دکتر فرشته جلالپور / تزریقات زیبایی / راهنمای جامع تزریق ژل لب
مدت زمان مطالعه ۳۶ دقیقه

راهنمای جامع تزریق ژل لب

زنانی که لب تو پر دارند اغلب از جذابیت بیشتری نسبت به لب های باریک برخوردارند. خوشبختانه، در زمینه های زیبایی که همیشه در حال پیشرفت است، گزینه های مختلفی برای تقویت لب وجود دارد: تزریق ژل لب، پرکننده لب، پیوند چربی و جراحی لب.

پر کردن لب ها، یکی از اقدامات زیبایی صورت است که امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. اگرچه برخی از افراد به طور طبیعی لب پر دارند، اما بسیاری دیگر آرزو دارند که چنین لب هایی داشته باشند.

تاثیر فرم لب ها بر ظاهر افراد، خصوصا در دوران کنونی که مسائل زیبایی بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته اند، بر کسی پوشیده نیست. این روزها لب های حجیم و برجسته طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و افرادی که دارای لب های باریک هستند، ممکن است از طریق تزریق ژل بخواهند حجم لب های شان را افزایش دهند.

البته نا گفته نماند که بهترین و کم عارضه ترین روش برای ایجاد لب هایی حجیم و خوش فرم که با سلیقه و مد روز همخوان باشد، تزریق ژل لب است. ناگفته نماند که با افزایش سن از حجم لب ها کاسته خواهد شد  و ارتفاع آن ها نیز کمتر می شود. از طریق تزریق ژل نیز می توان این مشکل را رفع نمود و جوانی فرم لب ها را حفظ کرد.

روش های افزایش حجم لب

پروتز لب

لب ها عضوی عضلانی هستند و توانایی انقباض و گشاد شدن دارند. اندازه لب ها در حالت خندیدن دو برابر حالت معمول است. همچنین، هنگام صحبت کردن، به طور مداوم شکل لب تغییر می کند. این ویژگی لب در اندام های دیگری که از پروتزها برای آنها استفاده می شود دیده نمی شود.
از طرف دیگر، تاکنون پروتزی تولید نشده است که بتواند مانند لب منقبض و منبسط شود. با توجه به موارد فوق، می توان دریافت که چرا تعداد متقاضیان پروتز لب زیاد نیست. اگرچه روش پروتز لب به راحتی با بی حسی موضعی انجام می شود و هزینه زیادی ندارد، اما افرادی که از چنین پروتزهایی استفاده می کنند از غیرطبیعی بودن لب های خود در هنگام خندیدن و صحبت شکایت دارند. این کار باعث می شود که پروتز بعد از مدتی برداشته شود.

جایگذاری پروتز لب
جایگذاری پروتز لب
تزریق ژل لب مدل قلوه ای
تزریق ژل لب مدل قلوه ای

تزریق ژل یا پرکننده

این روش امروزه محبوب ترین راه حل برای افزایش لب است. از ژل های مختلفی برای این روش استفاده می شود. با این حال، متداول ترین نوع ژل مورد استفاده هیالورونیک اسید است. در غلظت های مختلف با مارک های مختلف موجود است.
اسید هیالورونیک به زودی در بدن حل می شود. با این حال، مولکولهای بزرگتر با فناوریهای جدید ارائه می شوند

که بعداً تجزیه می شوند. اگر تزریق ژل به طور صحیح و یکنواخت انجام شود، لب ها به بهترین شکل پر و برجسته می شوند و هنگام خندیدن و صحبت کردن نیز طبیعی به نظر می رسند.
عدم تقارن لب ها و توده های قابل مشاهده از عوارض ناشی از تزریق انواع ژل ها است. بعضی از ژل ها آبسه ایجاد می کنند یا ایجاد می کنند. اما این حالت ها در مورد اسید هیالورونیک کمتر دیده می شوند. به طور کلی، ژل با حداقل عوارض افزایش لب، اسید هیالورونیک با غلظت کم است که موثر است و از 3 تا 6 ماه طول می کشد.
با این وجود، به دلیل نیاز به تزریق مکرر در فواصل کوتاه، هزینه آن زیاد است و بیماران ترجیح می دهند از ژل های غلیظ بیشتری استفاده کنند تا مقرون به صرفه تر باشد. به یاد داشته باشید که باید از تزریق مقدار زیادی ژل به لب خودداری کنید.
هرچه حجم ژل بیشتر تزریق شود، احتمال دیدن زبری و توده های لب بعد از تزریق بیشتر خواهد بود. اگر لب های بسیار نازکی دارید، می توان حجم کمتری از ژل را به لب افراد نسبت به افراد معمولی تزریق کرد تا از ایجاد زبری و برآمدگی جلوگیری کند.

