دکتر فرشته جلالپور / کاشت مو / کاشت ابرو طبیعی| عوارض کاشت ابرو | فیلم کاشت ابرو
مدت زمان مطالعه ۱۷ دقیقه

کاشت ابرو طبیعی| عوارض کاشت ابرو | فیلم کاشت ابرو

ابروها ویژگی بسیار مهم و برجسته صورت را تشکیل می دهند. با به روز شدن تکنولوژی، کاشت ابرو به روشی رایج تبدیل شده است. با این حال، اگرچه ابروها قسمت کوچکی از صورت است، اما به دقت و دانش زیادی در مورد آناتومی، طراحی ابروها، روش استخراج و کاشت نیاز دارد. این مقاله با تأکید ویژه بر تکنیک استخراج واحد فولیکولی، که به محبوب ترین روش تبدیل شده است، دیدگاهی جامع در مورد کاشت ابرو ارائه می دهد.

ابرو بارزترین ویژگی صورت است و خط اصلی صورت را ایجاد می کند. این نقطه مرجعی است که سایر زوایا و خطوط صورت به سمت آن تنظیم می شوند. پیوند مو برای ریزش ابرو در سال 1939 توسط دکتر Okuda آغاز شد و پس از آن، برای سالهای زیادی است که این عمل انجام می شود. ترمیم ابرو به دلیل رشد روز افزون اطلاعات و نتایج برجسته، به روشی بسیار محبوب تبدیل شده است

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن پیوند مو (شاخه) به ناحیه ابرو شما منتقل می شود. هدف این است که از این پیوندها، موهای جدید رشد کرده و نمای کامل تری ایجاد می کنند.

با تجربه گسترده ای که پزشکان در زمینه استخراج واحد فولیکولی (FUE)، به ویژه در طاسی پیشرفته، کاشت مو طبیعی بدن و ترمیم موهای صورت داشته اند، اکنون انجام روش های جراحی با کیفیت بالا و ایجاد نتایج رضایت بخش و نتایج خوشحال کننده، همراه با انتظارات واقع بینانه، برای بیماران امکان پذیر است.

آناتومی ابرو

به طور کلی ابرو به سه قسمت سر، بدنه و دم تقسیم می شود که در ادامه توضیح مختصری در این باره خواهیم داد:

قسمت های مختلف ابرو
قسمت های مختلف ابرو

سر: قسمت داخلی آن بیشتر است و حدود 0.5-0.7 سانتی متر به سمت بالا است. این شامل قطر کوچکی از موهای رنگ روشن تر است. بعضی از افراد دوست ندارند این بخش را برجسته کنند و می خواهند آن را به حداقل برسانند.

بدنه: این قسمت 2.5 سانتی متری، مرکزی است که بیشترین تراکم و گستردگی مو را دارد. در قسمت داخلی، موها به سمت بالا و جانبی قرار دارند. در لیمبوس میانی (حلقه دور قرینه)، همگرایی مرکزی منجر به الگوی استخوان شاه ماهی می شود، یعنی نقاط قسمت پایین به سمت بالا و قسمت های بالا به سمت پایین ایجاد یک برجستگی با تراکم بالا می کند.

دم: این قسمت، 2 سانتی متر است که در خارجی ترین قسمت ابرو قرار دارد و همگرایی مرکزی تا انتهای دم ادامه دارد. این منطقه کمتر متراکم است که با موهای قطر کوچکتر پر شده است. این منطقه با افزایش سن کمتر مشخص می شود. یک ابرو ایده آل شامل یک حد متوسط ​​و دو طرفه ایده آل و یک شکل ایده آل است.

یک ابرو ایده آل شامل یک حد متوسط ​​و دو طرف متناسب و به طور کلی یک شکل ایده آل و متناسب با چهره است. به شکل زیر توجه کنید:

در طول جلسات مشاوره، بهترین روش کاشت مو با توجه به نتایج دلخواه بیمار و میزان موی موجود در ناحیه اهدایی تعیین خواهد شد.

معمولا در کاشت ابرو، 50 تا 350 واحد مو در ابرو پیوند زده می شود. تعداد دقیق به میزان موی موجود در ناحیه اهدایی و نتایج مورد دلخواه بیمار بستگی دارد. هر واحد مو به صورت جداگانه و در زاویه مناسب پیوند زده می شود تا نتایج طبیعی تری حاصل گردد.

