دکتر فرشته جلالپور / کاشت مو / مراقبت های بعد از کاشت ابرو
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

ابرو، یکی از مهم ترین عناصر زیبایی چهره است که در برخی از اوقات با بد برداشتن ابروها و یا ریختن موهای ابرو در بعضی از افراد موجب ناراحتی و نارضایتی آن ها می شود. یکی از بهترین راهکار هایی که می توانید مجدد ابروهای زیبا داشته باشید و به چهره خود زیبایی بدهید، کاشت ابرو است.

در این مقاله قصد داریم تا با مراقبت های قبل و بعد از کاشت ابرو آشنا شویم.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

اولین کاری که در کاشت ابرو انجام می شود طراحی ابرو و تراکم ابرو طبق سلیقه مراجعه کننده انجام می شود. گاهی فردی تراکم کم ابرو را می پسندد، از سوی دیگر، فردی تراکم بیشتر.

موهایی که پیوند زده می شوند عموما از بغل گوش و یا کناره های گوش برداشته می شوند که نرم تر هستند و شباهت بیشتری به موهای ابرو دارند.

با وارد شدن متدهای جدید کاشت ابرو در دنیای امروزه کاشت ابروی طبیعی عوارض بسیار کمی دارد و دوران نقاهت آن نیز بسیار کوتاه است.

کاشت ابرو با دستگاهی که سوزن هایی ریزی دارد انجام می شود و موهایی که میخواهند پیوند زده شوند از ناحیه مورد نظر برداشته می شود. سپس با توجه به جهت رشته های مو یا همان خواب موها، روزنه های باریکی برای انجام پیوند ایجاد می شود. موهای جدید در محل پیوند مورد نظر قرار می گیرند. عموما بین 300 تا 400 تار مو برای پیوند ابرو استفاده می شود و در نهایت کاشت ابرو به پایان می رسد.

باید ها و نبایدهای قبل از کاشت ابرو

 • قبل از کاشت ابرو باید به مدت 10 روز از خوردن قرص هایی مانند آسپرین و ویتامین E و هرگونه مولتی ویتامین امتناع کنید. حتما قبل از خوردن هر دارویی با پزشک خود مشورت کنید زیرا ممکن است هر قرصی حاوی آسپرین باشد.
 • قبل از کاشت ابرو به مدت 3 روز از خوردن داروهای ضد التهاب خودداری کنید.
 • قبل از کاشت ابرو از خوردن الکل خودداری کنید و همچنین بیش از حد در مقابل نور آفتاب قرار نگیرید.
 • همچنین برای روند بهبود بهتر و سریع تر یک هفته قبل از کاشت ابرو، دخانیات مصرف نکنید.
 • روزانه یک عدد قرص ویتامین C مصرف کنید، به مدت یک هفته استفاده از ویتامین  C به روند بهبود شما کمک می کند.
 • برای کاهش خونریزی در طول عمل نیز می توانید قبل از کاشت ابرو روزانه ویتامین K مصرف کنید از 5 روز قبل از عمل تا دو روز مانده به عمل.

عوارض طبیعی بعد از کاشت ابرو چیست؟

 1. درد خفیف در ناحیه کاشت : بیشترین احساس ناراحتی بعد از کاشت ابرو به خاطر سفت شدن پوست سر است. در بعضی موارد ممکن است سفت شدن و کشیدگی پوست هم در ناحیه پیوند شده و هم نواحی که پیوند از آن گرفته شده وجود داشته باشد. این علائم به مرور زمان بعد ازچند روز تا چند هفته از بین خواهد رفت. در صورتی که پزشک شما داروهای مسکن برای کاهش درد تجویز کند، می توانید آن ها را استفاده کنید در غیر این صورت با مشورت پزشک از داروهای مسکن استفاده کنید.
 2. تورم: تورم همان طور که در همه عمل های جراحی و عمل های زیبایی به وجود می آید در کاشت ابرو نیز وجود دارد. این تورم در ناحیه پیشانی، ابروها و پلک است و گاهی ممکن است تورم به طرف چشم و گونه ها و یا حتی بینی نیز برود. تورم ممکن است 2 تا 3 روز باقی بماند. اما می توانید با گذاشتن کمپرس یخ، التهاب را کاهش دهید. در نظر بگیرید که به هیچ عنوان کمپرس یخ را روی ابرو قرار ندهید.
 3. پوسته پوسته شدن: دقیقا در اولین روز بعد از کاشت ابرو، پوسته هایی در اطراف فولیکول موها که به اندازه سر سوزن است وجود دارد. این پوسته ها بسیارکوچک هستند که از موهای کاشته شده در مقابل بیرون آمدن و عفونت محافظت می کنند. به طور کلی این پوسته پوسته شدن از چند روز تا 2 هفته باقی می ماند، البته بستگی به فرد نیز دارد. اگر بعد از گذشت 10 روز پوسته ها نریخت می توانید از کمپرس آب گرم قبل از حمام به مدت 10 دقیقه بر روی ابرو استفاده کنید. به هیچ وجه پوسته ها را نکنید زیرا باعث عفونت می شود و زنده ماندن فولیکول ها نیز به خطر می افتد.
 4. قرمز شدن یا صورتی شدن محل کاشت: صورتی یا قرمز شدن زخم ناحیه ابروها و پوست اطراف آن ها بعد از چند روز تا 2 هفته کم کم از بین می رود. اما در بعضی مواقع در بیماری های نادر ممکن است این قرمزی تا 8 هفته باقی بماند که عموما برای افرادی که پوست های روشنی دارند، اتفاق می افتد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