تزریق چربی

در این روش چربی بخشی از بدن برداشته می شود و به لب ها تزریق می شود تا لب ها بزرگتر شوند. از آنجا که چربی از یک بافت بدن است، خطر عفونت پس از تزریق بسیار کم است. اما مدت زیادی پس از تزریق چربی تورم باقی مانده است و فرم دهی لب ها با این روش نمی تواند مانند تزریق ژل به خوبی انجام شود. اگرچه برخی از افراد ادعا می كنند كه تزریق چربی اثر موقتی دارد، اما چنین نیست و اثر دائمی دارد. ماندگاری تأثیر تزریق چربی تا حد زیادی به روش تزریق و مهارت پزشک بستگی دارد.

تزریق چربی
تزریق چربی
جراحی زیبایی لب
جراحی زیبایی لب

جراحی لب

روش های بی شماری برای افزایش لب وجود دارد. روش جراحی ماندگاری دائمی دارد و برای کسانی که لب های بسیار نازکی دارند، بهترین انتخاب است. تزریق مقدار زیادی ژل در لب های بسیار نازک با عوارض زیادی همراه است و بیمار راضی نمی کند، در حالی که این لب ها با روش جراحی به خوبی مشخص شده اند و می توان تغییر شکل مطلوب در آنها ایجاد کرد.

انواع مختلف ژل لب

افزایش لب یک عمل زیبایی است که می تواند لب های برجسته تری به شما بدهد. این روزها، یک پرکننده پوستی تزریقی متداول ترین روش افزایش لب است. انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد که می توانند به لب و اطراف دهان تزریق شوند. اما متداول ترین مواد پرکننده امروزه محصولاتی هستند که حاوی موادی مشابه اسید هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می شود. به افزایش حجم لب ها کمک می کند. به این نوع پرکننده های پوستی گاهی اوقات “پرکننده های اسید هیالورونیک” گفته می شود. کلاژن که روزی رایجترین ماده پرکننده پوستی بود، امروزه کمتر استفاده می شود. گزینه های جدید ایمن تر هستند و اثرات آن طولانی تر است. تزریق چربی و کاشت از دیگر روش های پر شدن لب است. اما امروزه از آنها چندان استفاده نمی شود زیرا نتایج متفاوت است و خطر عوارض جانبی بیشتر است.


برخی از برندهای ژل لب

طبق تحقیقات انجام شده بهترین ژل لب، فیلرهایی هستند که بر پایه هیالورونیک اسید هستند. در حال حاضر اسید هیالورونیک یکی از رایج ترین نوع فیلرهایی است که برای حجیم کردن لب و بهتر کردن ظاهر لب و جوانسازی صورت استفاده می شود.برای اطلاع در خصوص بهترین دکتر کاشت ابرو بخوانید.

هیالورونیک اسید ماده ای شبیه به ژل است که از باکتری ها تولید می شود. نحوه عملکرد آن بدین شکل است که باکتری ها با چسبیدن به آب درون پوست باعث حجیم شدن لب ها می شود. سرعت جذب این فیلرها بسیار کند است به همین دلیل می توان با توجه به میزان و حجم لب ها مقدار مناسب و ایده آل را برای فرد تزریق کرد.

 ژل پرفکتا

این نوع ژل یکی از فیلرهای پوستی از جنس هیالورونیک اسید است که کشور سازنده آن فرانسه می باشد. از این نوع ژل برای از بین بردن چین و چروک های صورت، کانتورینگ صورت و ترمیم حجم استفاده می شود و نتایج آن به سرعت قابل مشاهده است.

