دکتر فرشته جلالپور / جوانسازی پوست / بهترین دکتر میکرونیدلینگ در تهران
مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

بهترین دکتر میکرونیدلینگ در تهران

میکرونیدلینگ : پوست دارای سه لایه می باشد که هر لایه ساختار و وظایف ویژه خود را دارد . لایه میانی پوست دارای انواعی  پروتئین درشت مولکول به نام کلاژن و الاستین می باشند . وجود این پروتئین ها در پوست باعث قوام و استحکام پوست می شود همچنین وجود کلاژن و الاستین به پوست خاصیت ارتجاعی می دهد و این خاصیت از ایجاد خطوط و چروک بر روی پوست جلوگیری می کند.

با افزایش سن میزان ساخت طبیعی این پروتئین ها در پوست کاهش می یابد و این مسئله پوست را به سمت پیری و کاهش انعطاف پذیری می برد. البته می توان با مصرف برخی خوراکی ها و مصرف انواعی از کرم ها و سرم ها میزان کلاژن پوست را افزایش داد و اما از ان جایی که کلاژن پروتئین درشتی است نمی تواند از طریق پوست جذب شده ،در نتیجه این روش نمی تواند بسیار موثر باشد.

برای شناخت  دکتر پوست خوب در تهران کلیک کنید.

اما میکرونیدلینگ که موضوع مورد بحث این مقاله است ، روشی است که با تحریک کلاژن سازی در پوست باعث جوانسازی پوست و بازگشت خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست می شوند. در این روش درمان القایی کلاژن سازی صورت میگیرد و این دستگاه سلول های لایه میانی پوست را برای کلاژن سازی تحریک می کنند تا سلامت و زیبایی را به پوست بازگرداند.

میکرونیدلینگ

چه کسانی متقاضی انجام میکرونیدلینگ هستند؟

میکرونیدلینگ روش کم تهاجمی است که کمترین آسیب را به پوست وارد می کند و در عین حال کارایی و اثر بسیار بالایی دارد . این روش درمانی می تواند جای جوش ،جای زخم و خراش های به جا مانده بر روی پوست و آکنه و لکه های پوستی که به دلایل مختلف ایجاد میشود را از بین ببرد. این روش همچنین می تواند پیری پوست را به تاخیر بیاندازد. (با افزایش خاصیت ارتجاعی پوست).به علت خاصیت کشسانی و ارتجاعی پوست برخی عوامل می تواند آثار ماندگاری روی پوست ایجاد کند . چاقی و بارداری از جمله عواملی هستند که میتوانند باعث کشیدگی پوست شوند و بعد از لاغری یا زایمان ترک های پوستی بر روی پوست به جا می گذارند. با کمک میکرونیدلینگ می توان تا حدود بسیار زیادی این ترک های پوستی را کاهش داد و ناپدید کرد.

از آن جایی که بیشتر افراد دچار مشکلات پوستی از این قبیل هستند پس می توان گفت همه افراد می توانند متقاضی انجام میکرونیدلینگ باشند.

روش انجام میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک جراحی سخت و دردناک نیست . بلکه روش درمانی کم خطر و سبکی است که در عرض حدود 2 ساعت انجام می شود.قبل از انجام فرایند میکرونیدلینگ (حدود نیم ساعت قبل) ،پزشک بر روی محل مورد نظر از یک بی حس کننده موضعی استفاده می کند تا فرد درد و سوزش را حس نکند. سپس پزشک با استفاده از یک ابزار خودکار خراش های ریزی را در عمق پوست شما و در لایه درم پوست ایجاد می کند و این سلول ها را برای کلاژن سازی تحریک می کند.سرعت حرکت این دستگاه و عمق نفوذ سوزن های دستگاه متناسب با پوست شما و میزان ضخامت و شرایط پوستی متفاوت است. همانطور که گفته شد این روش کارایی بالایی دارد ؛اما به نسبت اثر گذاری هزینه کمتری خواهد داشت.

کاربرد میکرونیدلینگ

  • جوانسازی
  • برطرف کردن جای زخم
  • رفع ترک های پوستی
  • درمان سوختگی با افزایش کلاژن سازی
  • برطرف کردن تیرگی و لکه های پوستی

گر چه در اکثر موارد این روش برای صورت انجام می شوداما می توان در قسمت های دیگر بدن مثل گردن و ران و شکم نیز از اثر میکرونیدلینگ بهره برد. میکرونیدلینگ روش درمانی سریعی است که در بیشتر موارد در جلسه اول اثر خود را نشان می دهد . اما می توان جلسات میکرونیدلینگ را افزایش داد و دفعات بیشتری این روش درمانی را استفاده کرد. به طور کلی باید میان هر بار انجام میکرونیدلینگ 4 تا 6 هفته فاصله باشد .