مدل زیبایی شناسی ابرو
مدل زیبایی شناسی ابرو
آبروی مردانه و ابروی زنانه
آبروی مردانه و ابروی زنانه

 در مردان، ابروهای بیش از حد لبه مداری، سنگین تر و ضخیم تر هستند و قوس کمی دارند یا بدون قوس هستند. ابرو جانبی برجسته تر به نظر می رسد، زیرا ضخامت و تراکم یکنواخت در آن وجود دارد.

با این حال، در زنان، ابرو چند میلی متر بالاتر از لبه مداری قرار دارد. در یک سوم جانبی قله خوشایندی وجود دارد. قسمت داخلی متراکم تر و ضخیم تر از انتهای جانبی است.

طول ابرو در مردان به طور متوسط ​​5.5 سانتی متر و در زنان 5.0 سانتی متر است. حداکثر عرض ابرو در مردان 1.5 سانتی متر و در زنان 1.3 سانتی متر است.

ابروی ایده آل، ابرویی است که با درنظر گرفتن ویژگی های فوق الذکر در صورت ایده آل، یعنی صورت بیضی شکل، کشیده می شود. با این حال، فرض می شود که ابرو با توجه به فرم صورت فرد باشد. مفهوم اصلی این است که قسمت افقی بیشتری داشته باشد تا صورت بلند و گردتر به نظر برسد و جهت عمودی بیشتری داشته باشد تا احساس طول را در صورتهای گرد ایجاد کند. صورت بیضی شکل به ابرو ایده آل با زاویه نرم نیاز دارد. هدف در صورت گرد این است که بلندتر به نظر برسد، که با ابروهای قوس بالا که قله به سمت انتهای ابرو و دم کوتاه حرکت می کند، حاصل شود. در خصوص تزریق چربی به پوست بخوانید.

از انحنای آرام ابرو خودداری می شود. صورت بلند باید ابروهای صاف داشته باشد تا صورت کوتاه تر به نظر برسد. هدف در صورت مربع شکل نرم یا تعادل یک خط فک قوی است. ابرو باید با کمی منحنی شروع شود و سپس با زاویه بیشتری به تعادل برساند. قله باید مستقیماً بالاتر از مربع فک باشد و خط فک قویتر باشد، قله باید بیشتر باشد. در بخش زیر می توانید نمونه کار های کاشت ابو را مشاهده نمایید.

مراحل کاشت ابرو

روند کاشت ابرو که تحت بی حسی انجام می شود، در حدود سه تا چهار ساعت به طول می انجامد و بیمار دردی را احساس نخواهد کرد.

1- در ابتدا کاشت ابرو طرح کلی و مورد نظر بیمار روی ابرو کشیده می شود. این طرح باید متناسب با اجزای دیگر صورت باشد.

در این مرحله از بیمار برای کشیدن طرح مشخص نظرخواهی می شود تا نتیجه کاشت ابرو برای وی خوشایند باشد.

ضمن اینکه باید گفت الگوهای برش خورده ای نیز وجود دارد که می توان از آنها برای کشیدن ابرو استفاده کرد.

کشیدن طرح ابروی مورد نظر مشتری
کشیدن طرح ابروی مورد نظر مشتری
برداشت فولیکول های از پشت سر
برداشت فولیکول های از پشت سر

2- فولیکول های مو از پشت سر گرفته می شوند. در چنین شرایطی، موهای ناحیه اهدایی باید کاملا زده شوند و هر موی گرفته شده در سوراخ های ریز موجود کاشته خواهند شد.

برش افقی به منظور برداشت نواری از مو، در قسمت پشت فرق سر زده می شود. برش در نهایت بخیه زده می شود و اسکار باقی مانده بعد از رشد مجدد مو، پوشیده خواهد شد. سپس فولیکول های مو، به دقت از قسمت نوار ایجاد شده برداشته می شوند.

3- بعد از مشخص شدن طرح نهایی ابرو، زیر ابرو را کشیده و با چسب به سمت پایین چسبانده می شود.

فولیکول های در ناحیه علامت زده شده با کمک ابزارهای مخصوص کاشته می شود.

در حالت ایده آل، باید چند فولیکول مو از ناحیه اهدا کننده استخراج شود و سپس اندازه و عمق لازم در محل گیرنده ایجاد شود.