ژل پرفکتا
ژل پرفکتا
ژل ژوویدرم
ژل ژوویدرم

ژل ژوویدرم

یکی از برندهایی که از آن به عنوان فیلر با کیفیت و خوب برای لب نام برده می شود، ژل ژوویدرم است. ژوویدرم در واقع استاندارد طلایی فیلرهای لب مدرن را دارا می باشد. همچنین از آن به عنوان امن ترین فیلرهای لب یاد می کنند.ماده اصلی این نوع ژل هیالورونیک اسید است و توسط سازمان غذا و دارو به تایید رسیده است. از این نوع ژل برای درمان خط و خطوط ریز در چهره و چین و چروک ها استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای ژل ژوویدرم، از بین بردن زخم ها، مخفی کردن جای جوش، سفت کردن پوست و افتاده و همچنین لیفتینگ گونه ها می باشد. از فیلرهای ژوویدرم برای تغییر شکل بینی و درمان مشکلات پزشکی مثل لیپودایستروفی هم استفاده می شود. از مزیت های ژل ژوویدرم می توان به ظاهر طبیعی و نتایج درخشان و جذاب آن اشاره کرد.

ژل آلیاکسین

این نوع ژل قابل جذب بوده و برای حجم دهی بعضی از اجزای صورت از جمله لب، گونه و چانه استفاده می شود. از دیگر کاربردهای این ژل می توان به پر کردن چین و چروک های متوسط و عمیق و همچنین برای محو کردن گودی و تیرگی زیر چشم استفاده می شود.

جزء اصلی ژل آلیاکسین اسید هیالورونیک است و با پوست سازگار است و منشا غیر حیوانی دارد و با تخمیر باکتری بوجود می آید.

ژل آلیاکسین
ژل آلیاکسین
ژل تئوسیال
ژل تئوسیال

ژل تئوسیال

این نوع ژل از دیگر فیلرهای مبتنی بر اسید هیالورونیک می باشد. نام دیگر این ژل Teosyal Kiss است. از این ژل برای افزایش حجم لب، حالت دادن لب و افزایش آب درون لب ها و درمان چین و چروک ها استفاده می شود.

ماندگاری آن نسبت به دیگر فیلرها بیشتر است. طبق تجربیات متخصصان، این نوع ژل حسب بهتر و راحت تری به فرد می دهد.

برای جلوگیری از ایجاد آلرژی و حساسیت در ترکیب این فیلر از اندوتوکسین باکتریایی استفاده می شود تا میزان سطوح پروتئینی را کاهش دهد.

ژل نورامیس

این ژل بر پایه اسید هیالورونیک است و برای حجیم کردن لب، زاویه سازی چانه، کاهش چین و چروک متوسط صورت، برطرف کردن خطوط عمیق پوست و برجسته کردن استخوان گونه استفاده می شود.طراحی این ژل به گونه ای است که به لایه میانی یا لایه های عمیق پوست تزریق می شود تا به سرعت از میزان چین و چروک و خطوط روی صورت کاسته شود.

ژل نورامیس بعد از تزریق هیچ گونه عارضه ای ندارد. این ژل بعد از تزریق ماننده یک مرطوب کننده عمل کرده و پوست را لطیف و نرم نگه می دارد و تا چندین ماه به جوانسازی پوست کمکم می کند.

ژل نورامیس
ژل نورامیس
ژل رستیلن
ژل رستیلن

ژل رستیلن

این فیلر از جمله فیلرهایی هست که برای تزریقات زیبایی استفاده می شود و بر پایه اسید هیالورونیک ساخته شده است. کاربردهای آن عبارتند از شکل دهی به لب ها و درمان چین و چروک می باشد.

ماندگاری این ژل حدود 6 ماه است. مزیت این نوع ژل این است که اگر پس از تزریق از از تاثیر آن در زیبایی صورت خود راضی نبودید، می توان با تزریق آنزیم خاصی موارد تزریق شده را از بین برد و ظاهر طبیعی فرد بعد از گذشت یک تا دو روز باز خواهد گشت.

نکات مهمی که پیش از تزریق ژل لب باید بدانیم!!

صحبت های دکتر فرشته جلالپور در خصوص تزریق ژل لب

موارد استفاده از پرکننده های اسید هیالورونیک

پرکننده های اسید هیالورونیک با افزودن موارد زیر می توانند ظاهر لب های شما را بهبود بخشند.

 • شکل
 • ساختار
 • جلد

ماندگاری تزریق معمولاً حدود شش ماه طول می کشد. پس از آن تزریق های بیشتری برای حفظ حجم لب های شما لازم است.

چندین ماده پرکننده اسید هیالورونیک در بازار وجود دارد. همه این محصولات به همان روش تزریق می شوند و نتایج مشابهی را به شما می دهند. و برخی حاوی لیدوکائین، بی حس کننده موضعی است.

انواع مدل های تزریق ژل لب

این روزها ژل لب به مدل های مختلفی تزریق می شود؛ که هر کدام از آن ها با توجه به سلیقه بیمار و فرم و تناسبات صورت وی متفاوت خواهد بود. از جمله مشهورترین مدل های تزریق ژل لب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تزریق ژل لب مدل عروسکی

یکی از روش های تزریق ژل لب که اغلب از سوی مدل ها و یا افرادی که تمایل به داشتن چهر خاص دارند، مورد استقبال قرار می گیرد، تزریق ژل لب به صورت عروسکی و یا شیوه باربی است. در این شیوه قوس لب بالا به شکل هفتی در می آید و شکل بالای لب تقویت باید شود. لب پاییی نیز حالتی پرحجم ولی کوچک باید داشته باشد. گاهی برای عروسکی شدن فرم لب علاوه بر تزریق ژل ممکن است به عمل های جراحی کوچکی نیز نیاز پیدا شود.

تزریق ژل مدل عروسکی
تزریق ژل لب مدل فانتزی

تزریق ژل لب مدل روسی

در این شیوه، تزریق ژل در ناحیه خط بالایی لب ها و گوشه های آن انجام می پذیرد و قوس های بالایی لب تا حدودی فرم مثلثی پیدا خواهند کرد. این حالت به صورت متداول تحت عنوان تزریق ژل لب روسی شناخته می شود.

.

تزریق ژل لب مدل روسی
مدل روسی ژل لب

تزریق ژل لب مدل طبیعی

در این شیوه حجیم کردن لب ها با هدف ایجاد فرمی طبیعی در آن ها صورت می پذیرد و پس از تزریق ژل، لب ها حالتی غیرمعمول و خیلی متفاوت از فرم قبلی را پیدا نخواهند کرد. تاثیر تزریق ژل به حالت طبیعی بر روی زیبایی تاثیری بسیار مطلوب دارد و برای افرادی که خواهان داشتن چهره ای متناسب و جذاب هستند روشی بسیار ایده آل می باشد.

تزریق ژل لب مدل طبیعی
تزریق ژل لب مدل طبیعی

تزریق ژل لب مدل گرد

یکی از مزایایی تزریق ژل لب به صورت گرد آن است که چین و چروک های اطراف لب از بین می رود و ظاهری نرم و صاف در اطراف لب ها ایجاد می شود. تکنیک تزریق ژل لب به صورت گرد به این صورت است که لب بالا بسیار پرحجم می شود و قوس هفتی آن ملایم تر خواهد شد.

تزریق ژل لب مدل گرد
تزریق ژل لب مدل گرد

تزریق ژل لب مدل قلوه ای

مدل قلوه ای یا حجیم زمانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت که میزان ژلی که به لب ها تزریق می شود به صورت یکنواخت در تمامی قسمت های لب تزریق شود. نکته مهمی که در مورد تزریق ژل لب به صورت قلوه ای وجود دارد آن است که میزان برجستگی آن نباید بیش از حد شده و موجب بر هم خوردن تناسب اندازه های لب با سایر اجزای صورت نباید شود.

