دکتر فرشته جلالپور / کاشت مو / ماندگاری کاشت مو
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

ماندگاری کاشت مو

مو یکی از عناصر تاثیرگذار در زیبایی چهره انسان است. به همین دلیل نبود مو و یا کم پشت بودن آن می تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش اعتماد به نفس افراد داشته باشد. در زمان های گذشته برای برطرف نمودن این مشکل از کلاه گیس و موی مصنوعی استفاده می کردند. که استفاده نمودن از آن ها دردسرهای مخصوص به خود را داشت. اما امروزه با وجود روش هایی مانند کاشت مو کمتر کسی به سراغ موی مصنوعی و استفاده از کلاه گیس می رود. یکی از سوالات رایج در رابطه با کاشت مو، میزان ماندگاری آن است. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با میزان ماندگاری کاشت مو و عوامل موثر در افزایش مدت زمان ماندگاری آن، نگارش شده است.

نتایج قابل مشاهده پس از کاشت مو

در صورتی که پزشک مطمئن و متخصص را در زمینه کاشت موی طبیعی انتخاب کنید در نهایت با موهایی پرپشت و زیبا مواجه خواهید شد. اما نکته قابل توجه در رابطه با کاشت مو این است که پس از انجام کاشت، موهای پیوند شده در مدت بسیار کوتاهی دچار ریزش می شوند. که کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد. زیرا پس از مدتی موهای پیوند شده مجدد رشد نموده و کاملا روندی شبیه به موهای طبیعی شما خواهند داشت. نکته قابل توجه در رابطه با کاشت مو این است که، پس از انجام کاشت باید پوست سر را تمیز و خشک نگه دارید.

توجه داشته باشید که رسیدگی های پس از کاشت مو تاثیر بسیار زیادی در افزایش میزان ماندگاری آن ها خواهد داشت. معمولا یک هفته پس از ریزش کامل موهای پیوند شده، مرحله رشد مجدد آن ها آغاز می شود. این موها دیگر دچار ریزش نمی شوند و رشد می کنند. نتایج نهایی حاصل از کاشت موی طبیعی معمولا دو ماه پس از کاشت به طور کامل قابل مشاهده می باشد. امروزه با توجه به پیشرفت فناوری های نوین در علم پزشکی، کاشت مو دوران نقاهت نسبتا کوتاهی دارد و نتیجه آن را می توان دائمی دانست.

ماندگاری کاشت مو

ماندگاری کاشت مو

مدت زمان مورد نیاز جهت بهبودی کامل کاشت مو

همانطور که گفته شد دوران نقاهت مورد نیاز جهت دستیابی به بهبودی کامل پس از کاشت مو، دوران نسبتا کوتاهی است. بنابراین در چند روز ابتدایی پس از کاشت موی طبیعی می توانید بهبود پیدا کردن حفره های ایجاد شده روی سر را مشاهده نمایید. البته برای بهبودی کامل این حفره ها و همچنین پیشگیری از ریزش موهای پیوند شده ممکن است پزشک از شما بخواهد که حداقل 3 هفته پس از کاشت از انجام کارهای سنگین، فعالیت های ورزشی شدید و بلند نمودن اجسام سنگین خودداری نمایید.

زیرا این کارها می تواند منجر به خونریزی، تورم سر و یا عفونت حفره های ایجاد شده شود. که در نهایت منجر به ریزش موهای پیوند شده می گردد. پس از دو تا سه ماه به طور کامل رشد موهای پیوند شده را مشاهده خواهید نمود. که برای افزایش دوام و ماندگاری آن ها بهتر است هر چند وقت یکبار آن ها را کوتاه و مرتب نمایید.

عوامل موثر در میزان ماندگاری کاشت مو

از دیگر نکات حائز اهمیت جهت افزایش ماندگاری کاشت مو، توجه نمودن به عوامل موثر در میزان ماندگاری موهای پیوند شده است. در صورتی که پیوند موهای جدید به سر موفقیت آمیز باشد، امکان ماندگاری دائمی آن ها بسیار زیاد است. اما در برخی از مواقع ممکن است به دلیل انتخاب پزشک بی تجربه و نامتخصص و … کاشت موی طبیعی ناموفق باشد.

در این صورت پس از مدتی ممکن است موهای پیوند شده دچار ریزش شوند. به طور کلی عواملی که می توانند موجب ریزش موهای طبیعی انسان ها شوند. همان عواملی هستند که می توانند موجب کاهش مدت زمان ماندگاری موهای پیوند شده گردند. از مهم ترین عواملی که در میزان ماندگاری کاشت مو موثر است، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • اصلاح نمودن موهای سر از موثرترین روش های افزایش ماندگاری کاشت موی طبیعی است. اصلاح و مرتب نمودن موها به شما این امکان را می دهد تا محل پیوند موها را بررسی نمایید. همچنین می توانید پانسمان آن را تعویض نموده، خونریزی احتمالی را بررسی نمایید و از عدم عفونت سر اطمینان پیدا کنید. پس از رشد کامل موها بهتر است هر چند ماه یکبار موها را به صورت مرتب اصلاح نمایید.
  • به هیچ عنوان الکل مصرف نکنید. زیرا مصرف الکل می تواند منجر به رقیق شده خون شود و پس از کاشت منجر به خونریزی محل پیوند موها شود. به همین دلیل قبل و بعد از کاشت موی طبیعی از مصرف الکل اجتناب نمایید.
  • از استعمال دخانیات نیز اجتناب نمایید. برای این که از نتیجه رضایت بخش موهای پیوند شده مطمئن شوید. بهتر است حداقل تا دو هفته پس از کاشت مو از استعمال سیگار و سایر دخانیات به طور جدی خودداری نمایید.

میزان ماندگاری کاشت مو

به طور کلی ماندگاری کاشت موی طبیعی به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما در نهایت و در بهترین حالت نتیجه دهی کاشت باید گفت که موهای کاشته شده نیز مانند موهای طبیعی فرد پس از مدتی و با ورود به سن پیری ضعیف شده و ریزش پیدا می کنند. با این وجود یکی از بهترین و ماندگارترین روش های تقویت و افزایش موی سر، کاشت موی طبیعی است.

موهای کاشته شده 6 تا 12 ماه زمان نیاز دارند تا به چرخه طبیعی رشد موهای شما بپیوندند. در این دوران ممکن است در برخی از مواقع ریزش مو را تجربه نمایید. که البته تا میزان نسبتا معقولی طبیعی می باشد. از طرفی با توجه به بررسی های انجام شده روی نتایج کاشت موی طبیعی، 70 تا 80 درصد از موهای پیوند شده باقی خواهند ماند و باقی آن ها از بین می روند. از جمله عوامل موثر در میزان ماندگاری کاشت موی طبیعی و همچنین میزان موهای باقی مانده نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • میزان قدرت فولیکول مو: هر چه فولیکول های مو قوی تر باشند، میزان ماندگاری موهای پیوند شده نیز بیشتر است.
  • پزشک متخصص: تخصص پزشک و میزان مهارت او در کاشت موی طبیعی، تاثیر بسیار زیادی در موفقیت پیوند موها داشته و در نهایت در دوام آن ها نیز موثر است.

https://www.tehtanbeautycenter.com

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hair­­_transplantation

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
کاشت مو شقیقه
کاشت مو شقیقه

ریزش موی جلوی سر و کناره های پیشانی یکی از اتفاقات ناخوشایند اما شایع است. این مسئله هم در زنان هم در مردان دیده می شود و می...

بهترین دکتر برای کاشت ابرو
بهترین دکتر برای کاشت ابرو

ابرو ها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت دارند. با مشاهده افرادی با ابرو های نازک و یا کم پشت به اهمیت این اجزای صورت بیش از...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.