(۰۲۱) ۲۲۹۸۸۷۶۸ - ۲۲۹۳۷۷۵۲
تهران، میدان هروی، خیابان وفا منش، نبش مکران شمالی، ساختمان ایران زمین، واحد۵۰۲
دکتر فرشته جلالپور / تزریقات زیبایی / مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس

مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس جزو مواردی هستند که اغلب افرادی که این تکنیک را انجام می‌دهند تا حدودی با آن ها آشنایی دارند. برخی افراد که برای اولین مرتبه این روش زیبایی را استفاده می‌کنند تا حدودی کمتر از این نکات مراقبتی باخبر هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا تمامی مراقبت های قبل و پس از بوتاکس را بشناسید.

مراقبت های بعد و قبل از تزریق بوتاکس

فهرست محتوا

رعایت نکات مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس

رعایت برخی نکات قبل و بعد از تزریق بوتاکس برای زیبایی و یا درمان باعث کاهش عوارض و دستیابی به بهترین نتایج برای فرد می‌شود. برخی از این مراقبت ها به صورت عمومی و برای تمامی افراد که خواهان تزریق بوتاکس هستند، یکسان است و برخی افراد با توجه به شرایط خاص خود ملزم به رعایت مراقبت هایی هستند که پزشک به آن ها تجویز می‌کند. لازم به ذکر است برای دستیابی به بهترین نتیجه بعد از تزریق بوتاکس با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید و از توصیه های او پیروی کنید. در ادامه به تمامی این نکات به طور جزئی پرداختیم.

8 نکته مهم مراقبت قبل از بوتاکس

برخی از مراقبت های قبل تزریق بوتاکس که باعث کاهش عوارض و بهترین نتیجه می‌شود را در ادامه بشناسید:

 1. قبل از تزریق بوتاکس برای نتیجه بهتر از مصرف سیگار و مشروبات الکلی خودداری کنید. مصرف دخانیات و الکل باعث کند شدن روند بهبودی التهاب جای تزریق بعد از بوتاکس می‌شود.
 2. در صورت مصرف برخی داروها قبل از تزریق بوتاکس مثل داروی آسپرین، باد به پزشک خود اطلاع دهید و در صورت نیاز مصرف این داروها را اگر باعث مشکلات جدی نمی‌شود را متوقف کنید.
 3. از مصرف برخی داروها و قرص های رقیق کننده خون مانند آسپرین دو هفته قبل از تزریق بوتاکس خودداری کنید زیرا این داروها باعث خونریزی در افراد می‌شود.
 4. در صورتی که باردار هستید تزریق بوتاکس را تا پایان دوران بارداری و شیردهی به تاخیر بی‌اندازید، زیرا این ماده سمی است و برای نوزاد یا مادر در این زمان خطراتی را به همراه دارد.
 5. افرادی که به بیماری های زمینه ای و خود ایمنی مبتلا هستند، توصیه می‌شود که بوتاکس تزریق نکنند و با پزشک در مورد عوارض بوتاکس در صورت تزریق مشاوره بگیرند.
 1. قبل از تزریق بوتاکس در معرض نور مستقیم قرار نگیرید. در برخی افراد آفتاب سوختگی تاثیرات منفی در نتیجه تزریق بوتاکس دارد.
 2. از رفتن به سالن های زیبایی برای تزریق بوتاکس خودداری کنید، زیرا اگر به عصب اشتباهی تزریق گردد حتما عوارض ناخوشایندی به همراه خواهد داشت.
 3. در صورت حساسیت دارویی و مواد بی حسی، موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.
مراقبت های بعد و قبل از تزریق بوتاکس

10 نکته مراقبت پس از بوتاکس

مراقبت های بعد از بوتاکس در نتیجه و ماندگاری آن بیشتر موثر هستند و باید مورد توجه قرار گیرند. رعایت این نکات چندان سخت و دشوار نیست.