تزریق ژل لب مدل قلوه ای
تزریق ژل لب مدل قلوه ای

تفاوت ژل دائمی با موقت

مهم ترین تفاوت ژل دائمی با ژل موقت مواد تشکیل دهنده آن ها است. در ساختار ژل های موقت موادی بکار گرفته شده است که بالاترین سازگاری را بدن افراد دارند. بنابراین در مدت زمان کمتری این مواد با بافت بدن یکی می شوند. اما بالعکس مواد سازنده ژل های دائمی در مدت زمان طولانی تری جذب بدن می شوند زیرا سازگاری کمتر و بافت مقاوم تری دارند.

علیرغم این که ژل های دائمی طرفداران بیشتری دارند اما ژل های موقت خطرات کمتری در پی دارند و ماده بهتری برای تزریق در بافت لب محسوب می شوند. بنابراین بهتر است که در ابتدا با یکی از بهترین متخصصین در این زمینه مشورت کرده تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

تفاوت هایی که میان ژل های دائمی و موقت وجود دارد از این قرار هستند:

ژل موقت

در ژل موقت شما نیازمند هستید که در فواصل زمانی مشخصی برای تزریق مجدد ژل اقدام کنید. اما در صورت تزریق ژل دائمی میزان ماندگاری آنها بلند مدت است و تا مدت طولانی می توانید از نتایج تزریق ژل لب بهره مند شوید. اما بین این دو نوع ژل ( دائمی و موقت ) تفاوت های کمی و کیفی وجود دارد.

ژل های موقت در کوتاه ترین زمان جذب بدن و بافت لب ها می شوند بنابراین بعد از چند ماه هیچ اثری از آن ها وجود نخواهد داشت. بنابراین با عارضه و خطر کمتری همراه هستند.

ژل دائمی

ژل های دائمی از سوی سازمان و غذا و دارو آمریکا مورد تایید نیستند و دارای عوارضی هستند.

ژل های دائمی تا مدت 4 سال دوام و پایداری دارند و در صورت بروز مشکل افراد مدت زمان بیشتر را درگیر عارضه های ناشی از ژل های دائمی خواهند بود.

هزینه تزریق ژل لب دائمی

پیشنهاد می شود به طور کلی تا جایی که امکان دارد از ژل های دائمی استفاده نکنید. چرا که ساز و کار ژل های دائمی به این صورت است که جذب پوست می شوند، در صورتی که از فرم آن ناراضی باشید و یا آن که به تناسب زمانه سلیقه مردم در سال های آتی به سمتی برود که دیگر لب های حجیم مورد پسند نباشد، دیگر جایی برای پشیمانی از تزریق ژل لب دائمی باقی نمی ماند؛ چرا که ژل های دائمی به سختی از بین می روند و نواحی که در آن ژل تزریق شده است در صورت تخلیه ژل به حالت سابق بازنخواهند گشت.

از سوی دیگر هزینه تزریق ژل های لب دائمی بسیار سنگین تر از ژل های معمولی است. یکی از مزیت های ژل های موقت نسبت به ژل های دائمی آن است که در صورت نارضایتی بیمار از فرم حاصل شده در لب هایش پس از تزریق با کمک آنزیم و محلول های خاص به راحتی به شکل سابق باز خواهند گشت.

عوارض احتمالی تزریق ژل لب

در قاره اروپا لقبی خاص به تزریق ژل لب داده اند: «درمان به وقت نهار» معنی این عبارت آن است که عمل تزریق ژل لب به حدی سبک و کم عارضه است که شما می توانید در زمان استراحت و صرف نهار محل کارتان را ترک نمایید، ژل لب تان را تزریق نمایید و بلافاصله به محل کارتان باز گردید.

هدف از بیان این عبارت اشاره به عوارض کم و سریع بودن فرآیند انجام تزریق ژل لب است. البته اگر تزریق ژل لب توسط یهترین دکتر تزریق ژل و با استفاده از مواد استاندارد و تضمین شده انجام بپذیرد, جای نگرانی وجود ندارد. اما اگر تزریق ژل لب توسط پزشک یا فردی انجام پذیرد که مهارت کافی را در این زمینه ندارد و یا آنکه از موادی استفاده کند که کیفیت لازم را ندارند می تواند خطراتی را نیز در پی داشته باشد.

