(۰۲۱) ۲۲۹۸۸۷۶۸ - ۲۲۹۳۷۷۵۲
تهران، میدان هروی، خیابان وفا منش، نبش مکران شمالی، ساختمان ایران زمین، واحد۵۰۲
دکتر فرشته جلالپور / تزریق چربی / ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟ | راه های افزایش آن
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟ | راه های افزایش آن

در تزریق چربی به پوست حجم از بین رفته بخش‌های مختلف صورت و بدن را برمی‌گردانند و ظاهری جوان و زیبا به چهره می‌بخشند. نتیجه تزریق چربی هم مثل سایر فیلرها، پرکردن، حجم و فرم دهی به اندام و صورت است. این تکنیک به علت اینکه بدون استفاده و تزریق ماده‌ای خارجی انجام می‌شود؛ و به همین دلیل امکان بوجود آمدن عوارضی مثل حساسیت را ندارد؛ بسیار پر مخاطب می باشد.

ماندگاری تزریق چربی

که ماندگاری تزریق چربی و در کل موفقیت در نتیجه به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد که انتخاب پزشک مناسب از حائز اهمیت ترین آن‌ها می باشد. در این مقاله در مورد ماندگاری تزریق چربی به صورت و بدن صحبت خواهیم کرد و به شما اطلاع می دهیم برای بالا بردن ماندگاری آن چه کاری می‌توانید انجام دهید.

فهرست محتوا

عوامل موثر در ماندگاری تزریق چربی

یکی از فاکتورهایی که تزریق چربی را به عنوان ماندگارترین فیلر معرفی خواهد کرد، ساختار و نوع چربی ها می باشد؛ ساختار چربی ها در بدن هر فرقی فرق دارد. هنگام تزریق چربی، از چربی های بدن خود بیمار استفاده خواهیم کرد. نتیجه ی موفقیت آمیز و ماندگاری که از تزریق چربی حاصل می شود، به علت همین سازگاری چربی ها می باشد و ساختار چربی های بدن بیمار کاملا یکی است و فقط در نوع محل قرار گرفتن با یکدیگر فرق دارند.

روش تزریق چربی به پوست بیمار، می‌تواند موجب باقی ماندن 90 درصد از چربی ها در ناحیه تزریق شود که در آخر با تزریق سلول های چربی زنده و باقی کارهای آنها در اندام تازه، موجب ماندگاری تزریق چربی در محل چربی تزریق شده خواهد شد. عدم بروز حساسیت به چربی تزریق شده هم از سایر عواملی می باشد که به نتیجه بدست آمده از تزریق چربی، ماندگاری بسیاری خواههد بخشید. توانایی تزریق چربی به تعداد زیاد نیز می تواند نقش بسیار مهمی در میزان ماندگاری تزریق چربی داشته باشد.

هروقت که مراجعه کننده تمایل به تزریق میزان زیادتری از چربی باشد، می توان به آسانی این کار را انجام داد. استفاده از چربی که در پروسه اول باقی مانده و فریز شده است، نیز راه مناسبی برای پیشگیری از لیپوساکشن دوباره می باشد. توجه بیمار به نکات بهداشتی و دیگر دستورات پزشک هم خواهد توانست نقش بهتری در مقدار دوام تزریق چربی داشته باشد. بیمار نباید به بخش های تزریق شده، فشاری وارد نماید. در حقیقت بعد از تزریق چربی، فرد باید یک دوره تازه از زندگی را آغاز نماید و در این دوره، بیشتر مراقب بدن خود باشد و با یک رژیم غذایی درست، نتیجه بدست آمده از تزریق را به درستی حفظ نماید.

نوع رژیم غذایی بیمار نیز نقش بسیار تاثیرگذاری بر ماندگاری تزریق چربی دارد و گرفتن رژیم های پیچیده و پایین آمدن وزن، نقش منفی بر پروسه جذب چربی خواهد گذاشت. در مریص هایی که پس از تزریق چربی، رژیم غذایی متعادل و خوبی را رعایت کنند، بخشی از چربی تزریق شده، بطور همیشگی زیر پوستشان باقی خواهد ماند.

روش های افزایش ماندگاری تزریق چربی

باید توجه داشته باشید که چند فعالیت وجود دارد که می توانید برای کمک به ماندگاری چربی پس از عمل جراحی تزریق چربی انجام دهید. زنده ماندن چربی موجب این خواهد شد که نتیجه تا مقدار زیادی ماندگاری داشته باشند.

لباس فشرده سازیبعد از تزریق چربی، چربی بیشتری مصرف کنید!
خوابیدن با تکنیک درستوزن خود را ثابت نگه دارید
شروع ورزش در تایم مناسب، آب زیاد بنوشیدپرهیز از سیگار و الکل

لباس فشرده سازی

استفاده از لباس های فشرده سازی پیشنهاد شده بوسیله متخصص به پروسه بهبودی کمک زیادی خواهد کرد و همینطور رسیدن به نتیجه خوب را تضمین می کند. لباس های فشرده سازی به کم شدن التهاب و کبودی کمک شایانی می نماید. همینطور این لباس ها به صاف شدن پوست در نواحی که چربی خارج شده است کمک کند. با توجه به درمان، جراح امکان دارد به شما پیشنهاد کند لباس فشرده سازی خود را به مدت 2 الی 3 هفته بپوشید.

بعد از تزریق چربی، چربی بیشتری مصرف کنید!

برای تأمین خون مناسب برای سلول های چربی تازه، باید کالری زیادتری مصرف نمایید. غذاهای مملو از مواد مغذی، به خصوص آن موادی که دارای چربی های سالم می باشند، همچون سالمون، آووکادو، گردو و روغن زیتون فرا بکر مصرف کنید. از خوردن بیش از اندازه یا استفاده از غذاهای فرآوری شده پرهیز نمایید. رعایت کردن یک رژیم غذایی سالم و مناسب به بهبودی پس از تزریق چربی کمک بسیاری خواهد کرد.

خوابیدن با تکنیک درست

پس از تزریق چربی، در زمان نشستن و دراز کشیدن از اعمال کردن فشار به بخش تزریق شده پرهیز کنید. این کار با توجه به تزریق چربی به صورت، گونه، لب، فک یا سینه به مراتب راحت تر می باشد. بدلیل اینکه می توانید به پشت دراز کشیده و سر خود را بالا آورده و همینطور یک خواب مناسب داشته باشید. با یک BBL، امکان دارد مجبور شوید مدل های دراز کشیدن خود را محدودتر نمایید. خوابیدن روی شکم بهترین شکل ممکن می باشد و خوابیدن به پهلو هم خوب است به این شرط که دقت کنید به پشت متمایل نشوید.

وزن خود را ثابت نگه دارید

ماندگاری تزریق چربی

چربی استفاده شده باید سالم و فعال باشد و قابلیت توزیع مناسبی داشته باشد تا بتواند فرق ایجاد نماید. در حین دوران بهبودی، از زیاد شدن یا کم شدن وزن پرهیز نمایید، بدلیل اینکه می تواند بر نتیجه تزریق چربی اثر بگذارد. تلاش کنید غذای سالم مصرف نمایید و وزن خود را در حین دوره نقاهت حفظ نمایید.

پرهیز از سیگار و الکل

سیگار کشیدن می تواند با پایین آوردن جریان خون، بر تزریق چربی اثرگذار باشد و موجب شود زخم ها کمتر بسته شوند. کیفیت خون شما می تواند تحت تأثیر قرار گیرد، بنابراین، خواهد توانست تمام پروسه بهبودی شما را دچار اختلال کند. اگر پیش از جراحی سیگار را ترک نموده اید، تلاش کنید از مصرف دوباره آن پرهیز نمایید. همنیطور مناسب است سه هفته پیش و پس از جراحی از نوشیدن الکل پرهیز کنید.

آب زیاد بنوشید

هیدراته ماندن به زودتر خوب شدن و سلامت کلی شما کمک زیادی خواهد کرد. خوردن آب فراوان به بدست آوردن خون از دست رفته بعد از عمل، از بین رفتن مواد زائد و منتقل شدن مواد مغذی در بدن کمک زیادی خواهد کرد.

شروع ورزش در تایم مناسب

شما باید در طول چند ماه نخست از ورزش سنگین خودداری نمایید. البته می توانید تمریناتی همچون پیاده روی سبک انجام دهید. شما باید از هر گونه تحرکی که می تواند بر بخش تزریق چربی فشار وارد نماید، خودداری کنید. بعد از حدود 8 هفته، چربی باید به مقدار کافی تولید شود و 1 جلسه ورزش خواهد توانست به فشار خون سرشار از مواد مغذی به ناحیه کمک شایانی نماید. فقط از هر نوع فعالیتی که می تواند به بخش مورد نظر فشار یا ضربه وارد کند خودداری کنید.

برای کسب اطلاعات از مزایای تزریق چربی بر روی لینک کلیک کنید.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *