتاد:

 توجه داشته باشید این عمل بسیار دردناک بوده و شما باید برخی از داروها به نام‌ های داروهای مسکن و ضد درد، آنتی بیوتیک ها به خاطر جلوگیری از عفونت، داروهای ضد التهاب برای کاهش ورم و غیره را استفاده نمایید. حدود ۲ الی ۳ هفته طول می‌کشد تا شما بهبودی کامل پیدا کنید. اما رشد ریش های جدید می‌ تواند زمان بیش تری را به طول بینجامد.

این زمان بین ۸ الی ۱۲ ماه می باشد. برای این که سرعت رشد افزایش پیدا کند. از برخی داروها به نام ماینوکسیدیل استفاده خواهند کرد. اما ممکن است برخی از افراد عمل موفقیت آمیزی نداشته باشند. و بعد از عمل دچار عارضه هایی به شرح زیر شوند:

 • عفونت
 • خونریزی
 • نرم شدن پوست
 • کبود شدن دور چشم
 • برداشته شدن پوست که منجر به برداشته شدن فولیکول های پیوند خورده می شود.
 • بی حس باقی ماندن پوست
 • خارش های شدید
 • عفونت کردن فولیکول‌های ریش
 • ریزش ناگهانی همه ی ریش ها
 • ظاهر شدن ریش های غیرطبیعی
 • و غیره.
کاشت ریش
کاشت ریش

آیا کاشت ریش عوارض دارد؟

به طور کلی کاشت ریش تنها به چند هفته دوران نقاهت باز نمی گردد. بلکه افرادی که این عمل را انجام می‌ دهند. ممکن است در بلند مدت دچار عوارضی نیز شوند. این افراد ممکن است با کم تراکم بودن ریش، شل بودن پوست صورت و کاهش کیفیت ریش خود مواجه شوند.

به طور کلی پس از این که این عمل را انجام دهید. باید تحت نظر پزشک قرار گرفته و از دارو های محرک فولیکول ریش و داروهای تقویت کننده استفاده کنید. همان طور که گفته شد دارویی به نام ماینوکسیدیل و داروی دیگری به نام فیناستراید می توانند موثر واقع شوند. برخی از افراد به دنبال استفاده از این عمل می‌ توانند لیزر درمانی نیز پیشه کنند و نتیجه ی مطلوب کار خود را دو برابر بیفزایند.

نتیجه نهایی کاشت ریش
نتیجه نهایی کاشت ریش
دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
سابسیژن برای رفع لکه های پوستی
سابسیژن برای رفع لکه های پوستی

جوش و آکنه از یادگاری های نه چندان خوشایند نوجوانی و بلوغ است. بیش از 70 درصد از نوجوانان از آکنه و رد باقی مانده آن بر روی...

تزریق فیلر به چانه
تزریق فیلر به چانه

 احتمالاً در مورد پرکننده های پوستی، درمان حجم دهنده محبوبی که برای تزریق لب، فرم دادن به صورت و صاف کردن چین و چروک...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.