مثلا آن که باعث انسداد عروقی لب ها شود. در این حالت خون به بافت های لب نمی رسد و موجب مرگ بخشی از بافت های لب خواهد شد.

با تزریق بوتاکس به لب می توان تغیرات مثبتی را جهت بهبود فرم لب ها ایجاد کرد توصیه می شود مقاله تزریق بوتاکس لب را بخوانید.

بعد از انجام تمامی اعمال مختلف زیبایی از جمله تزریق ژل لب با عارضه هایی مواجه خواهید بود که کاملاً طبیعی هستند و در کوتاه ترین زمان پس از انجام تزریق ژل بهبودی را شاهد هستید. از جمله این عوارض طبیعی و موقت:

خون مردگیبعد از این که تزریق انجام می شود میزان خونرسانی در بخش عروق لب ها افزایش می یابد در نتیجه با عارضه خون مردگی روبر هستیم. برای کاهش میزان خون مردگی می توان از کمپرس های سرد استفاده کرد.
به علاوه این که ترک مصرف قرص های ضد انعقاد خون نیز در کاهش میزان خون مردگی نقش بسیار اثر گذاری دارند.
درد خفیف و مختصرطبیعی است که بعد از رفع تاثیر دارو های بی حس کننده به دلیل ورود سوزن های مخصوص تزریق ژل لب، درد های مختصری بروز می کنند که موقتی هستند.
کبودیمیزان کبودی در افراد مخلتف متفاوت می باشد زیرا که مصرف سیگار و استفاده از دارو هایی آسپرین در کاهش و افزایش میزان کبودی تاثیر دارد.
تورم 
قرمز شدن 
غیر عادی بودن فرم لب هابعد از گذشت چند روز فرم طبیعی لب ظاهر می شود و نتیجه نهایی به مرور حاصل می گردد.

آمادگی های قبل از تزریق ژل لب

انجام برخی از اقدامات تا چند روز پیش از تزریق ژل لب می تواند به موفقیت روند تزریق ژل به لب کمک کند. مثل:

 • مصرف برخی از داروها چند روز قبل و همچنین پس از تزریق ژل به لب ممنوع است مثل: ناپروکسن، ویتامین ای، انواع قرص های ضد انعقاد خون، آسپرین، ژلوفن، امگا3، دی پیریدامول.
 • حتما در خصوص انتظارات و توقعات خودتان در خصوص نتیجه تزریق ژل لب با پزشک تان صحبت کنید.
 • روز تزریق ژل لب آرایش نداشته باشید و صورت تان کاملاً تمیز باشد.
 • به مقدار کافی آب بخورید
 • در صورتی که تجربه تبخال دارید آن را با پزشک تان در میان بگذارید
 • برای پیشگیری از بروز عفونت قبل از تزریق و چند روز بعد از تزریق ژل لب از کپسول سفالکسین استفاده کنید.
 • انجام برخی از آزمایشات پیش از تزریق ژل لب گاهاً لازم است. مثل: آزمایش قند، آزمایش کبد و آزمایش بارداری.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

بعد از انجام تزریق ژل لب موارد زیر باید رعایت شود:

 • تا زمانی که بی حسی ناحیه لب از بین نرفته است از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید. زیرا که پیش از تزریق ژل به لب از مواد بی حس کننده استفاده می کنند. این ماده تا یک ساعت یا بیشتر موجب بی حسی لب ها می گردد به همین دلیل احتمال اینکه در این مدت زمان افراد متوجه گاز گرفتگی لب خود نشوند وجود داد. گازگرفتگی تا حد زیادی می تواند اثر منفی در نتیجه روند تزریق ژل لب داشته باشد.
 • در روز اول پس از تزریق ژل لب توصیه می شود که در محل گرم قرار نگیرد.
 • انجام ورزش های سنگین در روز اول بهتر است که انجام نشود.
 • در روز اول از نوشیدن الکل بپرهیزید زیرا که موجب افزایش میزان کبودی و تورم و التهاب خواهد شد
مراقبت های بعد از تزریق ژل لب
مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