معمولاً از تیغه های 7/1–1/1 میلی متر یا از سوزن های تزریق تیز 19–21 سنجی استفاده می شود.

کاشت ابرو با فشار آوردن زیر ابرو
کاشت ابرو با فشار آوردن زیر ابرو

نکاتی در مورد پیوند ابرو

فولیکول هایی که برای پیوند زدن از ناحیه سر جدا می شوند باید در کمتر از یک ساعت کاشته شوند. این فولیکول ها در دمای 4 تا 8 درجه سانتیگراد در نمک سرد نگهداری می شوند و با استفاده از تکنیک touch to root با استفاده از 2 پنس کاشته می شوند.

در حالت عادی کاشت مو باید با بهترین دستگاه و توسط بهترین دکتر کاشت مو انجام شود تا تلاش های متعدد برای کاشت مو به ریشه فولیکول ها آسیب وارد نکند. ترجیحا هر بار باید یک ابرو در هر مرحله کاشته شود.

در کاشت ابرو بهترین فولیکول های برای لبه های ابرو و موهای فوقانی و جانبی و درشت برای مرکز ابرو استفاده می شوند.

کاشت ابرو
کاشت ابرو

کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو

می توان گفت کسانی که در ناحیه ابروی خودشان دچار مشکل مادرزادی یا حجم ناکافی ابرو ندارند و ظاهری طبیعی در ناحیه ابرو دارند کاندید خوبی برای پیوند نخواهند بود. اما افراد با علائم زیر کاندید مناسبی برای پیوند و کاشت ابرو هستند:

یک کاندیدای مناسب کسی است که انتظارات واقع بینانه ای داشته باشد. در صورتی که تراکم مورد نیاز بدست نیامد، نیاز به تکرار جلسه کاشت وجود دارد و توصیه می شود که برای بهبود نتیجه این جلسه را انجام دهد. در مقاله دیگری می توانید به طور کامل در خصوص تزریق فیلر و ماندگاری آن بخوانید.

قبل از انجام کاشت ابرو نیاز به آزمایش خون وجود ندارد مگر اینکه بیمار مشکوک به عفونت های ویروسی مثل HIV، هپاتیت B و C باشد.

تریکوتیلومانیا
تریکوتیلومانیا
ماداروز ناشی از کم کاری تیروئید
ماداروز ناشی از کم کاری تیروئید
سوختگی یا تومورها
سوختگی یا تومورها
آلوپسی آره آتا پایدار
آلوپسی آره آتا پایدار
اسکار ابرو
اسکار ابرو

مزایا و معایب کاشت ابرو طبیعی

طبیعتا و به طور معمول، هر عملی که انجام می شود، مزایا و معایبی دارد که هر فردی که برای انجام عمل مراجعه می کند، باید با مزایا و معایب آن آشنا باشد و تصمیم نهایی خود را بگیرد. این موضوع در مورد کاشت ابرو هم صدق می کند. در ادامه شما را با مزایا و معایب این عمل آشنا خوهیم کرد:

مزایا

 • این روش باعث می شود ابروها پر به نظر برسند
 • اسکارهای ابرو پوشانده می شوند و هرگونه نامتقارنی در ابروها برطرف خواهد شد
 • از آن جایی که کاشت با موهای طبیعی خود فرد انجام می شود، نتایج کاملا طبیعی را به همراه خواهد داشت.
 • تا زمانی که مو سالم است، نتایج کاملا طبیعی خواهد بود

معایب

 • ممکن است برخی موهای کاشته شده در زاویه مناسبی قرار نگیرند
 • به دلیل رشد موها، ابروهای جدید باید کوتاه شوند
 • گاهی ممکن است رنگ موهای کاشته شده با رنگ ابرو یکی نباشد
توصیه های قبل از کاشت ابرو
توصیه های قبل از کاشت ابرو

توصیه های قبل از عمل کاشت ابرو

لازم است قبل از عمل کاشت ابرو نکاتی را بدانید که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد:

به مدت 10روز قبل از کاشت ابرو از مصرف آسپیرین، ویتامین E یا هر نوع مولتی ویتامین یا دارو که باعث رقیق شدن خون می شود خودداری کنید. بسیاری از داروها دارای آسپیرین هستند، پس قبل از استفاده از هر دارویی بروشور آن را مطالعه کنید.