میکرونیدلینگ دکتر جلالپور

مراقبت های قبل انجام میکرونیدلینگ

در این روش درمانی نیز مانند روش های دیگر باید پیش از انجام فراند درمانی، اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید یا داروی خاصی استفاده می کنید پزشک خود را در جریان قرار دهید. همچنین از بیماری ها و حساسیت های پوستی خود نیز به پزشک اطلاع دهید. برای شناخت بیشتر پوست خود میتوانید مقاله هر چه که باید از پوست خود بدانید را مطالعه کنید.

پیش از انجام میکرونیدلینگ صورت خود را از هرگونه مواد آرایشی و حتی کرم های مرطوب کننده نیز پاک کنید .

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

این فرایند درد زیاد و غیر قابل تحملی ندارد. پس نمیتوان گفت بعد از انجام آن نیاز به استراحت دارید. اما توصیه می شود تا سه روز پس از انجام این روش از مواد آرایشی بر روی پوست استفاده نکنید. همچنین استفاده از کرم های لایه بردار و محرک در این زمان می تواند آسیب رسان باشد و ممنوع است. سعی کنید تا مدتی از قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب خودداری کنید و در صورت لزوم از ضد آفتاب های قوی با پوشانندگی مناسب استفاده کنید. بعد از انجام میکرونیدلینگ منافذ بازی روی پوست ایجاد می شوند ؛بهداشت پوست را بیش از پیش رعایت کنید تا دچار عفونت های پوستی نشوید و از دستکاری پوست و کندن پوسته ها خودداری کنید.

بعد از انجام میکرونیدلینگ ،توصیه می شود حداقل تا 24 ساعت از استحمام خودداری کنید. بعد از انجام این روش پوست ممکن است دچار خارش، التهاب ، قرمزی و گاهی کبودی شود که بعد از یک روز رفع می شود. برای کاهش این عوارض میتوانید از کمپرس سرد برروی پوست استفاده کنید.مصرف آناناس می تواند به بهبود سریع تر این التهابات کمک کند. برای کاهش قرمزی میتوانید از اسید هالورنیک استفاده کنید. استفاده از کرم های ترمیم کننده پوست نیز با مشورت پزشک بلا مانع است. در این دوران تا جایی که می توانید از ورزش کردن وانجام فعالیت هایی که باعث تعرق پوست میشوند نیز خود داری کنید.

اثرگذاری میکرونیدلینگ

چه کسانی نباید از این روش استفاده کنند؟

این روش درمانی محدودیت سنی ندارد. اما در زمان بارداری و شیردهی انجام آن توصیه نمی شود. همچنین در صورت داشتن بیماری های پوستی خاص یا زخم های خاص بهتر است فعلا این روش را امتحان نکنید. افراد دارای حساسیت های پوستی شدید نیز بهتر است با مشورت پزشک این کار را انجام دهند. این روش برای افرادی که از آسپرین استفاده می کنند و بیماران هموفیلی نیز توصیه نمی شود.

برای مطالعه در مورد روش  جوانسازی صورت با روش مزونیدلینگ کلیک کنید.

ملاحظات لازم

دستگاه های زیادی برای برای انجام میکرونیدلینگ مورد استفاده قرار می گیرند که هر یک ساختار ویژه ای دارند. اما توجه داشته باشید برای انجام میکرونیدلینگ پزشک مناسب و قابل اعتمادی را انتخاب کنید و در کلینیک ها یا مراکز زیبایی مطمئن و بهداشتی این فرایند را انجام دهید. پیش از انجام فرایند میکرونیدلینگ از یکبار مصرف بودن سوزن ها و لوازم ورد استفاده اطمینان حاصل کنید. حتی استفاده از سوزن قبلی خودتان نیز توصیه نمی شود .