توصیه های مهم درباره تزریق ژل لب

مهم ترین نکاتی که باید پیش از انجام تزریق ژل لب در نظر داشته باشید توصیه های زیر هستند:

 • اگر علاقه دارید که تزریق ژل داشته باشید حتما پیش از انجام، تحقیقات لازم را در خصوص این عمل زیبایی داشته باشید تا با آگاهی کامل نسبت به روند انجام آن و عوارض احتمالی آن در خصوص انجام یا عدم انجام آن تصمیم نهایی را اتخاذ کنید.
 • قبل از تزریق حتما باید بخش های مختلف لب مورد بررسی قرار گیرد تا اختلال عملکردی در بخش بافت لب ها وجود نداشته باشد.
 • انتخاب فرم تزریق ژل لب باید با چهره طبیعی افراد متناسب باشد. بنابراین پزشک باید بخش های مختلف لب را بررسی کند تا بهترین تصمیم را در خصوص بهترین متد تزریق ژل لب بگیرد.
 • توصیه می شود که حتما پیشنهادات و نیز توصیه های پزشک تان را گوش فرا دهید. زیرا که متخصصین زیبایی با توجه به تجربه و دانش زیبایی شناختی که دارند می توانند راهنمایی های تخصصی را به شما ارائه کنند.
تزریق نامناسب ژل لب
تزریق نامناسب ژل لب

موارد منع تزریق ژل لب

برخی از افراد نباید برای تزریق ژل لب اقدام کنند زیرا که شرایط آن ها ممکن است موجب بروز خطر و پیامد منفی باشد. مثل:

 • زنان باردار
 • زنان شیرده
 • افرادی با اختلالات سیستم ایمنی روبرو هستند
 • افرادی که آسم دارند
 • افرادی که آلرژی و حساسیت های شدید دارند
 • افرادی که به دلیل ابتلا به بیماری های قلب و عروقی تحت درمان هستند

ویدئو های مربوط به تزریق ژل لب دکتر جلالپور را در این قسمت مشاهده کنید.

ماندگاری ژل لب

میزان ماندگار ژل لب و دوام آوردن آن به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه این یادداشت به تبیین آن ها خواهیم پرداخت. همان طور که در سطور بالا توضیح داده شد، ژل های لب انواع مختلف دارند، و با توجه به نوع و جنس آن ها میزان ماندگاری شان متفاوت خواهد بود. مثلا ژل هایی که از جنس اسید هیالورونیک هستند معمولا بین شش الی نه ماه دوام خواهن آورد.

ژل هایی که با نام نیمه دائمی تزریق می شوند نزدیک به دو سال دوام خواهند آورد. ژل هایی که تحت عنوان ژل دائمی تزریق می شوند دوام بسیار طولانی تری خواهند داشت. یکی دیگر از عواملی که بر میزان ماندگاری ژل های تزریقی لب اثر خواهد گذاشت برند ژلی است که تزریق شده است. برخی از شرکت ها ژل هایی را برای تزریق تولید می کنند که از فرمولاسیون قوی تر و بهتری برخوردار هستند به نحوی که بر میزان ماندگاری ژل لب خواهند افزود.

حجم ژل تزریق شده به لب نیز می تواند دوام ژل را افزایش دهد. هر چه حجم دهی بیشتری صورت گرفته باشد ماندگاری ژل نیز بیشتر خواهد بود. ساز و کار و یا شرایط فیزیولوژیکی بدن شما نیز از جمله دیگر مسائلی است که بر میزان ماندگار ژلی که در لب های شما تزریق شده است موثر است. به عنوان مثال، بدن برخی از افراد اسید هیالورونیک را سریع تر جذب می کند . برخی دیرتر؛ افرادی که جذب بدن شان سریع باشد، ماندگاری ژل لب شان کمتر خواهد بود.

به طور کلی می توان گفت:

 • برخی از ژل ها مدت زمانی بین 6 الی 12 ماه دوام و ماندگاری دارند.
 • اثر برخی از ژل ها تا دو سال پایدار است و بعد از آن از بین می رود.
 • دسته سوم از ژل ها نیز دائمی هستند که این نوع از ژل ها از سوی سازمان غذا و دارو دارای تاییدیه نیست. بنابراین بهتر است که این نوع ژل ها تزریق نشود. نهایت مدت زمانی که این ژل ها در حجم دهی و فرم دهی لب ها نقش دارند 4 سال است.