بعد از عمل چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

بعد از انجام کاشت ابرو باید مراقبت هایی انجام دهید تا به نتیجه دلخواه خود در کاشت ابرو برسید:

 • اگر بعد از کاشت ابرو درد داشتید، به هیچ وجه خودسرانه و بدون تجویز پزشک از داروهای مسکن استفاده نکنید و حتما با پزشک مشورت کنید.
 • یکی از مهم ترین راه های مراقبت از ابروهای کاشته شده، دوری از نور آفتاب است، زیرا نور مستقیم آفتاب دارای اشعه هایی است که ممکن است به فولیکول های کاشته شده آسیب وارد کنند. در صورتی که چاره ای جز قرار گرفتن در آفتاب را نداشتید حتما از عینک های بزرگ و یا کلاه لبه دار استفاده کنید. این مراقبت جزو مهم ترین هاست پس حتما این مورد را رعایت کنید.
 • در هنگام لباس پوشیدن دقت کنید که لباس با ابروهایتان اصابت نکند. بهتر است از لباس های دکمه دار و یا زیپ دار استفاده کنید.
 • یکی دیگر از مهم ترین مراقبت ها بعد از کاشت ابرو که پزشکان نیز توصیه می کنند، جلوگیری از رسیدن رطوبت به ابروهاست. این کار بهتر است تا 5 روز ادامه یابد، رطوبت در 5 روز اول منجر به مشکلات عمده ای می شود.
 • مراقب باشید تا فشاری به ابروهایتان وارد نشود، درصورت وارد شدن ضربه، فشار یا در هنگام شستشو ابرو ها ممکن است ابروهای کاشته شده سست شوند، در نتیجه در 5 روز اول بسیار مواظب ابروهایتان باشید.
 • تا 7 روز بعد از کاشت ابرو ورزش نکنید، ورزش کردن و یا فعالیت سنگین تا 7 روز بعد از کاشت ابرو ممنوع است، زیرا منجر به تورم بیشتر و خونریزی و از بین رفتن ابروهای کاشته شده، می شود.
 • تا 14 روز بعد از کاشت ابرو از آرایش کردن ابروهای خود بپرهیزید.
 • تا 4 هفته بعد از کاشت ابرو، ابروهای خود را رنگ نکنید.
 • بعد از کاشت ابرو از مصرف دخانیات نیز بپرهیزید زیرا روند بهبود و دوران نقاهت شما را طولانی تر می کند.
 • به هیچ عنوان ازکمپرس یخ در محل ابروهای کاشته شده استفاده نکنید برای کم کردن تورم از کمپرس بر روی چشم ها یا پیشانی استفاده کنید.

نتیجه

ابرو در زیبایی چهره شما بسیار تاثیر گذار است. پس از اینکه دکتر معتمد و ماهری برای کاشت ابروی خود انتخاب کردید، در مراقبت از ابروهای خود نیز دقت کنید تا بتوانید سالیان سال از داشتن ابروهایی زیبا خوشحال باشید. در این مسیر اگر به مشاوره نیاز داشتید می توانید به دکتر فرشته جلالپور پزشک پوست، مو و زیبایی در تهران نیز مراجعه کنید.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
کاشت مو شقیقه
کاشت مو شقیقه

ریزش موی جلوی سر و کناره های پیشانی یکی از اتفاقات ناخوشایند اما شایع است. این مسئله هم در زنان هم در مردان دیده می شود و می...

بهترین دکتر برای کاشت ابرو
بهترین دکتر برای کاشت ابرو

ابرو ها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت دارند. با مشاهده افرادی با ابرو های نازک و یا کم پشت به اهمیت این اجزای صورت بیش از...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.