مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

تزریق چربی به پوست

با این که بسیاری از مردم بر این باورند که افتادگی پوست و ظاهر شدن چین های پوستی، دلیل پزشکی دارد، اما ما به شما می گوییم که علت اصلی بروز چین و چروک روی پوست، کاهش حجم پوست می باشد. کاملا طبیعی است که هر چه سن بالا می رود، کلاژن کمتری در پوست تولید می شود و پوست افتاده خواهد شد.

بسیاری از بیماران از خالی شدن گونه ها، گودی زیر چشم ها و خطوط روی صورت خود شکایت می کنند.

درمان های متعددی برای رفع اثرات بالا رفتن سن وجود دارد. با این حال، بسیاری از افراد نمی خواهند زیر تیغ جراحی بروند و دنبال روش های غیر جراحی هستند. تزریق چربی از جمله روش های غیر جراحی است که این روزها طرفداران زیادی را نیز به خود جلب کرده است.

تزریق چربی روش کم تهاجمی است که به علت طبیعی بودن می توان به بخش های مختلف بدن تزریق نمود. یکی از کاربرد های تزریق چربی به صورت و پرکردن زیر پوست است. در این ویدئو می توانید نمونه ای از تزریق چربی به صورت و تزریق فیلر لب ها را مشاهده نمایید.👈👈

تزریق چربی، روش طبیعی و با کمترین میزان تهاجم است که در آن، چربی از سایر نواحی بدن که انباشت در آن ها بیشتر است گرفته می شود و به نواحی مورد نیاز در صورت تزریق خواهد شد. چربی، به آرامی و به روش لیپوساکشن گرفته می شود و بعد از جداسازی ناخالصی ها، فرم خالص شده چربی به صورت تزریق می شود.

تزریق چربی به صورت

کاهش کلاژن و الاستین در اثر افزایش سن در افراد رخ می دهد، کمبود چربی می تواند یکی از پیامد های این عارضه باشد. هنگامی که چربی کاهش می باید منجر به خشکی  پوست، منافذ نامطلوب و چین چروک های عمیق خواهد شد. برای از بین بردن این عوارض روش های مختلفی وجود دارد. ترزیق چربی یکی از بهترین روش ها برای درمان این مشکل می باشد که در بین افراد به دلیل خطرات کم و نتایج قابل قبول از محبوبیت فراوانی برخوردار است. برای تزریق چربی به صورت از بی حس کننده های موضعی استفاده می شود.برای مطالعه در مورد تزریق ژل لب و مشاهده نمونه کار ها مقاله تزریق ژل لب را بخوانید.

تزریق چربی، به عنوان گرافت چربی و لیپولیفت نیز شناخته می شود. در این روش از چربی های خود فرد برای پرکردن بی نظمی ها و شیارها استفاده می کنند. تزریق چربی یکی از شایع ترین روش های جوان سازی صورت است.

دلایل زیبایی برای انجام لیپوفیلیت شامل گونه های فرورفته، از بین رفتن چربی های گونه، شیارهای عمیق موجود  از بینی به  سمت گوشه های دهان، از بین بردن اسکار و آکنه و در برخی موارد خطوط بین پلک های پایین و گونه می باشد. تزریق چربی یکی از شایع ترین روش هایی است که برای پروتز لب  نیز استفاده می شود. علاوه بر این، از لیپولیفت می توان برای صاف کردن انواع بی نظمی ها و ناهمواری که در اثر لیپوساکشن و آسیب ها به وجود آمده نیز استفاده کرد. کاشت ابرو از اقدامات زیبایی بسیار تاثیر گذار بر زیبایی چهره است . برای آن که مطالب بیشتری در این باره بدانید مقاله کاشت ابروی طبیعی را بخوانید

چربی مورد نیاز با استفاده از لیپواسکالچر محدود از طریق یک یا چند برش 3 تا 5 میلی متری بدست می آید.  معمولا چربی مورد نیاز از شکم یا داخل ران گرفته می شود. چربی خارج شده در طی فرآیندی سانترفیوژ، فیلتر، شستشو داده خواهد شد. بافت چربی خالص برای تزریق آماده می شود .

سپس چربی در نواحی مورد نظر تزریق می شود. چربی به طور مساوی در بافت ناحیه مورد نظر توزیع می شود تا چربی تزریق شده توسط بافت سالم احاطه شود. این اطمینان وجود دارد که چربی تزریق شده با بافت های اطراف که باید اکسیژن و مواد مغذی آن را تأمین کنند، در تماس است.

مزایای تزریق چربی به صورت

به طور کلی می توان گفت همه ی جراحی های زیبایی دارای معایب و مزایا هستند و اطلاع یافتن از این موارد امر بسیار مهمی است. مزایای ترزیق چربی نسب به سایر گزینه ها بیشتر می باشد. این مزایا شامل موارد زیر است:

 • دوام طولاتی مدت
 • اصلاح منافذ پوست و چین چروک ها
 • استفاده از چربی طبیعی خود فرد
 • هزینه مناسب به علت درمان در یک جلسه
 • حفظ فرم طبیعی صورت بعد از تزریق
 • مدت زمان جراحی تزریق چربی
 • زمان جراحی حدود یک ساعت می باشد اما در کل این مدت بستگی به اندازه مناطق تحت درمان دارد.
تزریق چربی به نواحی مختلف صورت
تزریق چربی به نواحی مختلف صورت

مزایای تزریق چربی

از جمله مزایای این روش می توان به عدم بروز هر گونه عارضه و یا عفونتی اشاره کرد.

چین های ما بین بینی و لب، خطوط ما بین لب ها و چانه، گونه ها، زیر چشم ها و خط فک از جمله نواحی هستند که تزریق چربی انجام می شود و نتایج بسیار درخشانی را به همراه دارد.

افرادی که خواهان انجام تزریق چربی هستند، باید از لحاظ بدنی در شرایط کاملا سالمی باشند و انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند. آن چه که در این روش اهمیت دارد این است که نواحی اهدایی باید چربی به میزان کافی داشته باشند. مقاله بهترین دکتر برای تزریق فیلر را بخوانید.

عوارض احتمالی تزریق چربی

عوارض احتمالی تزریق شامل ناحیه اهدا کننده و ناحیه تحت درمان می باشد که شامل کبودی، تورم می باشد

مناطقی که تحت درمان قرار گرفته اند بلافاصله بعد از تزریق متورم خواهند شد( مخصوصا لب ها که تحت درمان قرار گرفته اند). بنابراین استفاده از کمپرس  یخ در چند ساعت اول مهم است تا تورم را به حداقل برسانید.

تورم تا روز سوم افزایش خواهد یافت ، اما پس از آن به تدریج فروکش می کند. بیماران حدود یک هفته تا ده روز پس از تزریق می توانند فالعیت های روزمره خود را از سر بگیرند و احساس خوشایندی نسبت به ظاهر خود داشته باشند. اگر در اثر ترزیق فرد دچار کبودی شده باشد، ممکن است برای مدت طولانی قابل مشاهده باشد اما کبودی به خوبی با آرایش پنهان می شود.

بیماران برای اولین معاینه بعد از 5 یا 7 روز و برای دومین باید بعد از 3 هفته به پزشک مراجعه کنند. قطعا در معاینه دوم تورم فروکش خواهد کرد.

بنر کال تو اکشن اینستاگرام دکتر جلال پور

خطرات ترزیق چربی

به طور کلی تزریق چربی خطری برای فرد نخواهد داشت اما در موارد نادر ممکن است شرایط زیر به وجود آید.

 • عدم تقارن
 • بی نظمی
 • عفونت

روند تزریق چربی به چه صورت انجام می شود؟

تزریق چربی، روند ساده ای دارد اما طی چند مرحله انجام می شود. در ابتدا، از تکنیک لیپوساکشن برای گرفتن چربی از نواحی اهدایی مانند ران ها و یا شکم استفاده می شود. این روش، با برش های بسیار کوچکی انجام می شود تا هیچ گونه جای اسکاری باقی نماند.

در مرحله بعد، چربی برای تزریق آماده می شود. چربی با دقت هر چه تمام به خطوط و یا تورفتگی های روی صورت و با هدف جوانسازی تزریق می شود. چربی ها با استفاده از لوله ای به نام کانولا و از طریق برش های کوچک ایجاد شده تزریق خواهند شد.

اقدامات پس از ترزیق چربی

ترزیق چربی مانند سایر جراحی های زیبایی مستلزم مراقبت می باشد، مراقبت پس از تزریق شامل موارد زیر است:

 • پرهیز از فالعیت های سنگین و ورزش های شدید
 • خوداری از دوش آب داغ، سولار و سونا
 • عدم استفاده از دخانیات
 • پایین نگه نداشتن سر
 • رعایت ژریم غذایی

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از تزریق چربی

معمولا تورم از روز سوم کاهش می یابد و فعالیت های اجتماعی می توانند بعد از حدود یک هفته دوباره شروع شوند.

طول دوره نقاهت در هر بیمار متفاوت است، اما معمولا نیاز است بیمار هفت تا ده روز به محل کار برنگردد. به مرور از میزان التهاب و تورم موجود در ناحیه درمان کاسته می شود و نتایج ظاهر خواهد شد. گاهی ممکن است شش ماه طول بکشد تا نتایج اصلی و نهایی این روش مشخص گردد.

استفاده از کمپرس یخ می تواند از میزان التهاب و ورم کم کند. توصیه می شود فرد به حالت طاق باز بخوابد تا از شدت التهاب کاسته شود.

در برخی موارد، تزریق چربی می تواند به همراه سایر روش های زیبایی انجام شود که قطعا طول دوره نقاهت بیشتر خواهد بود.

تزریق چربی به دست

یکی از اتفاقابی که با افزایش سن برای افراد رخ میدهد کاهش کلاژن و حجم زیر پوست است . این اتفاق برای دست ها نیز می افتد . برخی زنان از این مسئله ناراضی هستند و تمایل دارند تا این مورد را رفع کنند. تزریق چربی به دست ها یکی از راه کار های رفع ابین مورد است . در مطب دکتر جلالپور می توانید برای تزریق چربی به دست ها اقدام کنید.

آیا تزریق چربی، نتایج ماندگاری دارد؟

در طول تزریق چربی، صورت با چربی گرفته شده از سایر نواحی بدن پر می شود. این چربی ها مجددا جذب بدن می شوند و ما بقی به صورت دائمی در صورت باقی خواهند ماند. بعد از گذشت شش ماه از تزریق، چربی های باقی مانده کاملا دائمی خواهند بود و تغییرات همیشگی را برای بیمار به همراه خواهند داشت.

بسیاری از بیماران می پرسند که آیا کاهش و یا افزایش وزن می تواند اثرات تزریق چربی را از بین ببرد؟ در پاسخ باید بگوییم، سلول های چربی تزریق شده به رشد خود ادامه می دهند و خونرسانی به آن ها انجام می شود، درست همانند سایر سلول های چربی. این بدین معناست که کاهش و یا افزایش وزن می تواند باعث بزرگ شدن و یا کوچک شدن سلول های چربی شود و نتایج تزریق را تحت تاثیر قرار دهد.

به همین خاطر، معمولا به بیماران توصیه می شود قبل از انجام این روش درمانی، به وزن بدنی ایده آل خود رسیده باشند.

تزریق چربی به پوست
تزریق چربی به پوست

چکیده مطلب

تزریق چربی یکی از ایمن ترین و با دوام ترین روش های جوانسازی می باشد و این روش بسیار مقرون به صرفه است زیرا در این روش از چربی خود فرد برای درمان استفاده می شود.

اصلاح چین و چروک های عمیق  و اصلاح بی نظمی ها و فرورفتگی های افزایش حجم نواحی تحت درمان مانند گونه، چانه. بهبود کیفیت پوست می تواند یک عارضه جانبی مثبت باشد.

در پایان این که،

تزریق چربی، روشی است که با کمترین میزان تهاجم و با گرفتن چربی از سایر نواحی بدن و تزریق به نواحی مورد نیاز صورت انجام می شود. تزریق چربی، روش سرپایی است و بیمار می تواند همان روز به منزل برگردد.

از آن جایی که بدن خود ما، منبع غنی از سلول های بنیادی است، فاکتورهای رشد موجود در آن منجر به تولید کلاژن بیشتر می شوند و شاهد رفع اثرات بالا رفتن سن از جمله چین و چروک های پوستی خواهیم بود.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که با این که تزریق چربی، نتایج بسیار طبیعی را به همراه دارد، اما دقیق نمی توانیم بگوییم چه میزان چربی جذب بدن می شود و چه میزان برای همیشه در ناحیه تزریق باقی خواهد ماند.

راه های ارتباطی با دکتر فرشته جلالپور

شماره تماس: ۲۲۹۳۷۷۵۲ – ۲۲۹۸۸۷۶۸ – ۲۲۹۳۱۷۱۶

آدرس مطب: تهران، میدان هروی، خیابان وفا منش، نبش مکران شمالی، ساختمان ایران زمین، واحد ۵۰۲

منبع: https://www.isaps.org/procedures/facial-plastic-surgery/fat-transfer-facial/

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
سابسیژن برای رفع لکه های پوستی
سابسیژن برای رفع لکه های پوستی

جوش و آکنه از یادگاری های نه چندان خوشایند نوجوانی و بلوغ است. بیش از 70 درصد از نوجوانان از آکنه و رد باقی مانده آن بر روی...

تزریق فیلر به چانه
تزریق فیلر به چانه

 احتمالاً در مورد پرکننده های پوستی، درمان حجم دهنده محبوبی که برای تزریق لب، فرم دادن به صورت و صاف کردن چین و چروک...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.