هزینه تزریق ژل لب

هزینه تزریق ژل لب، یک عدد ثابت نیست و با توجه به پارامترها و فاکتورهای مختلف میزان آن متفاوت خواهد بود.عواملی مانند جنس و برند ژلی که تزریق می شود، دستمزد پزشکی که عمل تزریق ژل را انجام می دهد، کلینیک و موقعیت جغرافیایی که تزریق ژل لب در آن اتفاق می افتد، همگی بر میزان هزینه تزریق ژل لب موثر خواهند بود.

البته حجم ژل تزریقی نیز بر میزان هزینه ها، تاثیرگذار است. قیمت هر سی سی ژل در کلینیک های مختلف با توجه به کیفیت آن می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی می توان گفت هزینه تزریق ژل لب در افراد مختلف متفاوت است. در واقع معیارهایی که برای کاهش یا افزایش میزان هزینه ها لحاظ می گردد موارد زیر است:

 • مارک و برند ماده تزریقی در لب
 • میزان تزریق ژل لب
 • تخصص و مهارت پزشک متخصص

بنابراین در ابتدا باید تحت معاینات و بررسی های لازم قرار گیرید تا هزینه تزریق ژل لب با توجه به وضعیت لب ها، میزان ژل مورد نیاز برای لب ها و نیز برند ژل ها تعیین گردد.

یک پزشک حاذق هیچ گاه سلامتی فرد مراجعه کننده و زیبایی وی را به خاطر دریافت پول بیشتر به خطر نخواهد انداخت. بهتر است افرادی که قصد تزریق ژل لب را دارند پیش از انجام این کار، به توصیه های پزشک در مورد میزان ژلی به که لب های شان قرار است تزریق شود، اعتماد کنند. چرا که پزشک با توجه به تجربه ای که دارد در اغلب موارد حدس درست تری از نتیجه نهایی تزریق ژل لب شما خواهد داشت. از سوی دیگر زیبایی لب ها صرفا وابسته به حجیم بودن آن ها نیست، بلکه تا حدود  زیادی به تناسب داشتن آن با سایر اجزای صورت بستگی دارد. بنابراین میزان ژلی که باید به لب ها تزریق شود با توجه به فرم لب ها و اندازه های صورت هر فرد متفاوت است.

در انتها می توانید سوالات خود را از دکتر فرشته جلال پور پوست، مو و زیبایی در بخش نظرات بپرسید. برای اطلاعات بیشتر به پیج اینستاگرام

دکتر جلال پور مراجعه نمایید.

شماره تماس
اگر سوالی دارید در این قسمت بپرسید…
با موفقیت ارسال شد
اطلاعات تماس شما ارسال نشد. لطفا دوباره تلاش کنید.

شماره تماس خود را در این قسمت وارد کنید تا مراقبت های قبل و بعد از تزریقات زیبایی برای شما ارسال شود .همچنین می توانید از جشنواره ها و تخفیف های دکتر فرشته جلالپور نیز مطلع شوید.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
تزریق فیلر به چانه
تزریق فیلر به چانه

 احتمالاً در مورد پرکننده های پوستی، درمان حجم دهنده محبوبی که برای تزریق لب، فرم دادن به صورت و صاف کردن چین و چروک...

تزریق چربی به پوست
تزریق چربی به پوست

با این که بسیاری از مردم بر این باورند که افتادگی پوست و ظاهر شدن چین های پوستی، دلیل پزشکی دارد، اما ما به شما می گوییم که...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

4 دیدگاه ها
 1. سمیرا

  ماندگاری ژل لب چقدره؟

  پاسخ
  • دکتر فرشته جلالپور

   با توجه به سیستم بدن، پوست و برندهای مورد استفاده در هر فردی متفاوت است

   پاسخ
 2. افشین

  مطلب کامل و جامعی بود ممنون

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.