مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

تزریق بوتاکس به لب

از تزریق بوتاکس برای فیکس کردن پوست و از بین بردن چین و چروک در نواحی مختلفی استفاده می شود. یکی از کاربرد ها بوتاکس تزریق آن به لب می باشد. تزریق بوتاکس به لب برای از بین بردن چروک اطراف لب و smoking line استفاده میشود.

در طول این مقاله به تزریق بوتاکس به لب و برطرف کردن چروک های این ناحیه با کمک بوتاکس می پردازیم . همچنین مزایا و معایب این عمل را نیز در طول مقاله بیان میکنیم.

تزریق بوتاکس لب

رفع چروک اطراف لب با تزریق بوتاکس

چرا بوتاکس؟

بوتاکس ماده ای است که از تغیر سم بوتولینم تولید می شود. این سم باعص فلج شدن بافت می شود و اگر و وارد خون شود بسیار کشنه خواهد بود. این سم در پزشکی وزیبایی بسیار کاربرد دارد. علاوه بر تزریق بوتاکس جهت رفع چین و چروک پوستی در درمان برخی بیماری ها نیز کاربرد دارد. ماندگاری بوتاکس بین 6 تا 12 ماه است و پس از آن باید دوباره تزریق انجام شود.

برخی تصور می کنند که می توان بوتاکس را به همه نواحی پوست تزریق کرد. این تصور اشتباه است و تزریق نادرست و نا به جای بوتاکس می تواند باعث حالت غیر طبیعی پوست شود. در رعچ چروک با کمک بوتاکس محل تزریق اهمیت دارد و اگر به درسته انتخاب شود می تواند اثر بخشی بیشتری داشته و نتیجه مطلوب تری همراه آورد.

تزریق ژل لب مدل قلوه ای
تزریق ژل لب مدل قلوه ای

تزریق بوتاکس به لب

از بوتاکس می توان برای فرم دهی به لب و رفع چروک های اطراف لب استفاده کرد. تزریق بوتاکس به عنوان حجم دهنده به لب صحیح نیست و توصیه نمی شود.با این روش می توان چروک های بالای لب که در اثر افزایش سن ایجاد میشود را رفع کرد. سیگار کشیدن و مکشی که با دهان ایجاد می شود به افزایش این چروک ها و سرعت ایجاد ان منجر می شود. این عوامل را نیز می توان با کمک تزریق بوتاکس رفع کرد. برای انتخاب برند بوتاکس خود از راهنمایی پزشک کمک بگیرد تا متناسب با پوستتان شما را راهنمایی کند. علاوه بر رفع چروک های پوستی اطراف لب تزریق بوتاکس لب کاربرد های دیگری نیز دارد. از تزریق بوتاکس می توان برای اصلاح لبخند لثه ای نیز استفاده کرد. همچنین افزایش سن افتادگی لب ها را به همراه دارد که شاید ظاهر نامناسبی برای افراد ایجاد کند. با تزریق بوتاکس لب می توان افتادگی پوست در این نواحی را نیز برطرف کرد.

درمان لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس
درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

تزریق بوتاکس بهتر است یا ژل؟

کاربرد ژل و بوتاکس متفاوت است و نمی توان این دو را مقایسه کرد . از ژل ها برای حجم دهی و فرم دهی به لب استفاده می شود و از بوتاکس برای رفع چروک و فرم دهی به لب استفاده می شود. بنا به اولیت و خواسته خودتان می توانید یکی از این موارد را انتخاب نمایید. البته برای رفع چروک های عمیق تر می توان از تزریق ژل بهره برد. شما می توانید با راهنمایی پزشک درباره چروک های پوستی خود تصمیم بگیرید. در صورت وجود خطوط عمیق بر روی پوست تزریق ژل در این نواحی موثر تر است.

آیا می خواهید ابرو بکارید؟ مقاله بهترین دکتر کاشت ابرو را بخوانید.

موارد منع تزریق بوتاکس

به طور کلی تزریق بوتاکس بی خطر است و ریسک بالایی ندارد به شرط آن که صحیح و توسط پزشک ماهری انجام شود. در صورت وجود مشکلی پس از تزیرق می توان به راحتی و تزریق آنزیم ماده بوتاکس را تجزیه کرد و اثر آن را به حالت قبل بازگرداند.

افرادی که دارای حساسیت های پوستی هستند و به مواد مختلف واکنش های آلرژیک دارند بهتر است روش دیگری برای این مسئله بیابند و تزریق بوتاکس به آن ها توصیه نمی شود.

همچنین افرادی که به بیماری مالتیپل اسکلروزیس (MS( مبتلا هستند بهتر است بوتاکس تزریق نکنند . در این افراد به دلیل وجود ضعف عضلات ممکن است بوتاکس انتخاب کارآمدی نباشد.

افرادی که دچار تبخال در اطراف دهان خود شده اند توصیه می شود پس از درمان کامل این مسئله برای تزریق بوتاکس اقدام کنند.

برای راهنمایی در زمینه تزریق ژل لب این مقاله جذاب را بخوانید!!!

پس از تزریق بوتاکس

تزرق بوتاکس به لب اثر آنی دارد و نیاز به گذر زمان ندارد. همچنین قرمزی و کبودی پس تزریق ایجاد نمی شود و می توانید به راحتی به فعالیت های خود در ادامه روز بپردازید.پیش از تزریق بوتکس از مصرف روغن ماهی ویتامین E ، قرص آسپرین و الکل خودداردی کنید. در صورت سابقه تبخال پیش از تزریق به پزشک اطلاع دهید.

پس از تزریق بوتاکس از حمام داغ و سونا خود داری کنید. همچنین لب های خود را دست کاری نکنید. مصرف سیگار را تا دو هفته متوقف نمایید.

در انتها می توانید سوالات خود را در خصوص کاشت و مو و ابرو و اعمال زیبایی پوستی از دکتر فرشته جلالپور در بخش نظرات بپرسید.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
سابسیژن برای رفع لکه های پوستی
سابسیژن برای رفع لکه های پوستی

جوش و آکنه از یادگاری های نه چندان خوشایند نوجوانی و بلوغ است. بیش از 70 درصد از نوجوانان از آکنه و رد باقی مانده آن بر روی...

تزریق فیلر به چانه
تزریق فیلر به چانه

 احتمالاً در مورد پرکننده های پوستی، درمان حجم دهنده محبوبی که برای تزریق لب، فرم دادن به صورت و صاف کردن چین و چروک...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.