 1.  توصیه می‌شود برای سرعت بهبودی از مصرف دخانیات خودداری کنید. سیگار باعث ایجاد التهاب و خون مردگی در محل تزریق می‌شود.
 2. به مدت دو روز از فشار و ماساژ صورت و نواحی که بوتاکس تزریق کرده اید، خودداری کنید زیرا ممکن است که این مواد در زیر پوست حرکت کند و بر اعصاب دیگری نیز تاثیر بگذارد.
 3. استفاده از لوازم آرایشی به مدت سه روز در نواحی تزریق بوتاکس ممنوع است.
 4.  استراحت بعد از تزریق بوتاکس  باعث سرعت کاهش التهابات و بهبودی درد می‌شود که البته همه افراد با این عوارض روبرو نمی‌شوند.
 5. از انجام فعالیت های سنگین و فشار به صورت به مدت 24 ساعت خودداری کنید. همچنین به مدت پنج روز باشگاه نروید و ورزش سنگین انجام ندهید.
 6. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت طولانی خودداری کرده زیرا آفتاب سوختگی باعث اختلال در تاثیرات بوتاکس می‌شود.
 7. از شستشو و رفتن به حمام و قرار گیری در رطوبت مانند سونا و استخر به مدت سه روز خودداری کنید. همچنین ورود به جکوزی در یک هفته اول بعد از تزریق این ماده ممنوع است.
 8. در صورت احساس درد از داروهای مسکن تجویزی پزشک استفاده کنید.
 9.  تا سه ساعت بعد از تزریق بر روی صورت یا به حالت دمر نخوابید.
 10.  استفاده از کمپرس سرد در ناحیه تزریق باعث کاهش التهاب بعد از تزریق می‌شود.

به طور کلی توجه کنید که تمامی مراقبت های بعد از بوتاکس را رعایت کنید تا نتایج دوام بیشتری داشته باشد و تاثیر منفی بر سایر اعصاب وارد نشود.

مراقبت های بعد و قبل از تزریق بوتاکس

نتیجه گیری

مراقبت قبل و بعد از بوتاکس تا حدودی ماهیت یکسانی دارند اما به هر حال برای همه افرادی که از این روش استفاده می‌کنند، ضروری هستند. در نظر داشته باشید که با رعایت این موارد، نتیجه بهتری از این تکنیک زیبایی دریافت می‌کنید و ماندگاری و دوام بیشتری را تجربه خواهید کرد. برای آشنایی کامل با اینگونه نکات مراقبتی می‌توانید از پزشک خود راهنمایی بیشتری بگیرید. 

سوالات متداول

بعد از تزریق بوتاکس محدودیت غذایی خاصی داریم؟

عموماً نیازی به رعایت رژیم غذایی خاصی قبل یا بعد از بوتاکس نیست زیرا این ماده اگر به سطح پوست تزریق شود، تاثیری بر اندام های داخلی ندارد.

آیا بعد از بوتاکس نیاز به استراحت داریم؟

پس از دریافت بوتاکس، بهتر است استراحت کافی داشته باشید و فعالیت‌های سنگین و ورزشی را به تعویق بیاندازید. این مورد به عنوان پیشنهاد عمومی است و ممکن است پزشک شما نکات خاصی را برای شما مطرح کند.

آیا می‌توانم بلافاصله بعد از بوتاکس لوازم آرایشی استفاده کنم؟

پس از بوتاکس، بهتر است 24 تا 48 ساعت از لوازم آرایشی استفاده نکنید، زیرا منافذ در این نواحی باز است و ممکن است که آلودگی یا باکتری را به درون وارد کند.

آیا باید قبل از بوتاکس داروها یا مکمل‌های خاصی مصرف کنم؟

پیش از دریافت بوتاکس، بهتر است به پزشکتان در مورد داروهایی که  در حال مصرف هستید یا مکمل‌هایی که استفاده می‌کنید، مطلع شوید. برخی از داروها ممکن است با بوتاکس تداخل داشته باشند و پزشک معالج شما می‌تواند راهنمایی لازم را به شما بدهد.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
فیلر بهتر است یا بوتاکس
فیلر بهتر است یا بوتاکس

فیلر بهتر است یا بوتاکس؟ در دنیای زیبایی غیرجراحی، دو روش محبوب یعنی فیلرهای پوستی و بوتاکس توجه زیادی را به خود جلب کرده...

فیلر خط خنده و مزایای تزریق آن
فیلر خط خنده و مزایای تزریق آن

فیلر خط خنده، یک ماده قابل تزریق است که برای پر کردن و صاف کردن خطوط عمیق و چین‌های طرفین بینی تا گوشه‌های دهان استفاده...

تزریق فیلر زیر چشم
تزریق فیلر زیر چشم

تزریق فیلر به زیر چشم به عنوان یک تغییر دهنده در حوزه عمل های زیبایی ظاهر شده است. ناحیه ظریف زیر چشم که اغلب مستعد ایجاد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *