(۰۲۱) ۲۲۹۸۸۷۶۸ - ۲۲۹۳۷۷۵۲
تهران، میدان هروی، خیابان وفا منش، نبش مکران شمالی، ساختمان ایران زمین، واحد۵۰۲
دکتر فرشته جلالپور / تزریقات زیبایی / فیلر لب طبیعی و نچرال
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

فیلر لب طبیعی و نچرال

فیلر لب یک روش زیبایی‌شناسی غیرجراحی است که برای افزایش حجم و پرکردن لب‌ها استفاده می‌شود. این روش، با تزریق مواد فیلر به لبها، ظاهری پرتراکم تر به لب‌ها می‌بخشد. فیلرهای لب معمولاً شامل اسید هیالورونیک، کلاژن یا ژل‌های غیرقابل جذب می‌شوند که به طور طبیعی در بدن متابولیزم می‌شوند. با استفاده از فیلر لب، می‌توان شکل و ظاهر لب‌ها را به دلخواه تغییر داده و لب‌های باریک را به لب‌های پر و جذابی تبدیل کرد. این فرآیند غیرجراحی، به طور معمول توسط پزشکان پوست در حوزه زیبایی انجام می‌شود و معمولاً نیاز به زمان کوتاهی برای بازیابی دارد. در این مقاله، همه چیزهایی را که باید در مورد پرکننده‌های لب بدانید، از درک روش تا بررسی مزایا و رسیدگی به نگرانی‌های رایج، بررسی خواهیم کرد.

فیلر لب

فهرست محتوا

فیلر لب چیست؟

پرکننده های لب که به عنوان تزریق لب یا بزرگ کردن لب نیز شناخته می شوند، شامل تزریق پرکننده های پوستی به لب ها برای افزایش اندازه، شکل و ظاهر کلی لب ها هستند. این پرکننده‌ها معمولاً از اسید هیالورونیک ساخته می‌شوند، ماده‌ای که به طور طبیعی در بدن یافت می‌شود و به حفظ رطوبت و حجم پوست کمک می‌کند. فیلرهای اسید هیالورونیک به دلیل سازگاری با بدن و توانایی ایجاد نتایجی با ظاهر طبیعی برای بزرگ کردن لب ترجیح داده می شوند.

مزایای استفاده از فیلر لب

انتخاب پرکننده های لب برای تقویت لب ها فواید زیادی دارد:

1. لب های پرتر: فیلرهای لب میتوانند به لب های نازک یا به طور طبیعی کوچک حجم دهند و به ایجاد ظاهری حجیم تر و مشخص تر کمک کنند.

2. تقارن بهبود یافته: از پرکننده های لب نیز می توان برای اصلاح عدم تقارن و بی نظمی در شکل لب استفاده کرد و در نتیجه ظاهری متعادل و هماهنگ تر ایجاد کرد.

3. ظاهر جوان: با افزایش سن، حجم و وضوح لب های ما کاهش می یابد. پرکننده‌های لب می‌توانند با پر کردن حجم از دست رفته و صاف کردن خطوط و چین و چروک‌های اطراف دهان، ظاهری جوان‌تر به شما بازگردانند.

4. نتایج قابل تنظیم: پرکننده های لب یک رویکرد قابل تنظیم برای افزایش لب ارائه می دهند و به بیماران این امکان را می دهد تا به سطح دلخواه خود از پری و شکل و در عین حال حفظ ظاهر طبیعی خود دست یابند.

5. حداقل زمان استراحت: برخلاف روش های جراحی، تزریق فیلر لب به حداقل زمان استراحت نیاز دارد و به بیماران این امکان را می دهد تا مدت کوتاهی پس از درمان به فعالیت های روزانه خود بازگردند.

فیلر لب

نیازها و خواسته های مراجعه کنندگان

از آنجایی که مدل ها و تکنیک های مختلفی مانند لب روسی، … وجود دارد، خواسته های مشتریان را می توان به دو دسته تقسیم کرد.

افراد جوان

مشتریان جوانی که به سادگی می خواهند خطوط طبیعی خود را بهبود بخشند و گاهی اوقات حجم لب های خود را افزایش دهند. اولین انتخاب درمان اگر می خواهید لب های خود را برجسته کنید، تزریق فیلر در اطراف لبه لب است.که به اصطلاح افزایش مرز vermilion border گفته می شود. بیشتر این کار فقط در لب بالا انجام می شود، البته لب پایین نیز قابل درمان است. این تقریباً همیشه اولین قدم در درمان لب است.

بعد از درمان، نوبت دوم را برای ارزیابی نتایج مرز vermilion می گیریم و در صورت لزوم می توانیم یک قدم جلوتر برویم. برای ایجاد یک بزرگ کردن لب طبیعی و جذاب، فیلر را به قسمت قرمز لب تزریق می کنیم. اثر این است که قسمت بزرگتری از لب شما نمایان می شود (کمی به سمت بیرون فر می شود) و این با لب های جذاب همراه است.

مشتریان سن بالا

با افزایش سن، لب‌ها به طور طبیعی نازک‌تر می‌شوند، کمان کوپید صاف می‌شود، گوشه‌های دهان شروع به چرخش به سمت پایین می‌کنند و خطوط عمودی ظاهر می‌شوند که از دهان به سمت خارج تابش می‌کنند. این چروک های عمودی بیشتر دلیل مراجعه به مطب زیبایی هستند.

نوع درمانی که شما نیاز دارید به طور کلی ترکیبی از تکنیک های توضیح داده شده در بالا و پر کردن مستقیم عمیق ترین خطوط عمودی است. اینکه چه ترکیبی نیاز دارید را می توانید با پزشک زیبایی خود در میان بگذارید.

00:28
truncate dir-rtl

تزریق فیلرلب برای زیباجوی عزیز

بهبودی بعد از تزریق فیلر لب

بعد از فیلر لب، تجربه بهبودی قابل توجه در لب‌ها قابل مشاهده است. در زیر تعدادی از بهبودی‌هایی که پس از فیلر لب رخ میدهد را بررسی می‌کنیم:

1. افزایش حجم و پر کردن لب‌ها: فیلر لب باعث افزایش حجم لب‌ها می‌شود و آن‌ها پرتراکم تر به نظر می‌رساند. 

2. تعریف خط لب‌ها: فیلر لب باعث تعریف دقیق‌تر خطوط لب می‌شود و لب‌ها را شکل‌پذیر تر و جذاب‌تر نمایش می‌دهد.

3. بهبود نسبت و توازن لب‌ها: در صورت وجود ناهمسانی و عدم توازن در اندازه و شکل لب‌ها، فیلر لب می‌تواند بهبودی قابل توجه در نسبت و توازن لب‌ها به دنبال داشته باشد.

4. اصلاح لب‌های ناپذیر و باریک: فیلر لب به لب‌های باریک کمک می‌کند و آن‌ها را به لب‌های پر و جذابی تبدیل می‌کند.

مهم است توجه داشته باشید که نتایج و بهبودی‌های بعد از فیلر لب ممکن است بین افراد متفاوت باشد و وابسته به ویژگی‌های فردی و تکنیک‌های استفاده شده باشد. 

نکات مراقبت پس از درمان

برای اطمینان از نتایج بهینه و به حداقل رساندن خطر عوارض، در اینجا چند نکته ضروری مراقبت های بعد از تزریق فیلر لب وجود دارد:

1. در 24 ساعت اول پس از درمان از لمس یا مالیدن لب های خود خودداری کنید.

2. در صورت نیاز از کمپرس یخ برای کاهش تورم و ناراحتی استفاده کنید.

3. در 24 تا 48 ساعت اول از ورزش های شدید و قرار گرفتن در معرض گرما یا آفتاب زیاد خودداری کنید.

4. هر دستورالعمل اضافی ارائه شده توسط پزشک خود را دنبال کنید، مانند اجتناب از برخی داروها یا مکمل ها.

آیا خطراتی وجود دارد؟

مردم اغلب در مورد انجام درمان پرکننده لب تردید دارند. برای مثال، داستان‌هایی در اخبار و اینترنت در مورد خطرات و خطرات پرکننده‌ها پخش می‌شود. اما نگران نباشید، این داستان ها در مورد فیلرهای دائمی هستند. پرکننده های دائمی می توانند خطراتی برای سلامتی شما داشته باشند. دکتر فرشته جلالپور به طور انحصاری با فیلرهای موقت مبتنی بر اسید هیالورونیک کار می کند. اینها کاملاً قابل اعتماد و برای سلامتی شما ایمن هستند. تورم، قرمزی یا حساسیت ممکن است تنها پس از درمان پرکننده لب ایجاد شود، اما این خود به خود ظرف چند روز ناپدید خواهد شد.

تزریق فیلر لب

نتیجه گیری

فیلر های لب راه حلی ایمن و موثر برای بهبود ظاهر لب های شما ارائه می دهند و نتایجی طبیعی با کمترین زمان استراحت ارائه می دهند. 

سوالات متداول

آیا بعد از تزریق باید لب هایم را ماساژ دهم؟

انژکتور به شما در مورد نحوه ماساژ لب‌ها و دفعات ماساژ دادن توصیه می‌کند. گاهی اوقات ممکن است از شما خواسته شود که به هیچ وجه آنها را ماساژ ندهید. بسیار مهم است که توصیه های تزریق کننده خود را دنبال کنید، زیرا آنها به طور خاص برای شما و درمان شما طراحی شده اند.

آیا من واجد شرایط تزریق فیلر لب هستم؟

تزریق فیلر لب برای موارد زیر مناسب نیست:
1. افرادی که حساسیت مفرط شناخته شده ای به هر یک از ترکیبات دارند
2. مادران باردار و یا شیرده
3. مراجعین زیر 18 سال
در طول مشاوره رایگان شما، پزشک معالج شما سابقه پزشکی و پوست شما را برای مناسب بودن برای درمان ارزیابی می کند.

ماندگاری فیلر لب چقدر است؟

مدت زمان فیلر لب بسته به نوع فیلر مورد استفاده و عوامل فردی متفاوت است. به طور کلی، فیلرهای مبتنی بر اسید هیالورونیک می توانند بین 6 تا 12 ماه قبل از اینکه بدن به تدریج فیلر را متابولیزه کند، دوام بیاورند. با این حال، نتایج فردی ممکن است متفاوت باشد.

آیا تزریق فیلر لب دردناک است؟

ناراحتی در هنگام تزریق فیلر لب معمولاً حداقل است. بسیاری از پرکننده های لب حاوی یک بی حس کننده موضعی به نام لیدوکائین هستند که به بی حس کردن ناحیه درمان و افزایش راحتی کمک می کند.

آیا پرکننده های لب می توانند طبیعی به نظر برسند؟

بله، اگر توسط یک پزشک پوست ماهر این تزریق انجام شود، طبیعی به نظر میرسد.

آیا پس از تزریق فیلر لب، دوره نقاهت وجود دارد؟

زمان استراحت پس از تزریق فیلر لب حداقل است. برخی از افراد ممکن است تورم، کبودی یا قرمزی موقتی را تجربه کنند که معمولاً در عرض چند روز از بین می‌رود. بسیاری از افراد می توانند بلافاصله پس از عمل به فعالیت های روزانه خود ادامه دهند.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
هزینه تزریق بوتاکس در سال 1403🥰
هزینه تزریق بوتاکس در سال 1403🥰

هزینه تزریق بوتاکس می‌تواند با توجه به چندین عامل از جمله موقعیت جغرافیایی، تخصص پزشک و وسعت ناحیه تحت درمان، متفاوت باشد....

فیلر بهتر است یا بوتاکس
فیلر بهتر است یا بوتاکس

فیلر بهتر است یا بوتاکس؟ در دنیای زیبایی غیرجراحی، دو روش محبوب یعنی فیلرهای پوستی و بوتاکس توجه زیادی را به خود جلب کرده...

فیلر خط خنده و مزایای تزریق آن
فیلر خط خنده و مزایای تزریق آن

فیلر خط خنده، یک ماده قابل تزریق است که برای پر کردن و صاف کردن خطوط عمیق و چین‌های طرفین بینی تا گوشه‌های دهان استفاده...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *