مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

کاشت مو شقیقه

ریزش موی جلوی سر و کناره های پیشانی یکی از اتفاقات ناخوشایند اما شایع است. این مسئله هم در زنان هم در مردان دیده می شود و می تواند درجات متفاوتی داشته باشد. ریزش موی شقیقه می تواند به صورت ارثی باشد اما محیط نیز در آن اثر گذار است و می تواند سرعت ریزش مو و شدت آن را تحت تاثیر قرار دهد.

نام علمی ریزش موی شقیقه ها آلوپسی آندروژنیک است.  خوشبختانه امروزه می توان با کمک روش های جدید کاشت مو این مشکل را برطرف نمود و ظاهر فرد را اصلاح کرد. اما برای کاشت موی شقیقه محدودیت هایی نیز وجود دارد. در این مقاله درباره کانیدید مناسب کاشت موی شقیقه بخوانید.

کاشت مو شقیقه

ریزش و کاشت مو در شقیقه

ریزش موی شقیقه ها معمولا در دهه دوم زندگی آغاز می شود و می تواند تا طاسی کامل سر پیش روی کند. معمولا توصیه می شود در ابتدای شروع ریزش و کم پشت شدن موها در ناحیه شقیقه برای کاشت مو اقدام نکنید. حداقل سنی که برای کاشت مو توصیه می شود. 21 سال است و کاشت مو پیش از آن مانعی ندارد . درباره سابسیژن پوست در این مقاله بخوانید.

کاشت مو اگر به درستی انجام شده باشد و از نظر آناتومیک مشکلی برای کاشت وجود نداشته باشد موی کاشته شده هرگز نمی ریزد. اما اگر دارای الگوی طاسی سر و ژنتیک ریزش مو باشید لازم است بعد از حدود 7 یا 8 سال مجدد برای کاشت مو اقدام نمایید. این مسئله به دلیل ریزش مو های سایر نواحی سر و کم پشت شدن مجدد موهاست. در این حالت روی سر قسمت های از موی کاشته شده و قسمت های کم و پشت و تازه ریخته وجود دارد که اصلا ظاهر مطلوبی ندارد. توصیه می شود زمانی که ریزش مو به اندازه مشخصی پیشرفت کرد برای کاشت مو اقدام نمایید. درباره لیفت ابرو بخوانید.

در برخی افراد پزشکان پس از کاشت مو دارو هایی نظیر فیناستراید یا ماینوکسیدیل تجویز می نمایند تا سرعت ریزش مو را کاهش دهند .

چه کسانی کاندید مناسب کاشت موی شقیقه نیستند؟

ریزش موی شقیقه برای زنان و مردان آزار دهنده و ناخوشایند است و به دنبال راهکار های مختلفی برای درمان آن هستند. عقب نشینی و ریزش موهای جلوسر یکی از متدوال ترین الگو های ریزش مو درخانم هاست که ممکن است فرق سر را نیز فرا بگیرد. اگر الگوی ریزش مو طاسی کامل سر باشد. متاسفانه کاشت مو نیز نمی تواند موثر باشد. درباره تزریق ژل لب بخوانید.

چراکه با وجود کاشت مو با فولیکول های قوی پس از حدود 5 سال این مو ها نیز دستخوش الگوی طاسی قرار گرفته و نازک و ضعیف شده  و می ریزند. این روند ریزش مو می تواند تا طاسی کامل سر یا ریزش مو های جلو و فرق سر پیش برود و تنها موی اطراف و پشت سر باقی بماند. برای انجام کاشت مو بهتر است به کلینک ها و پزشکان با تجربه و ماهر مراجعه نمایید و در مشاوره های پیش از کاشت مو به صحبت های پزشک توجه نمایید.

مشاوره پیش از کاشت مو

هنگامی که برای کاشت مو به پزشک مراجعه می کنید. جراح با کمک روش ابزار های مشخصی تراکم فولیکول های شما را تعین می کند. در این زمان امکان انجام کاشت مو برای شما بررسی می شود. سپس در صورت امکان پذیری انجام کاشت مو تعداد فولیکول و نواحی مناسب برای برداشت گرافت تعین می شود. همچنین در جلسه مشاوره کاشت مو با برسی موی سر و عوامل مختلف دلیل ریزش مو مشخص می گردد تا در ادامه با رفع  این عوامل الگوی ریزش مو متوقف یا کند شود.

 کاشت موی شقیقه به روش FUE

 در این روش کاشت مو معمولا مو ها به صورتی فولیکولی از قسمت های دیگر سر یا نواحی دیگر بدن برداشته و در نواحی مورد نظر کاشته می شود. مناسب قسمت برای کاشت مو شقیقه برداشت مو از نواحی پشت سر است . این موها معمولا در برابر ریزش مقاومت زیادی دارند و انتخاب مناسبی برای جراح می باشند. در صورت عدم وجود مو در این نواحی یا دلایل دیگر می توان از مو های ریش ، ابرو و فقسه سینه نیز برای برداشت مو استفاده نمود. در این روش موها به صورت واحد های فولیکولی برداشته می شود.

کاشت موی شقیقه به روش FUT

در این روش کاشت مو ها به صورت نواری از فولیکول ها از سر گرفته می شوند و برداشت مو زمان کمتری طول می کشد. بیشتر زنان کاشت مو به روش FUT را ترجیح می دهند. برای مطالعه در خصوص بهترین دکتر کاشت ابرو این مقاله را بخوانید.

تعداد فولیکول های لازم به مقدار ناحیه مورد نظر برای کاشت بستگی دارد . هر چقدراین ناحیه وسیع تر باشد تعداد فولیکول های بیشتری لازم است. معمولا ناحیه خالی شده شقیقه  در زنان کمتراز مردان است و بیشتر کم پشت شده است. بنابراین حدود 300 تا 500 گرافت در زنان می تواند کافی باشد.

اما در مردان میزان فولیکول ها به مقدار عقب نشینی مو ها در قسمت شقیقه بستگی دارد. مقدار فولیکول ها در مردان می تواند از 2000 تا 3000 یا بیشتر باشد.

شکل موها و الگوی رشد موهای جلوی سر در زنان و مردان نیز متفاوت است. پیش از انجام کاشت مو شکل کاشت جلوی سر مشخص شده و سپس مو ها کاشته می شود. ظاهر طبیعی و ماندگاری موی کاشته شده تا حدود زیادی به توانایی و مهارت جراح نیز بستگی دارد. برای انجام کاشت مو حتما به جراح مناسب مراجعه نمایید تا نتیجه رضایت بخشی از کاشت موی خود بگیرید .

هزینه کاشت مو شقیقه

هزینه کاشت مو به طور کلی به کیفیت و مهارت . جراح نیز بستگی دارد. انجام کاشت مو حرفه ای و با کیفیت حتی اگر هزینه بیشتری نیز داشته باشد مقرون به صرفه است . سال های بعد هزینه ای که برای کاشت مو صرف کرده اید را به خاطر نخواهید آورد اما نتیجه جراحی را همیشه با خود خواهید داشت . هزینه کاشت موی شقیقه هزینه کمتری نسبت به کاشت همه موی سر دارد و هزینه آن به تقریب نصف هزینه کاشت مو کامل است.

در انتها می توانید سوالات خود را درباره انواع خدمات زیبایی و درمانی پوست و مو از دکتر فرشته جلالپور در بخش نظرات سایت بپرسد.

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلال پور

دکتر فرشته جلالپور متولد سال 1354 است. وی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد و 11 سال سابقه کار در زمینه پوست، مو و زیبایی دارد. وی توانسته است بیش از 4000 کاشت ابروی موفق و بیش از 2000 مورد تزریق چربی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. دکتر جلالپور مطب خود در زمینه پوست، مو و زیبایی را در سال 1389 دایر کرد و آماده ارائه خدمات پوست، پو و زیبایی به شما عزیزان می باشد.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین دکتر برای کاشت ابرو
بهترین دکتر برای کاشت ابرو

ابرو ها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت دارند. با مشاهده افرادی با ابرو های نازک و یا کم پشت به اهمیت این اجزای صورت بیش از...

کاشت ابروی طبیعی بر روی تاتو
کاشت ابروی طبیعی بر روی تاتو

آیا می توان بر روی تاتو کاشت ابروی طبیعی انجام داد؟   کاشت ابرو طبیعی ابرو ها بخش مهمی از صورت هستند  علاوه بر مزایایی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.