تا 3 روز قب از کاشت ابرو از مصرف داروهای ضد التهابی مثل ایبوپروفن پرهیز کنید. همچنین از مصرف الکل و قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب خودداری کنید.

برای پوشاندن بخیه قسمت های اهدا کننده، موهای پشت سر باید به اندازه 2 سانتی متر بلند باشد. اندازه برش ها معمولا بین 5 تا 7 سانتی متر خواهد بود.

به مدت یک هفته قبل و بعد از کاشت ابرو نباید دخانیات مصرف کنید. زیرا ممکن است باعث ایجاد عوارض شود و روند بهبود را بعد از کاشت ابرو کاهش دهد.

توصیه می شود به مدت یک هفته، روزانه یک عدد قرص ویتامین C در دز 1000 یا 2000 میلی گرم برای تسریع روند بهبودی استفاده شود.

برای کاهش خونریزی در طول کاشت ابرو می توانید 5 روز قبل از عمل، روزانه یک عدد قرص ویتامین K با دز 80 میکروگرم استفاده کنید و تا 2 روز بعد از عمل ادامه دهید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو شامل موارد مختلفی می شود که در ادامه به صورت دسته بندی اشاره خواهد شد:

شست و شوی ابروها

افرادی که کاشت ابرو انجام می دهند بعد از یک روز می توانند ابروهای خود را شست و شو دهند. به جهت این کار باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • صورت خود را با استفاده از یک فنجان یا کاسه آب که به دمای اتاق رسیده است و یا جریان ملایم آب دوش خیس کنید. اگر از دوش استفاده می کنید باید با دست خود جلوی جریان آب را گرفته و زیر فشار آب به مدت طولانی نایستید.
 • با شامپو بچه موهای ابرو را با انگشت به آرامی و با حرکت ملایم دست شست و شو دهید و اجازه دهید شامپو به مدت 3 تا 5 دقیقه روی ابروها بماند. به هیچ عنوان روی ابروها ناخن نکشید و از ساییدن آن پرهیز کنید.
 • شامپو را با جریان ملایم آب بشویید و مراقب باشید که فشار آب نباید زیاد و مستقیم باشد.
 • ابروها را با ملایمت کامل با حوله خشک کنید. از کشیدن محکم حوله به ابروها خودداری کنید.
 • شست و شوی ابروها باید در روز دو بار و 24 ساعت بعد از عمل کاشت و به مدت یک هفته انجام شود.
 • بعد از یک هفته می توانید به صورت عادی و معمول صورت خود را بشویید. همچنین می توانید موضع را به آرامی بسایید تا پوست های اضافی از آن خارج شود.
 • مثل روزهای عادی می توانید حمام کنید اما به خاطر داشته باشید تا 7 روز بعد از عمل نباید زیر فشار مستقیم دوش قرار بگیرید.

مراقبت از ابرو

 • بعد از حدود 3 تا 7 روز پوسته های ریزی که موهای کاشته شده ایجاد می کند، می ریزد. بعد از 7 روز می توانید پوسته های باقی مانده را با سایش ملایم از ابروها پاک کنید. در صورتی که احساس ناراحتی یا خونریزی کردید این کار را ادامه ندهید و به مدت دو روز صبر کنید و دوباره این کار را تکرار کنید. همچنین ممکن است بعد از ریزش پوسته ها، محل کاشته شده به مدت چند روز به رنگ صورتی ملایم در بیاید.
 • ممکن است بعد از 2 تا 3 روز موهای کاشته شده ریزش داشته باشد، این مسئله طبیعی بوده و نباید نگران شود. زیرا موها بعد از 3 تا 4 ماه دوباره رشد خواهند کرد.
 • در برخی از افراد 4 تا 5 روز بعد از عمل، به جز موهای جدید اثری از کاشت مو وجود نخواهد داشت و فقط کمی پوسته پوسته شدن دیده می شود.
 • از اسپری سالین فولیکول (اسپری موی نمک) برای مرطوب نگه داشتن ابروها، یک روز بعد از عمل می توانید استفاده کنید. این اسپری را می توانید هر 2 تا 3 ساعت یک بار روی ابروهایتان بزنید.
 • به هیچ عنوان از یخ برای روی ابروهایتان استفاده نکنید. اما برای کاهش تورم می توانید یخ را روی چشم و پیشانی خود بگذارید.
 • برای مراقبت کردن از ابروها در روزهای اولیه باید از عینک ایمنی استفاده کنید.
 • بعد از کاشت ابرو به مدت 3 تا 4 هفته نباید زیر آفتاب قرار بگیرید. توصیه می شود در هنگام بیرون رفتن یا قرار گرفتن زیر نور خورشید از کلاه استفاده کنید.

مراقبت از زخم ناحیه دهنده مو

 • به مدت 24 ساعت بعد از برداشتن مو از ناحیه دهنده مو باید این محل را تمیز و خشک نگه دارید. بعد از این مدت می توانید محل را با فشار مستقیم آب دوش شست و شو دهید.
 • بهتر است زخم ها تا مدت 6 ماه به طور مستقیم زیر نور خورشید قرار نگیرند و از کرم ها ضد آفتاب حاوی زینک اکساید استفاده شود.
مراقبت های بعد از کاشت ابرو
مراقبت های بعد از کاشت ابرو

دوره نقاهت کاشت ابرو

 • بیمار یک تا دو روز بعد از کاشت ابرو می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد.
 • بعد از چند هفته می بینید که موهای پیوند خورده از بین می روند. این کاملا طبیعی است. موهای ابروی جدید شما باید طی چند ماه آینده رشد کنند. در این میان، ممکن است لازم باشد موهای کاشته شده را کوتاه کنید تا به طول ابرو برسند.
 • ممکن است تا چند روز، ناحیه فرق سر ملتهب باشد و این ناحیه با پانسمان پوشانده شود.
 • ممکن است لازم باشد تا 3 هفته پس از جراحی از ورزش شدید پرهیز کنید. در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، تورم یا چرک در محل، با جراح خود تماس بگیرید.
 • معمولا داروهای مسکن و یا داروهای ضد التهابی به منظور کاهش ورم در نظر گرفته می شود.
 • کبودی و التهاب بعد از گذشت یک هفته تا ده روز برطرف می شود.
 • معمولا ده روز بعد از کاشت، شاهد ریزش ابروها و رشد مجدد آن ها خواهیم بود.
 • آن چه که اهیمت دارد این است که بیمار در طول این مدت، تمام نکات و دستورات گفته شده از سوی پزشک را رعایت کند.
کاشت ابروی طبیعی
کاشت ابروی طبیعی

نحوه جستجوی دکتر خوب برای کاشت ابرو

برای کاشت ابرو باید به بهترین دکتر کاشت ابرو مراجعه کنید. برای این منظور می توانید راه های مختلفی را امتحان کنید.

اولین روش، پرس و جو از اطرافیان و جستجو عبارت بهترین دکتر کاشت ابرو در اینترنت

دومین روش، جستجو کردن اسم پزشک انتخاب در گوگل مپ و پیدا کردن آدرس و مراجعه به مطب و درخواست نمونه کار از پزشک است.

سومین روش، دیدن نمونه کارهای پزشک در صفحه اینستاگرام


مشاوره فرصتی است که شما می توانید نمونه کارهای پزشک احتمالی را بررسی کرده و در عین حال به خودتان وقت دهید تا از پزشک سوالات خود را بپرسید. بسیاری از پزشکان مشاوره “رایگان” ارائه می دهند. شما می توانید از این موقعیت استفاده کرده و بهترین پزشک را برای انجام کاشت ابرو انتخاب کنید.

دکتر فرشته جلالپور - کاشت ابرو
دکتر فرشته جلالپور- کاشت ابرو

باید گفت که شما هرگز نباید دنبال پزشکی باشید که اعتبار کافی در این زمینه را ندارد و یا حتی فکر پس اندازه هزینه باشید. به دلیل اینکه این کار نه تنها می تواند عوارض جانبی را به دنبال داشته باشد، بلکه احتمالا از نتیجه کار ناراضی خواهید بود و ممکن است مجبور شوید این کار را دوباره انجام دهید و متحمل هزینه بیشتر شوید.

هزینه کاشت ابرو

کاشت ابرو یک روش غیر درمانی است و جزء عمل های زیبایی محسوب می شود بنابراین تحت پوشش بیماری درمانی قرار ندارد.

هزینه دقیق کاشت ابرو بر اساس نیاز فردی شما، پزشک انتخابی و موقعیت مکانی پزشک بستگی دارد. از دیگر عوامل تاثیر گذار در هزینه می توان به تکنیک مورد استفاده، مقدار گرافت های مورد نیاز برای پیوند و تجهیزات و لوازم مورد استفاده اشاره کرد. در ادامه می توانید مقاله کاشت مو را نیز مطالعه نمایید.

به عنوان سخن پایانی لازم می دانیم بگوییم که:

اگر از ظاهر ابروهای خود راضی نیستید و می خواهید یک راه حل دائمی داشته باشید، پیوند ابرو می تواند نتایج طولانی مدت داشته باشد. با این حال، نتایج ممکن است متفاوت باشد و همیشه خطر عوارض جانبی برای همه جراحی های زیبایی وجود دارد. این واقعیت حتی در روشی به ظاهر ساده مانند کاشت ابرو نیز صادق است.

تمام گزینه های خود را با دقت به طور کامل کنید و از پزشک خود راهنمایی بخواهید. اگر تصمیم دارید با پیوند ابرو به جلو بروید، وقت خود را صرف تحقیق کنید و یک پزشک معتبر و کاربلد را پیدا کنید که بهترین کار ممکن را انجام دهد.

سوالات متداول

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
کاشت مو شقیقه
کاشت مو شقیقه

ریزش موی جلوی سر و کناره های پیشانی یکی از اتفاقات ناخوشایند اما شایع است. این مسئله هم در زنان هم در مردان دیده می شود و می...

بهترین دکتر برای کاشت ابرو
بهترین دکتر برای کاشت ابرو

ابرو ها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت دارند. با مشاهده افرادی با ابرو های نازک و یا کم پشت به اهمیت این اجزای صورت بیش از...

کاشت ابروی طبیعی بر روی تاتو
کاشت ابروی طبیعی بر روی تاتو

آیا می توان بر روی تاتو کاشت ابروی طبیعی انجام داد؟   کاشت ابرو طبیعی ابرو ها بخش مهمی از صورت هستند  علاوه بر مزایایی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

10 دیدگاه ها
 1. زینب رضوی

  عمل کاشت ابرو کجا انجام می شود؟

  پاسخ
  • دکتر فرشته جلالپور

   نکته خوبی که در ارتباط با کاشت ابرو وجود دارد این است که می توان آن را بصورت سرپایی انجام داد.

   پاسخ
 2. سارا احمدی

  عمل جراحی کاشت ابرو چه مدت طول می کشد؟

  پاسخ
  • دکتر فرشته جلالپور

   مدت زمان مورد نیاز این عمل بستگی به میزان کاری است که بیمار نیاز دارد. معمولا یک کاشت ابرو ۵ الی ۶ ساعت طول می کشد.

   پاسخ
 3. افشین رهو

  مدت زمان ریکاوری کاشت ابرو چقدر است؟

  پاسخ
  • دکتر فرشته جلالپور

   چون در این عمل جراحی از ابزار های ظریف و تکنیک های کم تهاجم استفاده می شود، شما پس از ۴۸ ساعت به فعالیت طبیعی و روزانه ی خود خواهید رسید در ضمن توجه داشته باشید که هیچگونه فعالیت ورزشی سنگین و تماس با ابرو نباید داشته باشید.

   پاسخ
 4. سمیرا

  آیا کاشت ابرو عوارض جانبی و خطر دارد؟

  پاسخ
  • دکتر فرشته جلالپور

   خطر کاشت ابرو حداقل است. نتیجه ناخوشایند اغلب شامل مواردی نظیر رشد ابرو در جهت نامناسب است. در این موارد درمان های وجود دارد که می توان با آن راهکارها رشد سریع ابرو را مناسب و به شرایط طبیعی برگرداند.

   پاسخ
 5. mohamad zeynali

  چقدر مدت طول می کشد تا کاشت ابرو به نتیجه کامل برسد؟

  پاسخ
  • دکتر فرشته جلالپور

   ابرو های پیوند شده ۴ الی ۶ ماه پس از جراحی رشد قابل تشخیصی را خواهند داشت. اما انتظار ریزش موهای پیوند شده پس از ۳ الی ۵ هفته بعد از جراحی را داشته باشید. این ریزش فرایندی طبیعی است و پس از ۲ ماه ابروهای شما مجددا رشد خواهد کرد. نتیجه کامل حداکثر پس از ۱۰ ماه نمایان خواهد شد.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.