زیرا این روش به علت ورود سوزن ها و دستگاه به زیر پوست ، حساس بوده و باید با بالا ترین سطح بهداشت انجام شود . توصیه می شود به جای آرایشگاه ها این روش در کلینیک های زیبایی یا نزد پزشک انجام شود. در صورت عدم رعایت شرایط بهداشتی مناسب ممکن است دچار عفونت ها و حساسیت ها شوید. همچنین در صورت استفاده از سوزن های مشترک احتمال انتقال بیماری های عفونی و هپاتیت و ایدز نیز وجود دارد.

می توانید برای گرفتن وقت مشاوره برای انجام میکرونیدلینگ در کلنیک زیبایی دکتر فرشته جلال پور از طریق سایت یا اینستاگرام اقدام کنید.

آسیب های ساختاری که در طی زمان بر روی پوست اتفاق می افتد، نیاز به ترمیم و بازسازی دارد که می توان برای ترمیم آن از روش میکرونیدلینگ (micro needling) استفاده کرد.

این روش با تحریک کلاژن های پوست از طریق سوزن هایی ظریف، خطوطی بر روی پوست ایجاد می کند که باعث از بین بردن خطوط سحی پوست، بهبود جای زخم و مطلوب شدن وضعیت پوست صورت می شود.

این روش در برخی از اوقات به بهبود لکه های ناشی از نور آفتاب می انجامد و در بعضی از جراحی های پلک چشم نیز استفاده می شود. البته از میکرونیدلینگ گاهی از اوقات برای درمان های ترک پوستی بر روی نواحی دیگر بدن نیز استفاده می شود. اما در مجموع وقتی از میکرونیدلینگ صحبت می شود، کارکرد اصلی آن بیشتر بر روی پوست صورت است.

در افرادی که از درمان های خانگی نتیجه ای نگرفتند و داروهای تجویزی نیز برای پوست شان کارساز نبوده است، می توانند از روش میکرونیدلینگ دکتر فرشته جلالپور، متخصص پوست، مو و زیبایی که با استفاده از دستگاه آمیای آلمان صورت می گیرد، بهره بگیرند.

فواید میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ، روشی است که غلظت کلاژن و افزایش آن در پوست را همزمان با هم شدت می بخشد. این روش با توجه به اینکه هزینه کمتری نسبت به اعمال ترمیمی پوست و زیبایی دارد، اثربخشی بالایی بر روی پوست دارد. در زیر به فواید میکرونیدلینگ پرداخته می شود.

کاهش چین و چروک های عمیق پوست

همزمان با بالا رفتن سن، کلاژن سازی پوست کاهش می یابد که سبب افتادگی پوست صورت می شود. میکرونیدلینگ، یک محرک برای کلاژن (Collagen) و والاستین (Elastin) است که از پروتئین های ساختاری پوست، به حساب می آیند. با این محرک، سلول های جدید پوست فعال می شوند و طی مکانیزمی به صورت طبیعی در طی چند جلسه خطوط عمیق پوست کمتر می شود و خطوط سطحی روی پوست صورت از بین می رود. در نتیجه نشانه های پیری پوست رفع شده و جوانی را به پوست صورت هدیه می دهد.

ترمیم جای جوش، آکنه و زخم

زمانیکه زخم هایی قابل مشاهده بر روی پوست صورت به وجود می آید یا پوست، سابقه جوش ها و آکنه های عمیق را از سر گذرانده که پس از درمان، جای آن ها به صورت عمیقی روی پوست مانده است، روش میکرونیدلینگ پیشنهاد داده می شود. دستگاه آرمیای آلمان که در مطب دکتر فرشته جلالپور از آن استفاده می شود، تاثیر بهبودی دو برابری دارد که با از بین بردن چسب ها و فیبروزهایی که در اثر زخم، آکنه و جوش در زیر پوست ایجاد شده است، به آزاد کردن لایه و سطح روی پوست منجر می شود و پوست را صاف تر می کند که در نهایت رد زخم و جوش را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.

جوانسازی پوست و جلوگیری از پیری پوست

میکرونیدلینگ، روشی جدید و بسیار کارساز برای جوان تر کردن پوست صورت است. این روش، دوام بسیار بالایی دارد و با افزایش کلاژن سازی به سفت کردن پوست های شل در افرادی که سن شان بالا رفته است، می انجامد. در نتیجه این روش، جوانسازی پوست به صورت طبیعی روی صورت اتفاق می افتد.

کمک به برطرف کردن آسیب های ناشی از نور آفتاب

میکرونیدلینگ در جهان به عنوانی روشی تاثیرگذار برای از بین رفتن آفتاب سوختگی شناخته شده است. افرادی که مجبورند ساعت های زیادی زیر نور آفتاب باشند یا به دلیل آفتاب گرفتن های طولانی در تابستان دچار لکه های خفیف و متوسط پوست شدند، گزینه های مناسبی برای انتخاب این روش از درمان هستند. این روش تغییر رنگ پوست را که بر اثر آفتاب سوختگی اتفاق افتاده، متوقف می کند.

کوچک شدن منافذ پوست

پوست هر انسانی در حالت عادی فولیکول های مو دارد که باعث تشکیل منافذ باز پوست می شوند. این موضوع در حالت طبیعی مشکل ایجاد نمی کند اما زمانیکه این منافذ سایزشان بزرگ تر از حالت عادی می شود، برای پوست مشکل ساز می شود. پوست صورت، تحت تاثیر عوامل مختلفی نظیر افزایش سن، ژنتیک و جوش، تجمع باکتری، منافدش باز می شود. از مزایای چشم گیر در انجام میکرونیدلینگ، کوچک تر شدن منافذ پوستی است..

اثرگذاری بهتر محصولات مراقبت پوست

هر ساله، شمار زیادی از افراد، هزینه های زیادی را برای مراقبت و بهبود شرایط پوست شان انجام می دهند. اما بسیاری از آنها با کمال تعجب می بینند این محصولات که بیشتر اوقات پول زیادی را هم برای آن پرداخت کرده اند، آنطور که باید و شاید نتیجه بخش نیست. در این مواقع زمانی که پزشک متخصص، شرح حالی از بیمار می گیرد، روش میکرونیدلینگ را پیشنهاد می دهد. میکرونیدلینگ با استفاده از سوزن هایی کوچک، حفره های زیادی را روی پوست صورت ایجاد می کند که علاوه بر اینکه باعث می شود، پوست راحت تر نفس بکشد، سبب راحت تر طی کردن مسیر محصولات مراقبتی به داخل پوست می شود. در نتیجه بعد از انجام آن، فرد متوجه می شود، تاثیر محصولات مراقبتی بر روی پوستش به طرز قابل توجهی بالا رفته است.

ترمیم ترک های پوستی

همانطور که در بالا گفته شد، کاربرد میکرونیدلینگ، بیشتر بر روی پوست صورت است. اما تاثیر این روش درمانی بر روی نواحی دیگر بدن نیز، بسیار است. زمانی که فردی به میزان قابل توجهی وزنش کم یا زیاد می شود و یا بارداری می شود در بیشتر اوقات فیبروزهای پوست عملکرد مناسب خود را از دست می دهند و در نتیجه آن، نوارهایی بر روی پوست ایجاد می شود که در ابتدا به رنگ قرمز هستند و بعد از مدتی سفید رنگ می شوند.

در برخی از مواقع داروها و کرم های درمانی بر روی پوست فرد تاثیرگذار نیستند، میکرونیدلینگ به عنوان روشی معجزه آسا به کمک این افراد می آید. میکرونیدلینگ باعث بهبود عملکرد فیبروزها، ساخت کلاژن و در نهایت سفتی پوست می شود که در نتیجه آن ترک های پوستی از بین می روند.

هزینه میکرونیدلینگ

فرد بیمار پس از اینکه یک نوبت ویزیت شد، توسط متخصص پوست، مو و زیبایی، وضعیت او بررسی می شود. پس از اطمینان از موثر بودن روش درمانی میکرونیدلینگ، تعداد جلسات درمان تعیین می شود و بر اساس آن هزینه محاسبه می گردد.

در پایان، بیماران می توانند برای اینکه از روش درمانی میکرونیدلینگ آگاهی بیشتری پیدا کنند به مطب دکتر فرشته جلالپور؛ متخصص پوست، مو و زیبایی در پاسداران مراجعه کنند.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
سابسیژن برای رفع لکه های پوستی
سابسیژن برای رفع لکه های پوستی

جوش و آکنه از یادگاری های نه چندان خوشایند نوجوانی و بلوغ است. بیش از 70 درصد از نوجوانان از آکنه و رد باقی مانده آن بر روی...

تزریق فیلر به چانه
تزریق فیلر به چانه

 احتمالاً در مورد پرکننده های پوستی، درمان حجم دهنده محبوبی که برای تزریق لب، فرم دادن به صورت و صاف کردن چین و چروک...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.