(۰۲۱) ۲۲۹۸۸۷۶۸ - ۲۲۹۳۷۷۵۲
تهران، میدان هروی، خیابان وفا منش، نبش مکران شمالی، ساختمان ایران زمین، واحد۵۰۲
دکتر فرشته جلالپور / فیلر / عوارض تزریق فیلر لب چیست؟ | 9 معایب
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

عوارض تزریق فیلر لب چیست؟ | 9 معایب

در گذشته یکی از تزریقاتی که موجب خون رسانی به سلول های مرده پوست شده است و بسیار زیاد مورد استقبال قرار گرفته است، تزریق فیلر است. تزریق فیلر به جوان شدن پوست کمک زیادی خواهد کرد. فیلرها، نوعی داروی زیبایی با کمترین مقدار تهاجم می باشند که به بزرگ شدن، تغییر شکل لب و پر نمودن چین و چروک های روی پوست کمک بسیاری خواهند کرد.

عوارض تزریق فیلر صورت

لب، گردن و دست ها از قسمت هایی می باشند که تزریق فیلر در آنها صورت می گیرد. از مهم ترین نتایج تزریق فیلر می شود به بیشتر شدن زیبایی ظاهری اشاره نمود. تزریق فیلر لب نیز همچون سایر فعالیت های زیبایی دارای یک گروه عوارض هستند. البته باید این موضوع را بدانید که عواملی همچون التهاب و کبودی در چند روز اول بعد از تزریق کاملا طبیعی می باشد و جزو عوارض محسوب نخواهد شد. این عوارض معمولا در افراد مختلف به روش های متفاوتی اتفاق می افتد. بنابراین با ما همراه باشید تا در مورد عوارض فیلر لب بطور کامل اطلاعات لازم را کسب کنید.

فهرست محتوا

عوارض تزریق فیلر لب

شما زییاجو عزیز باید توجه داشته باشید که تمامی عوارض تزریق فیلر لب احتمالی می باشند و نمی‌شود گفت برای هر کسی که این روش را انجام می دهد، پیش خواهد آمد. بعضی وقت‌ها برای تزریق از فیلر‌هایی استفاده خواهند کرد که منبع غیرانسانی دارند. بعنوان نمونه می‌توان به فیلری اشاره کرد که از کلاژن گاو تولید شده است؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود برای پیشگیری از بوجود آوردن حساسیت پس از تزریق فیلر لب، حتما مقداری از این فیلر بر روی بدن مراجعه کننده باید آزمایش شود. متخصص با انجام این کار مطمئن خواهد شد که فرد به کلاژن گاو آلرژی دارد یا نه! اگر بعد از تست، جواب خوبی دریافت کردید، پزشک خواهد توانست از فیلر برای هر ناحیه‌ای که صلاح می داند، استفاده نماید.

عفونتجوش بعد از تزریق فیلر
خونریزی، التهاب و کبودیعدم تقارن
از بین رفتن بافت پوستجابجایی فیلر در لب
قرمزی پوست، حساسیت یا آلرژیتورم پوستی

عفونت

از عوارض تزریق فیلر لب می‌شود به عفونت قسمتی که تزریق فیلر لب گرفته است اشاره نمود. در موارد زیادی پیش آمده که فرد تزریق فیلر داشته و پس از آن هیچ مشکلی برای او پیش نیامده است؛ اما بعد از گذشت مدت زمانی، محل تزریق فیلر با عفونت مواجه خواهد شد که بعضی وقت ها مقدار عفونت به اندازه ای افزایش می یابد که فرد به عمل نیاز پیدا خواهد کرد تا عفونت بوجود آمده بیرون بیاید.

جوش بعد از تزریق فیلر

بعضی وقت ها شما بعد از تزریق فیلر، دور قسمتی که تزریق فیلر انجام شده،  جوش‌های ریز و بزرگی را خواهید دید. شما می‌توانید در مورد این موضوع با پزشک خود صحبت نمایید و با پیشنهاد او از محلول و کرم‌های مناسب برای رفع کردن این موضوع استفاده نمایید.

عدم تقارن

نا متقارنی و هماهنگ نبودن در این بخش، مورد دیگری محسوب می شود که می‌توان آن را از عوارض تزریق فیلر لب(Side effects of filler injection) حساب کرد. این مورد در بسیاری از مواقع و در شرایط مختلفی برای مراجعه کنندگان اتفاق می‌افتد و موضوع آن را می‌توان بی توجهی متخصص مربوطه را در زمان تزریق در نظر گرفت.

خونریزی، التهاب و کبودی

از مشخص ترین عوارض تزریق فیلر چانه و فیلر لب هم می‌شود به مواردی مثل خونریزی، کبودی و التهاب اشاره نمود که این عوارض ها خیلی عجیب و دور از انتظار نمی باشند و نباید نگرانی در مورد آن‌ها داشته باشید؛ زیرا بعد از گذشت زمانی مثل 1 الی 2 هفته به طور کامل رفع می‌شوند.

