(۰۲۱) ۲۲۹۸۸۷۶۸ - ۲۲۹۳۷۷۵۲
تهران، میدان هروی، خیابان وفا منش، نبش مکران شمالی، ساختمان ایران زمین، واحد۵۰۲
دکتر فرشته جلالپور / کاشت مو / بالاترین تراکم کاشت مو
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

بالاترین تراکم کاشت مو

نازک شدن مو مشکلی است که میلیون ها مرد و زن را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. شایع ترین علت ریزش مو، آلوپسی آندروژنتیک است که به آن طاسی الگو می گویند. این کار هم تعداد فولیکول های موی سالم و هم قطر موهای باقی مانده را کاهش می دهد. برای مبارزه با این امر، هزاران بیمار کاشت مو را انتخاب می کنند. کاشت مو تنها راه حل واقعا دائمی برای نازک شدن مو و ریزش مو است. اما تراکم کاشت مو چقدر باید باشد تا طبیعی به نظر برسد؟

تراکم کاشت یکی از عوامل کلیدی برای کاشت مو موفق است. امروزه جراحان باتجربه و ماهر کاشت مو می توانند به لطف تکنیک های اندکی که منجر به تراکم کاشت بالا می شوند، موهایی عالی داشته باشند. اما برای دستیابی به آن، قسمت سخت این است که چگونه می توان تراکم کافی را با توجه به نوع موهای کاشته شده تعیین کرد.
مرسوم است که مرز چگالی نمدی را در حدود 40 تار مو برای مردان و 55 برای زنان تنظیم کنید. این چگالی ریاضی معمولا برای یک نتیجه کامل کافی است. با این حال، برای تعیین تراکم مناسب، مهم است که تمام جنبه های موهای خود را در نظر بگیرید. بنابراین، تعیین چگالی کامل با روش های دیگر مانند مشاوره مستقیم با متخصص و آنالیز میکروسکوپی بسیار دشوار است.

فهرست محتوا

چرا تراکم برای کاشت مو مهم است؟

تراکم مو یکی از فاکتورهایی است که باید در مورد کاشت مو با یک پزشک مجرب مو صحبت کنید. تراکم طبیعی موهای شما تعیین می کند که جراح چه تعداد ریشه را می تواند پیوند بزند و بر نتایج نهایی عمل تأثیر می گذارد. با بررسی سر خود در آینه می توانید تراکم تقریبی موهای خود را درک کنید. اگر بتوانید به راحتی پوست سر خود را بدون حرکت دادن مو ببینید، تراکم آن کم است. شدت متوسط برای دیدن پوست سر نیاز به حرکت دارد. وقتی پوست سر به سختی قابل مشاهده است، تراکم موی شما بالاست.

 برای یک پزشک، تراکم مو تعریف مشخص تری از تعداد فولیکول ها در هر سانتی متر مربع از پوست سر دارد. بر این اساس، تراکم با توجه به درجه از دست دادن یا طاسی متفاوت است. تراکم مو نیز از فردی به فرد دیگر متفاوت است و می تواند بر اساس قومیت یا سن تأثیر بگذارد.

تراکم موی طبیعی

یک سر موی کامل و سالم معمولا شامل 70 تا 120 تار مو در هر سانتی متر مربع است. تراکم مو از 50 تا 80 بر سانتی‌متر مربع اغلب به سختی قابل تشخیص است یا قابل توجه نیست. در حالی که تراکم مو کمتر از 50 بر سانتی‌متر مربع، به‌عنوان نازک شدن قابل‌توجه مو در نظر گرفته می‌شود. این اعداد به دلیل عوامل متعددی از جمله بافت مو، طول، تضاد مویا پوست می توانند از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت باشند.

تراکم کاشت مو

به طور معمول، حداقل پوشش ارائه شده توسط کاشت مو کمتر از 40 گرافت در هر سانتی متر مربع نخواهد بود. با این حال، برنامه ریزی برای 60-70 پیوند مو در هر سانتی متر مربع بسیار رایج تر است.   یک گرافت موی منفرد معمولاً حاوی چندین تار مو خواهد بود – تا چهار واحد فولیکولی در هر پیوند، که دو واحد آن میانگین مناسبی هستند. موهای بیشتری در هر پیوند اغلب در تاج سر استفاده می شود، در حالی که گرافت های تک مو برای خط مو استفاده می شود.

چه عواملی بر تراکم تأثیر می گذارند؟

تراکم و نتایج کاشت مو تحت تأثیر عوامل زیادی است. رایج ترین آنها عبارتند از:

رنگ مو

 به طور خاص، تضاد بین رنگ مو و پوست بیمار است. کسانی که موهای/پوست روشن یا مو/پوست تیره دارند با گرافت کمتر نتایج بهتری خواهند دید.

سن

بیمارانی که ریزش موی آنها در طول سال ها تثبیت شده است، بهترین نتایج درازمدت را خواهند دید. به همین دلیل، توصیه می شود گیرندگان کاشت مو حداقل 25 سال سن داشته باشند و در چند سال اخیر شاهد ریزش موی جدیدی نباشند.

تراکم موی موجود

واحدهای فولیکولی پیوند شده از ناحیه اهداکننده، معمولا در پشت سر برداشته می‌شوند. اگر این ناحیه دارای تراکم بالایی باشد، ممکن است موهای بیشتری بدون تأثیر بر ظاهر کلی برداشته شوند.

میزان متراکم پوششی که هر بیمار می تواند انتظار داشته باشد تنها با مشاوره با پزشک ترمیم مو مشخص می شود.

بالاترین تراکم کاشت مو

پیوند FUE (استخراج واحد فولیکولی) نیازمند ایجاد هزاران کانال به اندازه میلی متر است که موهای استخراج شده در آن قرار می گیرند. به طور سنتی، این کار با استفاده از یک اسکالپل فولادی معمولی انجام می شد. اما بهترین دکتر کاشت مو در تهران، در استفاده از تیغه های یاقوت کبود مخصوص این روش پیشگام بوده است. این امکان ایجاد کانال های ظریف تر و متراکم تر را فراهم می کند و در عین حال خطر خونریزی یا جای زخم را به حداقل می رساند.

DHI (کاشت مستقیم مو) یک نسخه کمی تغییر یافته از روش FUE است که در آن موهای استخراج شده مستقیماً با استفاده از قلم Choi Implanter در ناحیه گیرنده کاشته می شوند. و امکان قرار دادن دقیق تر گرافت های مو کاشته شده را فراهم می کند.

حتی با این پیشرفت ها، معمولاً نمی توان بیش از 60 پیوند در هر سانتی متر مربع را پیوند داد. دلیل این امر این است که قرار دادن بیش از حد گرافت ها در یک ناحیه خطر نکروز پوست سر را به همراه دارد. و باعث مرگ موها به دلیل کمبود خون و مواد مغذی می شود. یک عمل کاشت مو معمولی ممکن است به 3000 تا 6000 گرافت نیاز داشته باشد.

بسیاری از پزشکان ترجیح می دهند در قسمت جلویی پوست سر به تراکم بالاتری برسند. این منطقه بیشتر قابل مشاهده است و بنابراین باید پوشش خوبی داشته باشد.

آیا می توانید برای بهبود تراکم مو، کاشت موی دوم انجام دهید؟

اگر کاشت موی اول شما اشتباه بوده است، یا نتایج مورد نظرتان را ندیده اید، می توانید برای افزایش تراکم مو، کاشت موی دوم را انجام دهید. 32 درصد از بیماران کاشت مو بیش از یک بار کاشت مو انجام می دهند تا به نتایج دلخواه خود برسند . حتی افراد مشهوری مانند وین رونی و ایلان ماسک چندین بار کاشت مو انجام داده اند تا موهایشان پرپشت شود.

کاشت مو

اما برای انجام بیش از یک پیوند مو به مقدار کافی در ناحیه اهداکننده نیاز دارید. اگر جراح قبلی فولیکول های موی شما را بیش از حد برداشت کرده باشد، ممکن است واجد شرایط پیوند موی دیگری نباشید. معمولاً بیماران باید حداقل 40 واحد فولیکولی در هر سانتی متر مربع در ناحیه اهداکننده خود داشته باشند تا بتوانند پیوند مو انجام دهند. بیمارانی که تراکم موی اهداکننده بالاتری دارند در صورت نیاز می توانند 3، 4 یا حتی 5 مورد کاشت مو انجام دهند.

کاشت مو برای بار دوم

چگونه بعد از کاشت مو تراکم مو را افزایش دهیم؟

  • از محصولاتی مانند ماینوکسیدیل و یا فیناستراید استفاده کنید – این محصولات برای جلوگیری از نازک شدن در آینده ضروری هستند.
  • توصیه های جراح خود را برای مراقبت های بعدی دنبال کنید. پس از کاشت مو کمی استراحت کنید تا اطمینان حاصل کنید که دوره بهبودی پس از کاشت مو به خوبی پیش می رود.
  • پلاسمای غنی از پلاکت، درمان با پی آر پی نتایج امیدوارکننده ای برای به حداکثر رساندن تراکم مو پس از پیوند نشان داده است.
  • مراقبت از مو را خوب انجام دهید. از حالت دادن حرارتی، دم اسبی سفت، برس زدن بیش از حد و سایر روش‌های نظافتی که می‌تواند به موهای شما آسیب برساند، خودداری کنید.
کاشت مو در مطب دکتر فرشته جلالپور

در مطب دکتر فرشته جلالپور به کاشت مو طبیعی با تراکم بالا دست پیدا کنید!

دکتر فرشته جلالپور که در شرق تهران مطب دارد، یک مقصد پیشرو برای بیماران کاشت مو طبیعی است. دکتر جلالپور بسته های جامعی در مورد کاشت مو را ارائه می دهد. که تمام جنبه های مراقبت شما را چه قبل و چه بعد از عمل شما پوشش می دهد. امروز با ما تماس بگیرید تا مشاوره کامل و رایگان خود را با یکی از کارشناسان ترمیم موی ما تعیین کنید. معیارهای زیبایی شناسی با عوامل ریاضی همراه است. تجربه و حس هنری پزشکان ضروری است.

برش باید تا حد امکان کوچک باشد در حالی که به اندازه کافی بزرگ باشد تا گرافت در شرایط خوب رشد کند. آسیب رگ های خونی نیز باید تا حد امکان حداقل باشد تا اکسیژن رسانی مناسب فولیکول ها امکان پذیر شود. دسته تیغه مجهز به یک تیغه سفارشی برش اندازه برای واحد فولیکولی تک مو است. زاویه و جهت هر برش باید بسیار دقیق تعریف شود. هر میکرو شکاف جهت رشد را تعیین می کند. بنابراین زاویه برش باید جهت طبیعی مو را رعایت کند.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین دکتر پوست و مو در تهران
بهترین دکتر پوست و مو در تهران

بهترین دکتر پوست و مو در تهران، شخصی است که تخصص کافی در انواع تزریقات بوتاکس به صورت و انجام لیزر های زائد داشته باشد. برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *