مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

تزریق فیلر به چانه

 احتمالاً در مورد پرکننده های پوستی، درمان حجم دهنده محبوبی که برای تزریق لب، فرم دادن به صورت و صاف کردن چین و چروک استفاده می شود، شنیده اید. اما آیا می دانستید که از فیلرها برای بزرگ کردن چانه نیز می توان استفاده کرد؟

از آنجایی که چانه یک عضو مهم و موثر در زیبایی و برقراری تناسب در صورت است. چانه قوی و خط فک برجسته نشانه جوانی و زیبایی است. زمانی که چانه فرد با صورت او تناسب نداشته باشد، بینی ممکن است خیلی بزرگ و لب ها نامتناسب به نظر برسد. تا همین اواخر، تنها راه برای اصلاح یک چانه با تعریف ضعیف یا کم پیش بینی شده، جراحی کاشت چانه تهاجمی بود. به همین دلیل فیلر ها که روشی غیرجراحی است گزینه‌ای مناسب برای واجدین شرایط حجم دهنده گی به چانه ها هستند که هیچگونه عوارض جانبی یا مراقبت های پس از آن گریبان گیر افراد نمی شود.برای مطالعه بیشتر درباره لیفت ابرو این مقاله را بخوانید.

فیلر چیست؟

پرکننده پوستی است، ماده ایی از اسید هیالورونیک که بدون جراحی حجم از دست رفته را بازیابی می‌کند، خطوط صورت را بهبود می‌بخشد و نشانه‌های پیری را هنگام تزریق در نواحی خاصی از صورت به حداقل می‌رساند. این اهداف را تقریباً بدون هیچ توقفی برای بیمار انجام می دهد.

مهمترین جنبه فیلر این است که قوام مناسبی برای بافت ها و نیازهای شما دارد. فیلرهای مورد استفاده برای چانه عموماً ضخیم تر و سفت تر از فیلرهای مورد استفاده برای لب هستند. گفته می شود پرکننده های ضخیم تر و سفت تر G Prime بالاتری دارند. این بدان معنی است که آنها بیشتر طرح ریزی می کنند. پرکننده های بسیار ضخیم برای آن ظاهر تیز تراشه شده، قدرت بیشتری را ایجاد می کنند. با این حال، همه پرکننده‌های چانه به این نیاز ندارند و تعادل انواع پرکننده‌ها مورد نیاز است. درباره لیفت بینی با نخ بخوانید.

تزریق فیلر به چانه و مزایای آن

اثر پرکننده های پوستی پرکننده های چانه در طول سال ها به دلیل علاقه روزافزون به پرکننده های صورت محبوب شده اند. محبوبیت پرکننده‌های چانه به این واقعیت مربوط می‌شود که برخلاف کارهای مربوط به چانه که نیاز به ایمپلنت دارند، راه‌حلی کوتاه‌مدت سفارشی برای بهبود ظاهر هستند.

هدف اصلی پرکننده‌های چانه و فک کمک به ایجاد ویژگی‌های متعادل صورت است. شگفت انگیز است که تقارن چقدر در ظاهر شما نقش دارد! با پر کردن و حجم دادن به ناحیه چانه، پرکننده‌های چانه می‌توانند:

  • ظاهر یک «چانه دوتایی» را کاهش دهید.
  • چانه نوک تیز یا مربع را با تزریق فیلرها کاهش دهید تا گردتر شود.
  • با بیرون آوردن چانه خود برای ظاهری متعادل تر، ظاهر «بینی برجسته» را کاهش دهید.
  • اندازه چانه خود را افزایش دهید.
  • طول چانه خود را افزایش دهید و به حل “چانه مغلوب” کمک کنید و چانه برجسته تر و قوی تر ایجاد کنید.
  • شکل چانه خود را بهبود بخشید. برخی از بیماران ممکن است به چانه‌هایی با عرض بیشتر، طول بیشتر، زاویه‌دارتر یا کمتر نیاز داشته باشند.
  • تقارن چانه را بهبود ببخشید.
  • افزودن پرکننده در امتداد خط فک آن را تراشیده می کند و همچنین کمک می کند گردن شما مشخص تر به نظر برسد. هنگامی که پرکننده‌های چانه به درستی قرار می‌گیرند، به دلیل ساختاری که اضافه می‌کنند، می‌توانند توهم فک باریک‌تری را ایجاد کنند.

تزریق فیلر به چانه چگونه انجام می شود؟

هنگامی که فیلرهای پوستی در ناحیه چانه تزریق می شوند، حجم و وضوح را به چانه اضافه می کنند. نتیجه چانه ای متناسب و هماهنگ با ویژگی های طبیعی صورت شماست تا ظاهر و نمایه ای متعادل تر داشته باشید. می‌توانید ببینید که چگونه می‌توانیم ظاهر چین و تناسبات چانه را در تصاویر قبل و بعد از پرکننده چانه بیمارانمان متعادل کنیم.

پزشک متخصص شما همچنین ممکن است فیلرهایی را در سایر نواحی صورت توصیه کند تا تمام ویژگی های صورت شما هماهنگ باشد. این گزینه‌های اضافی شامل بزرگ کردن لب، پرکننده‌های گونه یا فک یا رینوپلاستی مایع است.

بر خلاف جراحی بزرگ کردن چانه، هنگام دریافت پرکننده چانه، هیچ برشی برای بهبودی وجود ندارد. در واقع، هیچ زمان بهبودی مرتبط با درمان پرکننده چانه وجود ندارد، بنابراین می توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت های روزانه خود بازگردید. کبودی، حساسیت و تورم در محل تزریق پس از درمان ممکن است، اما این عوارض به سرعت از بین می روند.

کاندیدای مناسبی برای تزریق فیلر چانه

ممکن است بلافاصله مشخص نباشد زیرا خط چشم ما مستقیماً به سمت چانه کشیده نمی شود. اگر یک خط کش بردارید و فاصله چانه تا فضای بین لب بالا و پایین را اندازه بگیرید، این فاصله باید دو برابر فاصله این نقطه تا پایین بینی باشد. برای شناخت بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران این مقاله را بخوانید.

فاصله چانه تا پایین لب پایین باید به اندازه فاصله پایین لب پایین تا پایین بینی باشد.

از طرفی گرفتن عکس می تواند مفید باشد. آیا چین چانه خیلی عمیق است؟ آیا چانه قبل از لب پایین می ایستد؟ اینها نشانه هایی هستند که نشان می دهد چین و چانه ممکن است نیاز به برآمدگی داشته باشد. در اینجا یک راهنمای مفید وجود دارد که می توانید از آن برای تشخیص اینکه آیا چانه شما می تواند با برجستگی بیشتر انجام دهد یا خیر، استفاده کنید:

چگونه بررسی کنیم که آیا چانه کوچکی برای درمان پرکننده چانه دارید یا خیر. این راهنمای آسان به شما می گوید که آیا چانه شما کوچک است و نیاز به برآمدگی بیشتری با پرکننده های چانه دارد.

عرض چانه در زنان تقریباً به اندازه فاصله بین گوشه های داخلی چشم خواهد بود. در مردان، چانه پهن تر است و تقریباً به اندازه دهان است.

در طول درمان پرکننده چانه چه اتفاقی می افتد؟

ابتدا، متخصص پوست، مو و زیبایی، آناتومی صورت شما را ارزیابی می کند و نوع فیلر مناسب با پوست تان را که برای اهداف فردی شما مناسب تر است انتخاب می کند. خود درمان حدود یک ساعت طول می کشد و در طی آن پزشک از یک سوزن ظریف برای تزریق دقیق پرکننده زیر پوست استفاده می کند. کل روش سریع و آسان است.

آیا تزریق فیلر به چانه دردناک است؟

پرکننده های امروزی با لیدوکائین، یک عامل بی حس کننده موضعی، فرموله می شوند، بنابراین ناراحتی بسیار کمی وجود دارد. برخی از افراد در هنگام تزریق فیلر توسط پرستار احساس سوزش خفیفی را گزارش می‌کنند، اما بیشتر آن ها می‌گویند که نسبتاً بدون درد است. پس از درمان، استفاده از کمپرس سرد می تواند هر گونه ناراحتی طولانی مدت را کاهش دهد.

نتایج حاصل از تزریق فیلر به چانه

نتایج ممکن است فوراً مشاهده شوند، اما در طی 6 تا 8 هفته آینده بهبود خواهند یافت. متوجه چانه تراش خورده تر، نمای قوی تر و تعادل هماهنگ تری در ویژگی های صورت خود خواهید شد.

ماندگاری فیلر در چانه چقدر است؟

نتایج ممکن است بسته به هدف بیمار و درمان متفاوت باشد اما معمولاً 9 تا 12 ماه طول می کشد. توصیه می کنیم برای حفظ نتایج، درمان را تکرار کنید.

در نتیجه

بهتر است برای محافظت از سلامتی خود از روش های غیر تهاجمی که هیچ گونه عواقب جانبی را به همراه ندارد و البته از بهترین متخصص پوست و مو زیبایی حاضر در کلینیک های معتبر که دانش و تخصص بالایی در این زمینه دارند کمک بگیرید اینگونه علاوه بر سلامتی، ظاهری دو چندان زیبا خواهید داشت.

در انتها می توانید سوالات خود را درباره انواع تزریقات زیبایی و کاشت ابرو از دکتر فرشته جلالپور دکتر پوست مو و زیبایی در بخش نظرات سایت بپرسید.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
سابسیژن برای رفع لکه های پوستی
سابسیژن برای رفع لکه های پوستی

جوش و آکنه از یادگاری های نه چندان خوشایند نوجوانی و بلوغ است. بیش از 70 درصد از نوجوانان از آکنه و رد باقی مانده آن بر روی...

معجزه لیفت بینی با نخ
معجزه لیفت بینی با نخ

امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی در همه بخش های زندگی به رفاه بیشتر و دستیابی آسان افراد به آنچه می خواهند منجر شده است. افراد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.