جابجایی فیلر در لب

عوارض تزریق فیلر صورت

یکی از عوارض تزریق فیلر لب که می‌تواند نسبت به سایر عوارض، مشکلات زیادتری را پیش آورد، جابه‌جا شدن فیلر از قسمتی به قسمت دیگر می باشد. این موضوع بعضی وقت ها باعث می‌شود که بعضی از قسمت ها فلج شوند و مشکلات زیادی را هم به همراه داشته باشند. البته باید ذکر کرد که این عیب هم بعد از مدتی رفع خواهد شد و جای هیچ نگرانی خاصی وجود نخواهد داشت؛ اما در هر صورت مناسب است در مواجه با این مشکل، موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید تا پروسه درمان و بهبودی هر چه سریع تر آغاز شود تا نتیجه خوبی کسب کنید.

از بین رفتن بافت پوست

بعضی وقت ها پوست لب کسانی که تزریق فیلر لب انجام داده اند، از بین می رود؛ البته علاوه بر بافت لب، می شود به بافت‌های تزریق شده هم اشاره کرد. این مسئله می‌تواند علت های مختلفی داشته باشد که از این عوامل می‌شود به حساسیت پوست یا کیفیت نداشتن فیلر مورد استفاده برای تزریق اشاره نمود.

تورم پوستی

سایر عوارض احتمالی که ممکن است برای فرد اتفاق بی افتد، بوجود آمدن تورم پوستی بافت‌های تزریقی می باشد. در صورتی که شما بر روی نواحی که تزریق فیلر انجام شده، تورم زیادی همچون تاول‌های ریز و درشت را مشاهده می کنید. لازم است توجه داشته باشید که توجه نداشتن به این مسئله، موجب عفونت پس از تزریق ژل خواهد شد و می‌تواند مشکلات زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد. بنابراین مناسب تر می باشد در صورت روبرو شدن با چنین ایرادی، سریع تر شرایط را با پزشک خود در میان بگذارید تا در زمان کمی، مشکل رفع شود.

قرمزی پوست

قرمز شدن و قرمز موندن پوست برای تایمی، از سایر عوارض تزریق فیلر لب به شمار خواهد آمد. البته این عوارض هم زیاد عجیب و دور از انتظار نمی باشد و برای افراد زیادی پیش خواهد آمد. بهتر است در این مواقع با پزشک خود صحبت نمایید تا تحقیق های مورد نیاز انجام شود. این مسئله موجب می‌شود از اتفاق افتادن بسیاری از مشکلات پیشگیری شود.

حساسیت یا آلرژی

حساسیت پس از تزریق فیلر لب، عوارض دیگری به شمار می‌آید که ممکن است برای شما بعد از تزریق فیلر لب اتفاق بی افتد. آلرژی می‌تواند علت های متفاوتی داشته باشد که متداول ترین آن حساسیت به فیلر لب استفاده شده در تزریق دارد. از همین رو پشینهاد می‌شود از پزشک خود درخواست کنید که نخست فیلر را برای شما امتحان کند و اطمینان پیدا کند که بدن شما نسبت به این فیلر حساسیت زیادی نداشته و واکنش بخصوصی نشان نخواهد داد. این عوارض ها، بیشتر برای کسانی اتفاق خواهد افتاد که قسمتی از لب خود را فیلر زده باشند. تزریق فیلر فقط برای لب نمی باشد و تزریق آن به بعضی از بخش های بدن هم وجود خواهد داشت که می‌توان به سینه، باسن، واژن و … اشاره نمود. باید در نظر داشته باشید که تزریق برای هر کدام از نواحی، از عوارض و فوایدی برخوردار می باشد؛ البته کاربردهای اصلی این تزریق را می‌شود زیبایی در نظر داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماندگاری فیلر لب بر روی لینک کلیک نمایید.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
ماندگاری فیلر زیر چشم🤩
ماندگاری فیلر زیر چشم🤩

ماندگاری فیلر زیر چشم به طور معمول بین 6 تا 12 ماه است و به چندین عامل از جمله نوع فیلر استفاده شده، سرعت متابولیسم فرد و...

ماندگاری فیلر لب💖
ماندگاری فیلر لب💖

ماندگاری فیلر لب موضوعی است که برای کسانی که به دنبال زیبایی لب هستند بسیار مورد توجه است. به طور متوسط، پرکننده‌های لب...

ماندگاری فیلر صورت🥰
ماندگاری فیلر صورت🥰

ماندگاری فیلر صورت به عوامل مختلفی از جمله نوع پرکننده، ناحیه درمان، متابولیسم فردی و عادات سبک زندگی بستگی دارد. برخی از...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *